Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4207
Rejestracja: 7 lata temu

Sect Pig

DiabelskiDom 3 lata temu

Obrazek
Odkryłem tenże projekt zaledwie kilka dni temu, zachęcony łatkami "experimental" oraz "black metal" umieszczanymi w jednym zdaniu. Tajemniczy, międzynarodowy projekt, w którym ponoć grają bardzo znane z ekstremalnego podziemia persony. Ciekawie zapowiadający się ansambl, zwłaszcza w obliczu kolejnych, bezmyślnych klonów klonów klonów tuzów sceny wojennej.

Najbardziej skupiłem się na debiutanckiej EPce Slave Destroyed, która jest niczym innym a właśnie eksperymentalnym war metalem. Lekko zmechanizowanym, wulgarnym i skondensowanym, przetykanym samplami z Charlesa Mansona czy też nagraniami z Jonestown (ku wyjaśnieniu - osada w Gujanie znana głównie z masowego samobójstwa popełnionego przez członków sekciarskiej społeczności tam rezydującej). Ledwie kilkanaście minut muzyki, jednak zainteresowało mnie na tyle, żeby wgłębić się w temat.

Dwie kolejne EPki poznałem pobieżnie, bo póki co ciężko mi w pełni porzucić radosne kontakty z debiutem. Aczkolwiek sytuacja jest rozwojowa, gdyż, tak jak pisałem, uważam, że w Sect Pig tkwi niezły potencjał na świeży podmuch.

Dyskografia:
2013 - Slave Destroyed [EP]
2015 - Self Reversed [EP]
2018 - Crooked Backs [EP]




MA: https://www.metal-archives.com/bands/Se ... 3540366462
BC: https://nuclearwarnowproductions.bandcamp.com/music
Panzer Division Nightwish

Tagi:
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4663
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 3 lata temu

A to mnie dziwi, że taki wyjadacz odkrył dopiero teraz. Ja to pierwsze wydawnictwo z niebieską okładka dostałem dawno temu jeszcze w mp3, ale oczywiście machnałem ręka. Gdybym jednak lubił war metal, uwielbiałbym ten zespół. Są chorzy.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17552
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 lata temu

Jak już wkraczają sample z Gujany to wiadomo, że lekko nie będzie i nie inaczej jest w przypadku sekciarskiej świni. Granko inspirowane rzekomo przede wszystkim Von - być może i tak - w każdym razie trudno powiedzieć, by było to jakąś kopią czegoś konkretnego, choć są tu jakieś punkty wspólne i z Revenge. Podobna jest tu ślepa zapalczywość, bestialstwo i zbydlęcenie jako nierozerwalne składniki człowieczeństwa, mentalna fiksacja, maniakalna pryncypialność. Defekt mózgu, i defekt fujarki.

Sample nadają temu graniu - mechanicznemu nieco, brzmiącemu jak wypaczony, kłopotliwy trybik pędzącej machiny społeczeństwa - odpowiedniego wydźwięku zza krawędzi schizofrenii, szczególnie charakterystyka seryjnych morderców z drugiej epki - Self Reversed - udana. Znakomity jest ten rozjazd, jak gość zaczyna dwa wątki równolegle prowadzić, a ty próbujesz za nim nadążyć, co mówi w każdym toku myślowym. Nuty spoza gatunku w całość wplecione - doborowe.

Na wokalu pełno efektów, momentami przypomina on jakieś odbite od stalowych blatów rzeźni echo panicznego sapania knura, do którego właśnie dotarło, że co prawda parę dni temu rzucono mu zwłoki do pożarcia, ale oto lada chwila rozpocznie się i świniobicie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
deathwhore
Tormentor
Posty: 4467
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 3 lata temu

Gdzie tam w tym "experimental" to za chuja nie wiem, tak samo jak gdy widzę "anonimowe, ale bardzo znane w podziemiu postaci" to włącza mi ostrzeżenie, że może być ostra stuleja i totalne frajerstwo. Dobrze, że miałem to na celowniku wcześniej niż nasz znakomity kolega założył temat, więc mogłem sobie posłuchać bez niepotrzebnego, złego nastawienia. No i co? No kurwa, skrzyżowanie Von i pierwszego Beherit. Bardzo udane, z miłymi samplami, podobieństwo do w.w. nie tylko formalne, ale bardziej mentalne. No, czuć takie upośledzenie w tej muzyce, co bardzo mi odpowiada. Taki black metal lubię, a nie melodyjki dla gimnazjalistów i pederastów.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6098
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 3 lata temu

Słyszałem tylko "Slave Destroyed" i mnie specjalnie to nie urzekło. Nie wyłapałem też specjalnie eksperymentowania, tylko bardziej mechaniczno industrialne wtręty, a przynajmniej tak to zapamiętałem, bo jakoś szybko zapomniałem o tym projekcie.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17552
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 lata temu

Eksperymentalność tego się ogranicza w zasadzie do nadmiernego samplingu ;p
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4207
Rejestracja: 7 lata temu

DiabelskiDom 3 lata temu

Raczej właśnie ta repetytywność i swego rodzaju zmechanizowanie całości są tym "eksperymentatorstwem", bo brzmi to nieco inaczej niż standardy war metalowe. Sample to żadna eksperymentalność.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17552
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 lata temu

Repetytywność eksperymentatorstwem w war metalu? No spoko :D
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4207
Rejestracja: 7 lata temu

DiabelskiDom 3 lata temu

Zmechanizowana, industrialna? Owszem.
Panzer Division Nightwish

Wróć do „Black Metal”