Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Helfró

Pioniere 11 mies. temu

Obrazek

Obrazek

O taki nowy wypust sprzed dwóch dni w postaci debiutu islandzkiego Helfró, pochodzący ze stajni Season of Mist (Underground Activists):

Jest to oczywiście klasyczny dla regionu, nie pozbawiony melodii ocierający się o awangardę furiacki i zakręcony chaotyczny BM na blast-beatach, odegrany ze specyficznym tech. sznytem. Coś dla fanów Mayhem, Dark Funeral oraz Svartidaudi, czy Misthyrming. Zresztą są poniekąd powiązani z wymienionymi rodzimymi tworami. Nawet niezłe ścierwo!

Skład:
Símon Þ - Guitars, Bass, Vocals (2017-present) Ophidian I
Ragnar S - Vocals, Drums, Songwriting (2017-present) Azoic, Ophidian I, Atrum, ex-Beneath, ex-Svartidauði (live), ex-Valkyrja (live), ex-Diabolus, ex-Withered

Dyskografia:
2018 - Helfró

MA: https://www.metal-archives.com/bands/He ... 3540448547
BC: https://helfroofficial.bandcamp.com/music
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor

porwanie w satanistanie 11 mies. temu

Przy pierwszym kawałku trochę się krzywiłem, że taki Dark Funeral trochę bardziej fikuśny, ale na przestrzeni całego albumu dzieję się jednak sporo. Sporo Mayhem, tego najnowszego i innych wpływów, zresztą wyżej wskazanych, ale ma to jednak jakiś tam swój charakter. Solidna pozycja, ma chyba potencjał, żeby rosnąć w uszach wraz z kolejnymi przesłuchaniami.
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor

Marduk666 11 mies. temu

Posłuchałem nawet dwa razy. W miarę ok, tylko jest to takie wszystko przycięte od linijki, za bardzo to precyzyjne jak na bm. Oczywiście nie skreślam i dzisiaj będę słuchał dalej. Riffy oczywiście jak już wspomniano zajebane od Dark futerała oraz Mayhem, a jeśli nie riffy to worship na pełnej ;)
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz 11 mies. temu

Miałem wcześniej coś napisać w temacie, ale jakoś mi uleciało. Też odpaliłem 2 razy i powiem, że fajne to, bo słychać zarówno Szwecję, Norwegię jak i Islandię. W sumie wszystkie kapele wymienione przez @Pioniere są tu słyszalne, ale zasadniczo jest to dość urozmaicony materiał. Są i czyste zaśpiewy, są kanonady blastów, zwolnienia, są klimatyczne pasaże, jest też odrobina progresywnych brzmień, wszystko wymieszane. Moim skromnym zdaniem całkiem udany debiut.

Dupy nie urywa, ale warto obserwować co tam dalej sobie będą panowie poczynać.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 10 mies. temu

Widoczki w teledysku do Musteri Agans:

Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Black Metal”