Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4206
Rejestracja: 7 lata temu

Mortuary Drape

DiabelskiDom 4 lata temu

Obrazek
Tak, tak. Forum takie zajebiste a tematu o tym hordzie nie było. Jednak jako, że lepiej późno niż jeszcze później przedstawiam zasłużony dla nekromancji i katakumbowego okultyzmu zespół pod tytułem Mortuary Drape. Włoska scena nigdy nie brylowała w ekstremalnym metalu, ale bohaterowie wątku są jednym z kilku wyjątków. Aktywny od 1986 roku zespół para się specyficznym, bo mocno podkreślonym przez heavy metal rodzajem blacku.

Po szeregu krystalizujących styl grupy demówek, w 1992 roku dostajemy świetnego miniaka Into the Drape, a już dwa lata później możemy się cieszyć pierwszym, długogrającym albumem All the Witches Dance, na którym (tak, jak na wspomnianej EPce i na kilku następnych wydawnictwach) po części mamy znane już z demosów szlagiery. W moim mniemaniu to jedno z najlepszych wydawnictw na, tak jak pisałem, ubogiej scenie włoskiego metalu. Mroczne, ale w przerysowany, teatralny sposób. Tajemnicze i niepokojące (tu kłania się świetna okładka, autentycznie dużo bardziej zła, niż większość demonicznych i diabelskich obrazków zdobiących płyty). Wysuszone, zakurzone piwnice i katakumby, łańcuchy zalegające pod grubą warstwą pyłu, śpiewane i recytowane głębokim głosem Wildnessa Perversiona inkantacje podrywające zmarłych z otwartych krypt - tak właśnie można opisać klimat wylewający się z muzyki Mortuary Drape.

W 1997 otrzymujemy kolejny album, niejako rozwijający styl z debiutu i wcześniejszych, mniejszych materiałów Secret Sudaria. Również jest to bardzo dobra rzecz, słychać, że zespół bardzo sobie ceni ubarwianie swego zapylonego kurzem z piwnic black metalu heavy metalowym riffowaniem. Do tego przepyszny bas, który pulsuje mocarnie za każdym rogiem i niesamowita nośność i przebojowość utworów. Trzy lata później wychodzi chyba mój ulubiony po debiucie Tolling 13 Knell, gdzie heavy metalu jest jeszcze więcej, co świadczy o ciągłym udoskonalaniu receptury i rozwoju, bo mimo, iż od początku słychać, że to Mortuary Drape, to absolutnie nie można zarzucić zespołowi trzymania się kurczowo jednej stylistyki i nie wyściubiania nosa poza nią.

Kolejnego, Buried in Time ani następujących po nim splicie i EPce nie słyszałem do tej pory ani razu, za to wydany po dłuższej przerwie w 2014 Spiritual Independence już tak i bardzo mi się ta płyta podoba. Tym razem zespół znowu postawił bardziej na black metal, album jest mocniejszy i cięższy niż Tolling 13 Knell i Secret Sudaria. Ogółem zespół to klasyk mrocznego okkultu w przystępnej acz ciągle metalowej formie i jak najbardziej warty rekomendacji.

Skład:
Wildness Perversion - Drums (1986-1996, 2009-2010, 2012-present), Vocals (1990-present)
S.C. - Bass (2010-present)
S.R. - Guitars (lead) (2010-present)
DC - Guitars, Vocals (backing) (2010-present) Kaliage
M.T. - Drums (2019-present) Moon Reverie, Mortado, ex-Aleph, ex-E Trite Moira, ex-Soulphureus, ex-Unholy Land, ex-SpellBlast, ex-Blaze Bayley (live), ex-Twin Dragons
▼ Byli muzycy
Diabolic Obsession - Bass The Magik Way
Nequam - Drums The Magik Way
I.O.R.R. Will Revealed - Drums Black Flame, Dead to This World, Hate Profile, Janvs, Odaltyr, Opera IX, ex-Slavia, ex-Daemusinem, ex-Disiplin, ex-Dying Awkward Angel, ex-Glorior Belli, ex-Lymph of Wisdoom, ex-Allost, ex-Concilium Antichristi, ex-Dark Reality
Adeathe - Drums
Wicked Angel - Guitars
Roaming Soul - Guitars
The Undead - Guitars
Wisdom Reaper - Guitars
PDO - Guitars ex-Unredeemed, ex-Deformachine
The Alchemist - Guitars
Witch - Guitars
Old Necromancer - Guitars (lead) The Magik Way
Maniac of Sacrifice - Guitars (lead) The Magik Way
Without Name - Bass (1986-1990, 1997-2001), Vocals (1986-1990)
Left-Hand Preacher - Bass (1999-2001), Vocals (backing) (1999-2003), Guitars (2001-2003)
Demon Shadow - Guitars (2000)
Arcane of Veiled Light - Bass, Vocals (2001-2009) Tetramorphe Impure, ex-Eroded, ex-Septycal Gorge
War Machine Helgast - Drums, Vocals (2001-2006) ex-Adonais, ex-Eternal Funeral, ex-Exyition, ex-Sephirah (live), ex-Profondo Rosso
Seeker of the Unknown - Guitars (2001-2009) Bhopal, Enthroning Silence, Eroded, ex-Voids of Vomit
Cruel Abbot - Guitars (2003-?)
Abysmal Wizard - Guitars (2008-2009)
M.R. - Drums (2011-2012) ex-Occulta Struttura
▼ Muzycy koncertowi
M.B. - Drums (2012-present) Dark Lunacy, Necroart, Doctor Cyclops (live)
Charles Blasphemy - Vocals (additional) (2019) ex-Dark Lust, ex-Massacrator, ex-Necromass, ex-God Fuck 93

I.O.R.R. Will Revealed - Drums (2008) Black Flame, Dead to This World, Hate Profile, Janvs, Odaltyr, Opera IX, ex-Slavia, ex-Daemusinem, ex-Disiplin, ex-Dying Awkward Angel, ex-Glorior Belli, ex-Lymph of Wisdoom, ex-Allost, ex-Concilium Antichristi, ex-Dark Reality
Andy Panigada - Guitars (2019) Bulldozer, ex-Brainstorm, ex-Sabotage, ex-Sharks
Dyskografia:
1987 - Live Tape '87 [demo]
1987 - Necromancy [demo]
1989 - Doom Return [demo]
1989 - Live Alessandria [demo]
1991 - Darkness Attack [video]
1992 - Into the Drape [EP]
1994 - All the Witches Dance
1994 - Live '94 [demo]
1995 - Live at Palace [video]
1996 - Mourn Path [EP]
1997 - Secret Sudaria
2000 - Tolling 13 Knell
2004 - Buried in Time
2007 - Into the Catachthonium [kompilacja]
2011 - Witches Dance in Valenthia [live]
2011 - Black Flames of Blasphemy [EP]
2013 - In the Eerie Cold Where All the Witches Dance [split]
2014 - Spiritual Independence
2015 - Dance of Spirits / Ordo Equilibrium Nox [split]
2016 - 1986 - 2016 [kompilacja]
2017 - 30th Anniversary Concert (1986-2016) [video]
2018 - Necromantic Doom Returns [kompilacja]



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Mortuary_Drape/735
BC: https://mortuarydrape.bandcamp.com/music
Panzer Division Nightwish

Tagi:
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4662
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 4 lata temu

Chuj z wysublimowaną gadką. Dla mnie nie nagrali słabej płyty. Wszystkich słucham z przyjemnością, choć oczywiście pierwszej z największą. No i widziałem na żywo u Ciebie, nawet chwilę pogadałem z muzykami. Myślę, że spokojnie mogę zaliczyć hord do moich ulubionych zespołów, a ostatnia płyta dowodzi, że po tylu latach nadal nie wyczerpała im się inwencja twórcza.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4206
Rejestracja: 7 lata temu

DiabelskiDom 4 lata temu

Też byłem wtedy w ŁDK-u, to właśnie ten gig, co gitarzysta się obraził, bo nie mógł się nastroić dobrze i wokal przepraszał zgromadzonych :D Ale sam gig bardzo fajny, czego nie można powiedzieć o zapleczu alkoholowym w tymże lokalu tamtego wieczora.

Wczoraj słuchałem pierwszy raz Buried In Time i ta płyta jest jeszcze cięższa od następczyni, chyba z tego wynikają jej słabsze oceny, bo trochę za mało Mortuary w Mortuary ;)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Okkultist
Master Of Puppets
Posty: 130
Rejestracja: 3 lata temu

Okkultist 3 lata temu

All the Witches Dance i Secret Sudaria to dla mnie bardzo ważne dzieła black/death metalu. Cmentarna/katakumbowa atmosfera, czaszki, kości, świece, nekromancja, wiedźmy, duchy, rebelia i trochę perwersji. Po prostu czarna magia. Okultyzm. Zły Nekromantyczny Black Metal. Genialny zespół i mój ulubiony z Włoch. Tolling 13 Knell i Buried in Time znam trochę słabiej. Tak mi się zdaje, że nie mają tego klimatu, co dwa pierwsze albumy i demo Into the Drape, albo muszę dać im jeszcze szansę. Za to Spiritual Independence jest bardzo dobry i zbliżony do debiutu.
World Without End
Awatar użytkownika
NuclearWar666
Posty: 33
Rejestracja: 3 lata temu

NuclearWar666 3 lata temu

Astral Bewitchement brzmi świetnie.... Ten bas i ta tonacja miażdży....
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Pradawny nekromancki kult stęchlizny włoskich katakumb podpisał właśnie papiery z Peaceville.

Najlepszy materiał zespołu to jak dla mnie epka Into the Drape. Tak przynajmniej uważam, odkąd przeczytałem w wywiadzie z Negative Plane, że to była dla nich główna inspiracja i posłuchałem ze 2 dni bez przerwy. Niestety jej nie posiadam, bo kosztuje chyba z 1000 zł. Mam za to drugi ich najlepszy materiał w rzekomo najlepszym wydaniu ever na 45 rpmach, ale mam syf w mieszkaniu i nie słuchałem jeszcze, więc nie potwierdzę ani nie zaprzeczę tym opiniom. Ten materiał to oczywiście All the Witches Dance z uroczą fotografią zrobioną zdaje się gdzieś w Grecji po unholy rytuale bluźnierstwa.

W tym pradawnym Mortuary Drape z czasów jeszcze demosowych czy koncertówkowego VHS-a Darkness Attack sporo jak ktoś tu na forum wspominał inspiracji Autopsy, a gdyby ktoś był ciekaw tego koncertu to jest na youtube nagranie z niego. Jakość dość wątpliwa, ale nie jest to raczej winą youtuba, bo mam i ripa i wiele lepiej to tam nie brzmi.

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3981
Rejestracja: 7 lata temu

Pioniere 2 lata temu

Dziś w Peaceville premiera EP-ki Wisdom - Vibration - Repent

Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Całkiem udany kawałek, ostrzę ząbki na więcej.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog rok temu

Without Name (1964 - 2023) Bassist singer of M13D from 1986 to 1989. "We'll keep on writing music and, in that moment, you'll be with us with your soul"
Only today unfortunately we had the certainty that Without Name died, our deepest condolences to the brothers Andrea and Carlo and to all the relatives.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3003
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 8 mies. temu

3 listopada nakładem Peaceville Records ukaże się "Black Mirror" , nowy krążek Mortuary Drape .
Obrazek
Tracklist:
1. Restless Death
2. The Secret Lost
3. Ritual Unction
4. Drowned in Silence
5. Into the Oblivion
6. Rattle Breath
7. Nocturnal Coven
8. Mistress of Sorcerer
9. The Unburied
10. Fading Flowers Spell
11. Black Mirror
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3003
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 6 mies. temu

Mortuary Drape wypuścił w ubiegłym tygodniu - singiel z premierową kompozycją "Rattle Breath".

Pewne rzeczy pozostają niezmienne, np. Mortuary Drape jest niezmiennie zajebiste. Będzie bardzo wysoko w moim podsumowaniu za ten rok. I te solówki....
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Wicih
Fallen Angel Of Doom
Posty: 307
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: Łódź

Wicih 3 mies. temu

Odświeżyłem sobie ostatnio All Witches Dance bo w sumie słyszałem to przebojowate Primordal na żywo i w sumie to wciąż fajna płyta, z jednym ALE; gdyby napisać książkę o tym jak NIE robić intra do metalowego albumu naprawdę początek tej płyty stałby się czołowym przykładem fuszery; nie dość że mimo iż kawałek sam z siebie fajny to brzmieniem zupełnie odstaje od tego co wchodzi zaraz. Do tego jest przydługi i ma z pięć momentów które sprawiają wrażenie że "to już". Szkoda, bo przez to zapamiętuje ten album głównie z tego jak wymęcza mnie wstęp

Wróć do „Black Metal”