Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4126
Rejestracja: 7 lata temu

Alchemyst

#1

DiabelskiDom 4 lata temu

Obrazek
Nieistniejący już (niestety) niemiecki zespół parający sie okultystycznym death/black metalem. Po szeregu demówek i splicie z black metalowym Mosaic zespół wydał długogrający album pt Nekromanteion. Ostatnimi czasy wróciłem do tegoż i jest to zaiste jedna z ciekawszych pozycji kapturowego i rytualnego ekstremum. Dużo na tym albumie robią ezoteryczno-niepokojące, rytualne ambientowe plamy, dopełniające wizerunku mrocznych okultystów, jednak co bardzo istotne, zespół nie przesadza z ich nagromadzeniem, co mogłoby skutkować rozmyciem się całości. Te fragmenty podkreślają świetnie napisane i nośne elementy stricte metalowe - meritum albumu to właśnie one: gęste, jaskiniowe a jednocześnie chwytliwe numery, będące mieszanką metalu śmierci i czerni w duchu choćby Void Meditation Cult, Wrathprayer czy nawet Negative Plane.

Sama kapela to bardzo niedoceniany projekt, bardzo rzadko zdarza się ją wymieniać obok innych współczesnych kultystów i rytualistów a szkoda, bo Nekromanteion to jedna z ciekawszych pozycji na scenie z ostatnich kilku lat, której muzyka nadal mocno się broni. Warto się zapoznać do czego szczerze zachęcam.

Obrazek
Skład:
Inkantator Koura - Guitars (lead, rhythm), Vocals, Bass (additional) (2009-2014) Mosaic, Nachtmystium, Seremoni, Vivus Humare, Ysengrin, Empyrium (live), Sun of the Sleepless (live), The Vision Bleak (live)
Primeumathon - Drums (2010-2014) Anael
Ak-Zernikh - Guitars (lead, rhythm) (2010-2014)
Abgal Ibbur - Bass (2011-2014) Anael, Cosmic Wasteland, Hellish Crossfire, ex-Ungod, ex-Gardens of Gehenna
▼ Byli muzycy
B.S. - Drums (2009-2010)
I.G. - Guitars (rhythm) (2009-2010)
G.N. - Guitars (rhythm), Bass, Drums (2009-2010) Katakombs, Seremoni
Death - Bass (2010) ex-Sanctifying Ritual, ex-Infernal Execution
Delta - Bass (2011)
Dyskografia:
2009 - RehearsHell #1 [demo]
2010 - Blood and Ember [demo]
2011 - Neppro Ductior [demo]
2011 - Blood and Ember [kompilacja]
2011 - Call of the Pentagram / Creator of the Stars [split]
2012 - Nekromanteion
2013 - Neppro Ductior - The Nekromanteion Demons [demo]



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Al ... 3540307794
BC: https://ironboneheadproductions.bandcamp.com/music
Panzer Division Nightwish

Tagi:
Awatar użytkownika
Metalized
Tormentor
Posty: 417
Rejestracja: 6 lata temu

#2

Metalized 4 lata temu

Kurde, dawno nie słuchałem, a przecież podobało mi się, jak nabyłem. Noo teraz nie posłucham chwilowo bo mam na winylu pełniaka a igła doznała kontuzji (weź babie pozwól porządki robić to ci odkurzy igłę skutecznie tak, ze masz dwie półigły - siostry pomocne to zło heh). Dużo tych kapel, a słuchać jednocześnie w sensowny sposób można jedną :D

Wróć do „Black Metal”