Awatar użytkownika
Nekroskop
Fallen Angel Of Doom

Re: Burzum

Nekroskop 2 tyg. temu

pit pisze:
2 tyg. temu
Anty-western to najlepszy western, zawsze to powtarzam.

How's it with stains?

Nie żebym był aż tak negatywnie nastawiony do tzw. plumkania i wszelkich ambientów, ale muza bez wydatnej sekcji rytmicznej właściwie dla mnie nie istnieje.

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 tyg. temu

Na ile się orientuję, to np. w jazzie fortepian należy do sekcji rytmicznej i nie inaczej jest z klawiszami w plumkaniu Varga.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nekroskop
Fallen Angel Of Doom

Nekroskop 2 tyg. temu

Przez wydatną sekcję rytmiczną miałem na myśli perkusję, bębny i ich elektroniczny odpowiednik.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 tyg. temu

Domyślam się, dlatego napisałem, że są i jej inne elementy, na których się plumkany Burzum opiera, a Daudi Baldrs i Hlidskjalf się w głównej mierze składają z rytmów właśnie. A ogólnie to z pewnością, muza mało rytmiczna znacznie słabiej w ucho wpada.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nekroskop
Fallen Angel Of Doom

Nekroskop 2 tyg. temu

Nie jestem szczególnie obeznany w temacie, ale domyślałem się pisząc post, że sekcja rytmiczna to nie tylko perkusja i jej odpowiedniki, niemniej nie przyszło mi do głowy lepsze sformułowanie.

Mnie pociąga w muzyce głównie dynamika, dlatego kiedy słucham „plumkania”, to mam bezwarunkowy odruch oczekiwania, aż coś wreszcie uderzy, co oczywiście nie następuje.

///
No chyba, że mówimy o kawałkach pokroju "The future Sound of Music", gdzie moje oczekiwanie zostaje zaspokojone.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 2 tyg. temu

Nekroskop pisze:
11 mies. temu
Czytałem gdzieś, że ogłosił koniec Burzum, nawet na metallum status projektu to split-up.
Jak może jednoosobowy projekt osiągnąć status split-up to nie za bardzo rozumiem, ale niech im będzie... ;)
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor

TITELITURY 2 tyg. temu

Maczuga do lania tęczowych kucyków pony, którym się wydaje, że w metalu chodzi o tolerancję dla chujołaków i mycie nóg Murzynom. Bardzo mnie rozbawiło, że na popularnym portalu społecznościowym za wrzutki Burzum dostaje się bana. Podobnie jak za BMSS zresztą. Oczywiście nasi forumowi znawcy black metalu powiedzą, że to za muzykę, ale odkładając na bok czerstwe żarty ludzi nierozumiejących idiomu tej muzyki, jest to fakt bardzo smutny, świadczący o postępującym spierdoleniu tego świata. Wszak cunt Grishnack, to taki sympatyczny, wesoły Mlodzieniec. Nie zasługuje na taki los.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
deathwhore
Tormentor

deathwhore 2 tyg. temu

Black metal pojawia się w Internecie, blek metalowcy płaczą, że przestaje być elitarny i byle yogi mogą sobie słuchać empetrójek. Black metal kasują z internetu, blek metalowcy płaczą, że im się muzykę zabiera.
Nebiros pisze:
rok temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor

TITELITURY 2 tyg. temu

Black metale ogólnie płaczą. Zobacz na corpsepaint. Ale ja nie płacze, ja się śmieję. A jeśli jakaś muzyka pada dziś ofiarą całej tej "cancel culture", to tylko dowód na jej transgresyjny charakter.
Awatar użytkownika
Kozioł

Kozioł 2 tyg. temu

Cancel culture = Black metal culture
Zabieramy redukujemy i przenosimy
Cancel Black Metal.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor

pit 2 tyg. temu

TITELITURY pisze:
2 tyg. temu
Maczuga do lania tęczowych kucyków pony, którym się wydaje, że w metalu chodzi o tolerancję dla chujołaków i mycie nóg Murzynom. Bardzo mnie rozbawiło, że na popularnym portalu społecznościowym za wrzutki Burzum dostaje się bana. Podobnie jak za BMSS zresztą. Oczywiście nasi forumowi znawcy black metalu powiedzą, że to za muzykę, ale odkładając na bok czerstwe żarty ludzi nierozumiejących idiomu tej muzyki, jest to fakt bardzo smutny, świadczący o postępującym spierdoleniu tego świata. Wszak cunt Grishnack, to taki sympatyczny, wesoły Mlodzieniec. Nie zasługuje na taki los.
Przypominam, że facet nagrał numer pod tytułem: "Płaczący Ork". Czy może być coś żałośniejszego?
Smurfs don't lay eggs! I won't tell you this again! Papa Smurf has a fucking beard! They're mammals.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor

kurz 2 tyg. temu

Facet jest tak żałosny, ze aż mu 13-a strona zara się zakończy. A tak naprawdę jest żałosny, ale od Daudi Baldrs i Hlidskjalf proszę się odpierdolic - grzecznie proszę.
Awatar użytkownika
Pan Efilnikufesin
Tormentor

Pan Efilnikufesin 2 tyg. temu

Bedzie czternasta strona czy jeszcze nie?

'Filosofem' to zajebisty album!!
Lubię plakaty o treści szatanistycznej.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor

kurz 2 tyg. temu

Pan Efilnikufesin pisze:
2 tyg. temu

'Filosofem' to zajebisty album!!
100% zgody!
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny

pp3088 2 tyg. temu

pit pisze:
2 tyg. temu
TITELITURY pisze:
2 tyg. temu
Przypominam, że facet nagrał numer pod tytułem: "Płaczący Ork". Czy może być coś żałośniejszego?
Płaczący gangster albo Łzy Melancholijnego Wampira. Łza Zeschniętej róży też harde.

A co do chujołaków to przypomnę słowa wielkiego apologety, Euronymusa: “I refuse to fuck the normal way, because it is god’s gift to humanity and if you do it, then you do the ultimate life worshiping ritual!”
Vexatus pisze:
Nekroskop pisze:
11 mies. temu
Czytałem gdzieś, że ogłosił koniec Burzum, nawet na metallum status projektu to split-up.
Jak może jednoosobowy projekt osiągnąć status split-up to nie za bardzo rozumiem, ale niech im będzie... ;)
Michael Jackson, jedyny solista który się rozpadł.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor

TITELITURY 2 tyg. temu

“I refuse to fuck the normal way, because it is god’s gift to humanity and if you do it, then you do the ultimate life worshiping ritual!”
Na złość mamie, odmrożę sobie uszy.

"Płaczący ork" żałosny, cunt Vikerness żałosny, tym bardziej żałosne jest cenzurowanie takiego tworu.
Awatar użytkownika
Nekroskop
Fallen Angel Of Doom

Nekroskop 2 tyg. temu

Na złość światu, pójdę do paki na 15 lat i uśmiechnę się do kamery.

Gość jest nie tyle żałosny, ile psychiatryczny. Szczątkowy instynkt samozachowawczy jednak chyba w końcu zadziałał i sprawił, że Varg wyprowadził się na francuską prowincję, gdzie ma mniejszą szansę znowu na złość wszystkim się w coś wpierdolić.

Natomiast bycie na cenzurze w czasach, kiedy za brak aprobaty dla ruchu LGBT i pokrewnych można już wylecieć z roboty, niestety nie jest wielkim wyróżnieniem.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor

TITELITURY 2 tyg. temu

Już wiem! Już wiem! Już wiem z czym kojarzy mi się słowo "nekroskop". Ze słowem epidiaskop!

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Epidiaskop
Awatar użytkownika
Nekroskop
Fallen Angel Of Doom

Nekroskop 2 tyg. temu

Byłem święcie przekonany, że będzie to coś obraźliwego, a tu proszę...
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

DiabelskiDom 2 tyg. temu

To był taki dowcip o Wałęsie. Że Lech przychodzi do sklepu i mówi, że chciałby kupić episkopat. Zdziwiona sklepowa pyta:

-Słucham? Nie mamy czegoś takiego, do czego jest to panu potrzebne?
-Do wyświetlania przezroczy.
-Ahaaa, to epidiaskop! W takim razie już pakuję.
-Chwileczkę, najpierw muszę skonsultować diecezję z żoną.
-Chyba decyzję......?
-Ale proszę mnie nie pouczać, ja byłem prymasem w szkole!

:v
Panzer Division Nightwish

Wróć do „Black Metal”