Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

Hate Forest

DiabelskiDom 3 lata temu

Obrazek
Jedna z lepszych rzeczy zza naszej wschodniej granicy. Aktywna od 1995 do 2004 po czym rozwiązana i powołana do życia ponownie jako osobny twór z nieco zmienionym składem pod nazwą Blood of Kingu. Osobny projekt, osobna nazwa więc i temat będzie osobny a wracając do HF to mamy do czynienia z autorami kilku EPek, splitów i czterech długorających albumów z których wyróżnić należy najlepsze dwa, czyli świetny "Battlefields" oraz porównywalny "Purity". Zamarznięty step, tak można krótko podsumować twórczość projektu. Ortodoksyjny, lodowaty i pogański. Absolutny mus dla jarających się ekstremą zza naszej wschodniej granicy.

Skład:
Thurios - Vocals, Guitars (1995-2004) Drudkh, Rattenfänger, ex-Astrofaes, ex-Blood of Kingu, ex-Old Silver Key, ex-Kladovest
Roman Saenko - Vocals, Guitars, Bass (1995-2004) Drudkh, Precambrian, Rattenfänger, Windswept, ex-Blood of Kingu, ex-Dark Ages, ex-Old Silver Key, ex-Pragmatik
▼ Byli muzycy
Adolf - Drum programming (R.I.P. 2009) ex-Tessaract
Alzeth - Guitars (1998-1999, 2004) Nagual, Sargathanas, ex-Nokturnal Mortum, ex-Dark Ages
Khaoth - Drums (1999-2001) Balfor, Khors, Gods Tower (live), Raventale (live), ex-Tessaract, ex-Лития, Prime Mover, ex-Flying, ex-Apeiron, ex-Astrofaes
▼ Muzycy koncertowi
Roman Novik - Bass (2000)
Vsesvit - Drums (2000) Anthro Halaust, Burshtyn, ex-Dub Buk, ex-Thunderkraft (live), ex-Святогор (live)
Khaoth - Drums (2002) Balfor, Khors, Gods Tower (live), Raventale (live), ex-Tessaract, ex-Лития, Prime Mover, ex-Flying, ex-Apeiron, ex-Astrofaes

Dyskografia:
1999 - Scythia [demo]
2000 - Darkness [EP]
2000 - The Curse [demo]
2001 - Blood and Fire [EP]
2001 - The Most Ancient Ones
2001 - Ritual [EP]
2001 - The Gates [demo]
2001 - Blood and Fire / Ritual [kompilacja]
2002 - To Those Who Came Before Us [kompilacja]
2003 - Purity
2003 - To Twilight Thickets [kompilacja]
2003 - Battlefields
2004 - Resistance [EP]
2005 - Sorrow
2005 - Nietzscheism [kompilacja]
2007 - Temple Forest [demo]
2008 - Grief of the Universe / Spinning Galaxies [split]
2009 - Dead but Dreaming [kompilacja]
2013 - Those Once Mighty Fallen [split]

Wybrane utwory:

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Hate_Forest/2234
BC: https://osmoseproductions.bandcamp.com/music
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz 3 lata temu

Dobra kapela, to fakt. Kult stepu 4 life. A lodowe sztylety same się tworzą w lodówce.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Gruby Wiór
Tormentor

Gruby Wiór 3 lata temu

Najlepszy zespół metalowy jaki powstał.
Jeśli metal to jest tort, a Slayer to jego wisienka, to ja kurwa nie chcę być na tych urodzinach.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

DiabelskiDom 2 lata temu

Nikt pisze:
2 lata temu
Projekt kult. Pasaż Dif i Hate Forest to zespoły, które powinny stać na tablicach muzycznych przykazań jako "ZIMA METAL"
A na "Battlefields" czyli najlepszym matexie ta zima świadkiem spustoszenia osady i kobiet w lachmanach opłakujących swoich mężczyzn.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor

TITELITURY 2 lata temu

Chuje - móje, gej czarodziej. Ta repetytywność mnie na dłuższą metę męczy. Ale z jednym się zgodzę: "Battlefields", to album monument. Zajebiście ciężki, zajebiście klimatyczny, z zajebiście brzmiącymi garami i dopełniającą ten zajebiście ponury nastrój ludową pieśnią żałobną. W sumie jak na mój gust mało utalentowany Roman wypuścił album genialny, który zaliczam do grona swoich ulubionych w gatunku. Te "Niczeanizmy" i inne można sobie odpuścić, ale kto lubi black metal, a nie pasuje mu "Battlefields", temu stary do wanny wchodził.

I "pasaż d ivie", a nie "pasaż diw". Asem z fhrancuzkiego nie jestem (chyba, że mowa o minecie ), ale tyle jeszcze z liceum pamiętam, jak się to wszystko wymawia. ;)
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 lata temu

A ja d'iver mówię, jakby to było Wybrzeże Kości Słoniowej!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor

TITELITURY 2 lata temu

Dobra, trochę mi się pojebało, że zima w języku żabojadów jest hivier, a jest hiver, co zmienia wymowę. Brzmi to tak:

https://pl.forvo.com/word/d%27hiver/#fr

A pasage, to jak intuicja podpowiada. Natomiast wybrzeże kości słoniowej leci tak:

https://pl.forvo.com/search/Côte%20d'Ivoire/
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 lata temu

Znaczy się nie mówiłem, jakby to było Wybrzeże Kości Słoniowej, tylko jakby to było d'hiver :p
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz rok temu

Dawno nie słuchałem Hate Forest, więc od kilku dni stopniowo przechodzę przez ich dyskografię. Dziś padło na "Battlefields" i faktycznie dotychczasowe materiały nie były tak złożone i klimatyczne. Tutaj jest duża doza patosu, ale też surowego i zimnego black metalu, są i dodatki jak "Проведу я русалочку", czyli tradycyjne ukraińskie pieśni, których mamy tu w sumie aż 4. Zdecydowanie Pan Roman umie w budowanie atmosfery i ciekawej muzyki.
Odium Humani Generis
Deathhammer
Master Of Puppets

Deathhammer 3 mies. temu

Przy okazji zbliżającego się debiutu PRECAMBRIAN skrabnąłem tekst o jednej z najbardziej esencjonalnych płyt w historii gatunku :)

HATE FOREST - Purity, czyli wykładnia black metalu w siedmiu hymnach riffem

Zgadzam się z większością, co zostało tu napisane - ta muzyka to istny, przeszywający człowieka lód, szare krainy martwoty i pustynia wszelkiego życia. A jednocześnie jest bardzo emocjonalnie i klimatycznie.

Wróć do „Black Metal”