Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1868
Rejestracja: 7 lata temu

Blind 3 tyg. temu

A ja tu nie widzę nic śmiesznego. Szajtan z patosem na czołgu wjechał, ale generalnie to ma rację. Zespół bez słabego albumu na koncie.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!

Tagi:
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2723
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 3 tyg. temu

Nadruk to obok norweskich tuzów, najbardziej znany zespół blekowy, więc gdzie tu śmieszki?
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5344
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 3 tyg. temu

dj zakrystian pisze:
3 tyg. temu
Nadruk to obok norweskich tuzów, najbardziej znany zespół blekowy, więc gdzie tu śmieszki?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4662
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 3 tyg. temu

Szajtan pisze:
3 tyg. temu
Istnieją ponad 30 lat i w tym czasie wymyślili się na nowo dwa albo i trzy razy. Zmiany wokalistów wychodziły im tylko na dobre. Nagrali kilkanaście płyt i żadna z nich nie jest ewidentną porażką. To dla takich zespołów jak Marduk stworzono określenie „leaders not followers".
Prawie prawda, tylko jedna ze zmian, to zasługa Arioszego, który zrobił z tego kopie futerał świst, a poza tym porażką ich płyty nie są tylko dla młodych kuców, które dopiero zaczynają swoją przygodę z metalem. Potem przychodzi refleksja, że nagrali może ze dwie, trzy dobre płyty, a reszta to marketing i reklamy w postaci tras koncertowych. Na Marduk trzeba patrzeć jak na markę zarabiająca pieniądze, nie na zespół. Adidas, nike, immolation, tony hilfinger, Marduk, Hajasz odbiera ciosy z paczkomatu.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 3 tyg. temu

TITELITURY pisze:
3 tyg. temu
porażką ich płyty nie są tylko dla młodych kuców, które dopiero zaczynają swoją przygodę z metalem.
Jestem młody i właśnie zaczynam przygodę z metalem! :)
TITELITURY pisze:
3 tyg. temu
Na Marduk trzeba patrzeć jak na markę zarabiająca pieniądze, nie na zespół.
No i wszystko się zgadza... No i w czym problem? :D
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2723
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 3 tyg. temu

Wiadomo, że najlepszy blek metal, to taki, co nie zarabia i ma długi w Bocianie i Providencie. Do tego nikt ich nie słucha, poza garstką lokalnych meneli obalających pryty obok kanciapy, gdzie grają, no i skończyli na demówkach.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4662
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 3 tyg. temu

W tym, że kiedy kasa staje się ważniejsza od sztuki, sztuka na tym traci. W sumie oczywista rzecz. Chociaż może nie w dzisiejszych czasach, kiedy zarabianie pieniędzy uchodzi za cnotę samą w sobie.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3808
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot 3 tyg. temu

Mnie interesują, skąd klawiaturowo- kanapowi geniusze wiedzą, co jest prawdziwe i kiedy co jest ważniejsze...

Na szczęście jestem najwyraźniej młodocianym fanem - co prawda 45 lat na liczniku, ale sza. Tak przypadkowo wyszło, że Marduk słucham od debiutu. I nie powiem, cały czas tylko myślą o tej kasie. Te płyty, koncerty, porządne trasy... No po co to komu. Nie lepiej pierdolić przez 2 dekady o nagraniu drugiego albumu, nie potrafić odegrać na żywo płyty? To jest prawdziwe.
Profesjonalizm? A fe. To takie małomiasteczkowe.

Czasem myślę, że chyba tylko w tzw. metalowych rejonach są takie zjebane zarzuty, że jak ktoś jest dobry, zarabia na swej pasji, to jeszcze go oskarżą o milion pierdoletów. Nie wiem, czy to kompleksy pryszczatych małolatów, co nie ruchali w liceum, czy ogólne zjebanie umysłowe i bycie przegrywem mentalnym takie super wnioski produkuje.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
biały86
Posty: 27
Rejestracja: 11 mies. temu
Lokalizacja: skup metali kolorowych MIEDZIEX

biały86 3 tyg. temu

Ależ się tu niektórzy strigerowali na oczywistą prowokację argumentum ad dolarum-creationum. Każdy wie, że Murdock to moc i chwała rozgniatająca opozycję gąsienicami swojego Koenigstigera - oczywiście zdobycznego i sterowanego przez Mortuusa z biało-czerwonym orzełkiem na tiszercie.
A że przy okazji wciągają przez otwory wentylacyjne rajśsmarki rozsypane po udanym ataku na bank rzeszy to tylko na zdrowie.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4662
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 3 tyg. temu

Znowu się kuce zesrały. A ja tylko chciałem napisać, że od pewnego czasu nagrywają płyty skrojone pod powszechny gust, żeby podobało się jak największej ilości zbuntowanych nastolatków, nawet jeśli mają te nastolatki mieć 45 lat. ;). A robią to po to, aby sprzedaż była dobra. Najlepszym przykładem takiej chujowej płyty absolutnie bez ikry jest ta przedostatnia, ale generalnie wszystkie takie są od czasu co najmniej World Funeral. I pragnę przypomnieć, że nigdzie wyżej nie zostało przeze mnie napisane, jakoby zarabianie na muzyce było złe. Napisane zostało tylko tyle, że muzyka przy czymś takim traci na jakości. Niech im bozia da jak najwięcej tych pieniążków.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1516
Rejestracja: 7 lata temu

pp3088 2 tyg. temu

Z Marduka lubię Those of the Unlight, La Grande Danse Macabre i jeszcze może Rom 5:12, reszta jest mi obojętna.

Wiadomo że dziś norsecore czy jak to tam zwali jest zabawne i brzmi jak zabieg totalnie komercyjny, ale trzeba oddać Mardukowi że oni wymyślili te nakurwiańsko na Panzer Division Nightwish. I niestety, bo uważam to za miałkość totalną, to oni mają prawa do bycia dumnym właścicielem tego stylu, a o komercję powinno oskarżać się plastikowe black metale w stylu Dark Futerał czy innego Setheriala, gdzie mamy kanonadę blastów, groźne minki i komputerowego szatana na okładce.

Zapomniałem dodać że te orgie blastów i nudnego, jednostajnego nakurwiańska to straszna bieda? No to dodaję, już na grzybobraniu więcej zmian tempa jest.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5344
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 2 tyg. temu

pp3088 pisze:
2 tyg. temu
ale trzeba oddać Mardukowi że oni wymyślili te nakurwiańsko na Panzer Division Nightwish.
Bzdura. Bzdura. Bzdura.
Pierwsza taka płyta wyszła 1 listopada 1993 roku i była jeszcze dwukrotnie poprawiana przez zespół w maju 1995 roku i lutym 1997 roku kiedy Marduk jeszcze nie miał pojęcia o takim graniu.
W samej Szwecji jeszcze przed Marduk wyszła płyta ze stycznia 1996 roku i szczytowe osiągnięcie w takim graniu cios nad ciosy w marcu 1996 roku. Wszystko to lata przez PDM, która wyszła w 1999 roku.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 2 tyg. temu

Każdego kto używa terminu "Norsecore" proponuję oddawać Grzegorzowi Braunowi do wybatożenia... :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1516
Rejestracja: 7 lata temu

pp3088 2 tyg. temu

Hajasz pisze:
2 tyg. temu
pp3088 pisze:
2 tyg. temu
ale trzeba oddać Mardukowi że oni wymyślili te nakurwiańsko na Panzer Division Nightwish.
Bzdura. Bzdura. Bzdura.
Pierwsza taka płyta wyszła 1 listopada 1993 roku i była jeszcze dwukrotnie poprawiana przez zespół w maju 1995 roku i lutym 1997 roku kiedy Marduk jeszcze nie miał pojęcia o takim graniu.
W samej Szwecji jeszcze przed Marduk wyszła płyta ze stycznia 1996 roku i szczytowe osiągnięcie w takim graniu cios nad ciosy w marcu 1996 roku. Wszystko to lata przez PDM, która wyszła w 1999 roku.
Bądź łaskaw i podziel się errudycją.
Vexatus pisze: Każdego kto używa terminu "Norsecore" proponuję oddawać Grzegorzowi Braunowi do wybatożenia...
Zgadam się, ja np. co do zasady nie używam, bo rzadko mówię o tym nudnym stylu. Norsecore brzmi głupio i pejoratywnie, dobrze pasuje do tego stylu.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 2 tyg. temu

pp3088 pisze:
2 tyg. temu
Wiadomo że dziś norsecore czy jak to tam zwali
To na jaki termin ustawić pierwszą sesję z Braunem? ;)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1516
Rejestracja: 7 lata temu

pp3088 2 tyg. temu

Vexatus pisze:
2 tyg. temu
pp3088 pisze:
2 tyg. temu
Wiadomo że dziś norsecore czy jak to tam zwali
To na jaki termin ustawić pierwszą sesję z Braunem? ;)
Ja nie używam co do zasady, bo nie gadam o tym stylu. Lepszego określenia nie znam, może blasturbatornia. Ale robimy offtop.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2723
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 2 tyg. temu

Debiut Dark Futerał z 96, a ta z 93 to też nie kojarzę co tam Hajasz uroił.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 2 tyg. temu

Taki tam jeden czysty holokaust... :D Mało znany i niewiele znaczący zespół. Nie znasz.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 tyg. temu

Dodam tylko, że ten cios nad ciosy, to pewnie Setherial - Nord.

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2723
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 2 tyg. temu

Vexatus pisze:
2 tyg. temu
Taki tam jeden czysty holokaust... :D Mało znany i niewiele znaczący zespół. Nie znasz.
No sporo blasturbejszyn tam, ale to nie taka młócka na ciągłym blaście jak Pancer Division Nightwish. Na upartego to ten Dark Futerał można porównać. Czysty Alkoholokaust ma sporo klimatycznych zwolnień praktycznie w każdym numerze.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1516
Rejestracja: 7 lata temu

pp3088 2 tyg. temu

yog pisze:
2 tyg. temu
Dodam tylko, że ten cios nad ciosy, to pewnie Setherial - Nord.

Obrazek
Też tak podejrzewam.

I zgadzam się z dj zakrystianem, to tak jakby debiut Burzum opisywać jako atmospheric black metal. Niby bliziutko ale jeszcze nie. Kwestia uznaniowa.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 2 tyg. temu

W którym miejscu debiut Bużum jest atmosfefyczny?
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1516
Rejestracja: 7 lata temu

pp3088 2 tyg. temu

Vexatus pisze:
2 tyg. temu
W którym miejscu debiut Bużum jest atmosfefyczny?
No własnie o to chodzi że w żadnym, ale ciężko zaprzeczyć że kapel atmo-bm które nawiązywały do tego materiału (głównie do A Lost Forgotten Sad Spirit czy My Journey to the Stars) czy jest multum. Tak samo Darkthrone w Drasce na Północnym Niebie nie gra raw black metalu, ale raw blackowcy do niego wzdychają.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4662
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 2 tyg. temu

Norsecore, to pojęcie ukute przez cweli, którym określenie "black metal" wydaje się za mało inkluzywne. Jeździsz na deskorolce, jesteś ironicznym metalowcem, rucha cię stary pedał z norweskiego zespołu BM, słuchasz norescore. Jesteś normalny, słuchasz black metalu.

Hajasz i jego muzyczne teorie. Uwielbiam!
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5344
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 2 tyg. temu

TITELITURY pisze:
2 tyg. temu
Hajasz i jego muzyczne teorie. Uwielbiam!
Kierwa paprykarzowy oblechu przecież ja nigdy nawet takiego określenia jak norsecore nie użyłem. Tu na tym forum pierwszy raz się z tym spotkałem więc przeproś tatusia koleżanki za to, że się wywalił o twoje nogi.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4662
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 2 tyg. temu

Nie, nie, to akurat pisałem o płytach z 1993 oraz 1996 roku. Reszta odnosiła się do czego innego.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1516
Rejestracja: 7 lata temu

pp3088 2 tyg. temu

TITELITURY pisze:
2 tyg. temu
Norsecore, to pojęcie ukute przez cweli, którym określenie "black metal" wydaje się za mało inkluzywne. Jeździsz na deskorolce, jesteś ironicznym metalowcem, rucha cię stary pedał z norweskiego zespołu BM, słuchasz norescore. Jesteś normalny, słuchasz black metalu.
Jak dobrze że nie słucham norsecore, ktoż mógł wymyślić taką abominację! Toż to szwedzi! Tak zrobili i teraz mają, masową penetrację allahami. Radzę uważać i nie stosować terminu norsecore.

Ostrzegałem!
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4662
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 2 tyg. temu

Nie od dziś wiadomo, że Szwedzi, to najwięksi debile w Europie.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3003
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan 2 tyg. temu

6 września 2024 roku nakładem Back on Black ukaże się nowe koncertowe wydawnictwo. Album zatytułowany "Beast of Prey: Brutal Assault" to zapis występu, który zespół dał 7 sierpnia 2015 roku podczas Brutal Assault XX. W setliście wśród 12 kawałków znalazły się m.in. "Panzer Division Marduk","Frontschwein" i "The Black..."

Obrazek

► Pokaż
Disc 1 (CD)
1. Panzer Division Marduk
2. Baptism by Fire
3. Christraping Black Metal
4. Scorched Earth
5. Beast of Prey
6. Blooddawn
7. 502
8. Fistfucking God's Planet
9. Wartheland
10. The Blond Beast
11. Frontschwein
12. The Black...
Disc 2 (DVD)
1. Panzer Division Marduk
2. Baptism by Fire
3. Christraping Black Metal
4. Scorched Earth
5. Beast of Prey
6. Blooddawn
7. 502
8. Fistfucking God's Planet
9. Wartheland
10. The Blond Beast
11. Frontschwein
12. The Black...
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Perun82
Master Of Puppets
Posty: 111
Rejestracja: 5 mies. temu

Perun82 2 tyg. temu

TITELITURY pisze:
2 tyg. temu
Nie od dziś wiadomo, że Szwedzi, to najwięksi debile w Europie.
Ja mam teorię, że Ci księciowie orientu i inżynierzy od rozbrajania wplatomatow, to za nas mszczą się za Potop , bo lubią " lech walesa i papesz polak " , ale mogę się mylic , raczej na pewno się mylę . Kolejny potop będę odpieral więc 4. maja we Wro na koncercie sam dla pewnosci . PS wlasnie wymyslilem zwrot : szwedzki potop blastów . PS wie ktos jaką setliste proponują Panowie na obecnej trasie ? Bo nie wiem , czy brac jako rekwizyt szpadel , czy się w niemiecki mundur ubierac
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1868
Rejestracja: 7 lata temu

Blind 2 tyg. temu

Perun82 pisze:
2 tyg. temu
PS wie ktos jaką setliste proponują Panowie na obecnej trasie ? Bo nie wiem , czy brac jako rekwizyt szpadel , czy się w niemiecki mundur ubierac
Jedno i drugie. I jeszcze kadzidła. Fajna, przekrojowa setlista w sumie.
https://www.setlist.fm/setlist/marduk/2 ... b7dce.html
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Perun82
Master Of Puppets
Posty: 111
Rejestracja: 5 mies. temu

Perun82 2 tyg. temu

Blind pisze:
2 tyg. temu
Perun82 pisze:
2 tyg. temu
PS wie ktos jaką setliste proponują Panowie na obecnej trasie ? Bo nie wiem , czy brac jako rekwizyt szpadel , czy się w niemiecki mundur ubierac
Jedno i drugie. I jeszcze kadzidła. Fajna, przekrojowa setlista w sumie.
https://www.setlist.fm/setlist/marduk/2 ... b7dce.html
Dzięki 👍 , wybierasz się też, czy wolisz u mnie na dzielnicy dalej z laskami spacerować? 😁 . I to jest słuszna koncepcja zespołu muzycznego Marduk . Ciekawe jak się warthaland w Polsce przyjmie .
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1868
Rejestracja: 7 lata temu

Blind 2 tyg. temu

Ja już Marduka widziałem 3/4 razy i za każdym razem było zajebiście, bo to maszyna koncertowa. Tę trasę sobie odpuszczę, ale dobrej zabawy życzę!
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Perun82
Master Of Puppets
Posty: 111
Rejestracja: 5 mies. temu

Perun82 tydzień temu

Blind pisze:
2 tyg. temu
Ja już Marduka widziałem 3/4 razy i za każdym razem było zajebiście, bo to maszyna koncertowa. Tę trasę sobie odpuszczę, ale dobrej zabawy życzę!
👍 . A na koncertach w Polsce znają nawet nasz język i to nie poziom : wódka, k*rwa, lech walesa . Szacun dla mądrego pana gitarowca, który tą kapele trzyma od lat wielu , ale pozwolił się realizować wokaliście na "memento mori" . Ta płytę zasługuje na szacunek . Idę : requiescat in pacem para bellum ! ( copyright moje )
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus tydzień temu

Życzę dobrej zabawy na dzisiejszych poznańskich wieczornych manewrach! :)
Raw Black Metal w rowie!!!
kataton88
Tormentor
Posty: 415
Rejestracja: rok temu

kataton88 tydzień temu

Perun82 pisze:Ciekawe jak się warthaland w Polsce przyjmie .
Może mają jednak trochę taktu i zmienią. No chyba że uważają polskich metaluchów za debili. Co w sumie bardziej prawdopodobne.

Wróć do „Black Metal”