Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4183
Rejestracja: 7 lata temu

Nuclearhammer

#1

DiabelskiDom 4 lata temu

Obrazek
Dzisiaj zapragnąłem odświeżyć niniejszy kapel z chłodnej Kanady, bo jakoś tak przez myśl przebiegło mi wspomnienie ich koncertu z ostatniej edycji Nuclear War Now! Festu (jeszcze pod starą nazwą). Koncertu spod znaku transowego (@yog powiedziałby pewnie, że nudnego), wojenno-metalowego napierdolu. Ten trans jest tu kluczem, bowiem panom muzykantom zdarzają się około 10-minutowe (a czasem i dłuższe) formy oparte na huraganowym, blastowanym łomocie, przeplatane dwoma riffami, co w opisie może sugerować, że kapela strasznie nuży, ale ja podczas tego występu stałem jak zahipnotyzowany. Wtedy jeszcze nie miałem przyjemności znać zespołu, ale tą właśnie repetytywną, transową manierą ichniego warmetalu idealnie wpasowali się w moje upodobania. Po powrocie w te pędy nabyłem ich drugi, duży album, czyli Serpentine Hermetic Lucifer i utwierdziłem się w przekonaniu, że bliższe poznanie się z tym projektem to był bardzo dobry krok. 45 minut war, black i death metalowego grania, przeplatanego instrumentalnymi, szumiącymi bądź też nawałnicowymi wygrzewami, podkreślonego tu i ówdzie chaotyczną solówą. Wyrazisty i interesujący materiał.

Skład:
Axaazaroth - Drums, Vocals (2005-present) Malaria, Nirriti, Archaic Malign, ex-Paroxsihzem, ex-Crucifixxx Sodomy (live), ex-Douchine (live), ex-Morbid Ceremony, ex-Witchmark
Doomhammer - Guitars, Vocals (2007-present), Bass (2015-present) Antediluvian, Apokrypha, Malaria, ex-Befouled Serenity, ex-Fogg, Archaic Malign, Azothyst, ex-Morbid Ceremony
▼ Byli muzycy
Decimator - Guitars (2005-2007), Bass (2007-2010)
Abyssious - Bass (2010-2015) Adversarial, ex-Dead of Winter, ex-Paroxsihzem, ex-'. . . [ l ]ight am I' . . ., ex-Morbid Ceremony
Impugnor - Guitars, Vocals (backing) (2011-2015) Paroxsihzem, ex-Befouled Serenity
▼ Muzycy koncertowi
M.P. - Bass (2015-present) Traitor, Visions of the Night (live)
Baron - Guitars (2015-present) Cromlech

Abyssious - Drums (2017) Adversarial, ex-Dead of Winter, ex-Paroxsihzem, ex-'. . . [ l ]ight am I' . . ., ex-Morbid Ceremony
Dyskografia:
2006 - Nuclear Rehearsals [demo]
2006 - Tyrants of Cruelty [demo]
2006 - Immortalized Hatred [demo]
2007 - Rehearsal '07 [demo]
2007 - Serpent's Malignancy [split]
2007 - Existence of Abhorrence [EP]
2008 - Demo 2008 [demo]
2009 - Obliteration Ritual
2011 - Excharge [split]
2011 - Frozen Misery [EP]
2011 - Heretical Serpent Cult [split]
2012 - Abomination to the Lord [split]
2014 - Serpentine Hermetic Lucifer
2018 - War Chronicles: A History of Obliteration (2006​-​2017) [kompilacja]



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Nu ... mmer/73657
BC: https://nuclearwarnowproductions.bandcamp.com/music
Panzer Division Nightwish

Tagi:
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#2

Wędrowycz 4 lata temu

Znam niewiele, bo tylko "Obliteration Ritual" i "Serpentine Hermetic Lucifer", z czego ten drugi naprawdę cholernie mi się spodobał. Przy okazji obecnej mojej fazy na grzebanie w tego typu klimatach może odpalę sobie oba materiały ponownie, bo reszty nie znam i nie widzę, żeby było to łatwo dostępne do sprawdzenia (od razu zaznaczę, że na jewtube nie sprawdzałem).

Okładka "Serpentine..." taka dość nietypowa jak na ramy gatunkowe, ale za to dobrze komponująca się z muzyką, bo trochę takiego kosmicznego brudu tu słyszałem i nie wiem czy to tylko moje luźne spostrzeżenie, ale jakieś echa Beherit w tym czułem, a to już duży plus.
Odium Humani Generis
deathwhore
Tormentor
Posty: 4453
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#3

deathwhore 4 lata temu

Całkiem miłe to i przebojowe. Przy tak płaskich blastach faktycznie szybko przestają sprawiać wrażenie ekstremy, a raczej robią się relaksacyjne i transowe, co przy całkiem przebojowych, dość melodyjnych riffach sprawia wrażenie takiego płynięcia muzyki. Dobrze, że jednak czasem zwolnią albo coś zakombinują, bo można by się zacząć nudzić, a tak jest na czym ucho zawiesić. Ostatni numer chyba najlepszy, najwięcej się tam dzieje, dobry jest ten moment w środku ze skankiem i prostackim dwudźwiękowym riffem na który nakładają się harmonie drugiej gitary.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2981
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#4

Szajtan 3 mies. temu

Nowe demo "Xaos Tenawas - Demo MMXXIII" zamknęło rok 2023 (dosłownie - ukazało się 31 grudnia). Dwie kompozycje, ponad 26 minut muzyki. Materiał na wosku wydało Nuclear War Now! Productions.

I am Satan's generation and I don't give a fukk.

Wróć do „Black Metal”