Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17501
Rejestracja: 7 lata temu

دمار / Damaar

#1

yog 4 lata temu

Obrazek

Obrazek

دمار (Damaar) to kapela, która nagrała jeden z najbardziej bestialskich materiałów w historii war metalu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że są z Bejrutu.

Triumph Through Spears of Sacrilege, jedyne wydawnictwo tej bluźnierczej hordy, to 19 minut grania na krawędzi totalnego chaosu, przy którym Conqueror jest muzyką miłą dla ucha. Zero melodii. Demko to ukazało się pierwotnie wyłącznie jako mp3, z wiadomych względów - średnio takie płyty można było wydawać w Libanie przeszło 10 lat temu. Po czasie, wydane fizycznie za sprawą Nuclear War Now!, doczekało się swoistego kultu, tak za sprawą dźwiękowej ekstremy, jak i determinacji członków kapeli, którzy przypuszczalnie nagrywając to i wypuszczając, ryzykowali życie.

Krążek zaczyna złowieszcze intro, samplowane podobno z jakiejś bliskowschodniej egzekucji. Prócz niego znalazł się tu też cover Blasphemy - Desecration oraz 3 autorskie kompozycje o wiele mówiących tytułach, takich jak Preaching for Mass Suicide, The Goatphoenix czy Ode to Blasphemy (Onward to the Gates of Mekka).

Grzmoty zapadających się blokowisk, jęki wykręcanych ciężarem betonu zbrojeń, niekończące się serie karabinów niesione pyłem ruin sąsiednich przecznic, snajperzy na dachach czekający na odhaczenie kolejnej ofiary, samochody pułapki.

Z tego co wiem, jeden z członków (z obawy o swoje życie?) przeniósł się do Australii i wtedy udało się ten materiał wydać na winylu i CD. Tu jednak dopiero zaczęła się dziwaczna historia, podług której nawrócił się tamże na Islam (info z forum NWN!), a niektórzy wręcz twierdzą, że ostatecznie dołączył do ISIS (rzekomo też z forum NWN! ta informacja, ale coś nie widzę potwierdzenia tam).

Nie wiem, ile w tym prawdy, ale wiem za to, że później goście grali też w jakiejś punkowej kapeli o nazwie Detox, a wcześniej w speedmetalowym Nightchains. W każdym razie - Triumph Through Spears of Sacrilege to strzał, który zapewne przypadnie do gustu większości fanów bezlitosnego nakurwu ku czci bluźnierstwa i pogardy wobec wszelkich religii.

Damaar znaczy destrukcja.

Skład:
Napalm - Drums ex-Nightchains
Nunrider - Guitars
Heathen - Vocals, Bass ex-Nightchains
▼ Muzycy koncertowi
Filthy Fuck - Vocals Ayat, ex-Tenebra
Dyskografia:
2007 - Triumph Through Spears of Sacrilege [demo]



MA: https://www.metal-archives.com/bands/%D ... 8%B1/62417
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Tagi:

Wróć do „Black Metal”