Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1516
Rejestracja: 7 lata temu

Wreche - czyli BM z pianinem zamiast gitar

pp3088 3 lata temu

Obrazek
Amerykański zespół black metalowy który zamiast gitar używa pianina. Brzmi jak żart? To nie jest żart. Dwóch gości z Hameryki widocznie pozazdrościło konceptu Neoandertal (gdzie death metalowe gitary zastąpiono bassem). Zapowiadało się więc jako typowa ciekawostka. I faktycznie jest ciekawie - wyszło całkiem nieźle. Jest tu trochę szaleństwa z avant-gardowego grania. Polecam.

Skład:
Barret Baumgart - Drums Blood of Martyrs
John Steven Morgan - Piano, Vocals

Dyskografia:
2017 - Wreche



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Wreche/3540427407
BC: https://wreche.bandcamp.com/music
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"

Tagi:
Awatar użytkownika
Belzebóbr
Tormentor
Posty: 1334
Rejestracja: 6 lata temu

Belzebóbr 3 lata temu

Brzmi faktycznie jak żart, są tylko znośne momenty. Niech zostawią w spokoju to pianino i nie kalają więcej.
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

Nekroskop 3 lata temu

Wg mnie zespół wpisuje się w kanony sztuki nowoczesnej.
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1516
Rejestracja: 7 lata temu

pp3088 3 lata temu

Nekroskop pisze:
3 lata temu
Wg mnie zespół wpisuje się w kanony sztuki nowoczesnej.
Bez przesady, gość chociaż umie grać na tymi pianinku.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

Nekroskop 3 lata temu

Sztuka nowoczesna (w pejoratywnym ujęciu) wynika nie tyle z braku umiejętności, ile z pretensjonalności podniesionej do n-tej potęgi.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5526
Rejestracja: 6 lata temu

pit 3 lata temu

Nekroskop pisze:
3 lata temu
Wg mnie zespół wpisuje się w kanony sztuki nowoczesnej.
Tu masz kanon:

Obrazek

Tamto to banan Warhola bez dilda w środku.

A gdyby tak puścili te pianino przez przestery i dodali bas? Tegoroczny Völur udowadnia, że można obejść się bez gitarek w metalu.
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

Nekroskop 3 lata temu

pit pisze:
3 lata temu
Tu masz kanon:
Sztuka nowoczesna to nie tylko kible, dilda, buchomazy i inne przypadkowe rzeczy, ale też bezguście czy twory pozbawione dobrego smaku:

Obrazek
pit pisze:
3 lata temu
A gdyby tak puścili te pianino przez przestery i dodali bas?
Ale nie puścili i nie dodali, a nawet gdyby tak zrobili, to i tak nie ma gwarancji, że byłoby to słuchalne. Mówmy o tym, co jest.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5526
Rejestracja: 6 lata temu

pit 3 lata temu

Nekroskop pisze:
3 lata temu
Sztuka nowoczesna to nie tylko kible, dilda, buchomazy i inne przypadkowe rzeczy, ale też bezguście czy twory pozbawione dobrego smaku:
Rozchodzi się o to, że te dilda i Fontanna to kanon, a banan przyklejony do ściany nie.
Awatar użytkownika
Okkultist
Master Of Puppets
Posty: 130
Rejestracja: 3 lata temu

Okkultist 3 lata temu

Po co granie na pianinie nazywać kurwa black metalem?
World Without End
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

Nekroskop 3 lata temu

pit pisze:
3 lata temu
Rozchodzi się o to, że te dilda i Fontanna to kanon, a banan przyklejony do ściany nie.
Przyznam szczerze, że aż tak się nie znam.

Była kiedyś taka reklama, w której ludzie na wystawie pomylili wieszak z kurtkami z eksponatem. Okazuje się, że prawda bywa nawet bardziej absurdalna, bo na jakiejś prawdziwej wystawie pomylono z eksponatem bodaj ananasa zostawionego przez jakieś dziecko.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5526
Rejestracja: 6 lata temu

pit 3 lata temu

To że zdarzają się śmieszne wpadki to inna sprawa.

Dobra sztuka powinna być pierwsza, oryginalna, przełomowa i budzić jakieś emocje. Kiedy wkurza ludzi jest idealnie.

https://www.bbc.com/news/magazine-22691267 - może teraz przesadza się na ten temat, ale jakaś przemoc na pewno była, a to tylko balet
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1516
Rejestracja: 7 lata temu

pp3088 3 lata temu

Okkultist pisze:
3 lata temu
Po co granie na pianinie nazywać kurwa black metalem?
A co nie brzmi jak black? Skala muzyczna i kompozycja jest jak najbardziej black metalowa tylko zagrana na innym instrumencie. Są blaściory, są krzyczane wokale. Nie wiem jak dla mnie brzmi jak black metal tyle że zagrany eksperymentalnie.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

Nekroskop 3 lata temu

pit pisze:
3 lata temu
To że zdarzają się śmieszne wpadki to inna sprawa.

Dobra sztuka powinna być pierwsza, oryginalna, przełomowa i budzić jakieś emocje. Kiedy wkurza ludzi jest idealnie.

https://www.bbc.com/news/magazine-22691267 - może teraz przesadza się na ten temat, ale jakaś przemoc na pewno była, a to tylko balet
Nie zgadzam się, że to inna sprawa, bo podobne wpadki zdarzają się nie bez powodu. Moim zdaniem obrazują one ducha naszych czasów i samej sztuki, którą - jak wszystko inne - ludzie sprowadzają do absurdu i niesmacznego żartu.
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1516
Rejestracja: 7 lata temu

pp3088 3 lata temu

Nekroskop pisze:
3 lata temu
pit pisze:
3 lata temu
To że zdarzają się śmieszne wpadki to inna sprawa.

Dobra sztuka powinna być pierwsza, oryginalna, przełomowa i budzić jakieś emocje. Kiedy wkurza ludzi jest idealnie.

https://www.bbc.com/news/magazine-22691267 - może teraz przesadza się na ten temat, ale jakaś przemoc na pewno była, a to tylko balet
Nie zgadzam się, że to inna sprawa, bo podobne wpadki zdarzają się nie bez powodu. Moim zdaniem obrazują one ducha naszych czasów i samej sztuki, którą - jak wszystko inne - ludzie sprowadzają do absurdu i niesmacznego żartu.
Cieszyć się tylko że postmodernizm nie został tak mocno zaasymilowany przez muzykę i film. Inaczej dziś kanonem muzyki byłby kakofoniczno-dadaistyczny sound collage a w filmie dominowałby James Benning autor 13 jezior, 20 cygar.

https://www.filmweb.pl/film/13+jezior-2004-223670

Co do reszty - kiedyś to było kurwa, były czasy teraz nie ma czasów.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Okkultist
Master Of Puppets
Posty: 130
Rejestracja: 3 lata temu

Okkultist 3 lata temu

pp3088 pisze:
3 lata temu
A co nie brzmi jak black? Skala muzyczna i kompozycja jest jak najbardziej black metalowa tylko zagrana na innym instrumencie. Są blaściory, są krzyczane wokale. Nie wiem jak dla mnie brzmi jak black metal tyle że zagrany eksperymentalnie.
Wątpię, że zaciekawi mnie ten zespół na tyle, żeby go sprawdzić i się w to wkręcić, ale teraz to wszystko nazywa się blackiem, bo jest hajp...
World Without End
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5526
Rejestracja: 6 lata temu

pit 3 lata temu

Najlepszym zespołem dadaistycznym jest imo Butthole Surfers. Puszczali ich klipy na MTV.
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

Nekroskop 3 lata temu

pit pisze:
3 lata temu
Puszczali ich klipy na MTV.
Nie znam, ale nazwa "Butthole Surfers" sugeruje, że jest to muzyka na miarę dzisiejszego MTV.
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1516
Rejestracja: 7 lata temu

pp3088 3 lata temu

2 gości wypowiedziało się na podstawie: "nie znam się, ale..."

Aż zatęskniłem za Rysiem, Hajaszem i Konserem Cocka. Oni chociaż słuchali i wiedzieli co przesłuchali by się wypowiedzieć : )
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

Nekroskop 3 lata temu

Napisałem, co sugeruje nazwa, co podtrzymuję. Mogłem to sprawdzić w 3 min. i udać znawcę.
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1516
Rejestracja: 7 lata temu

pp3088 3 lata temu

Nekroskop pisze:
3 lata temu
Napisałem, co sugeruje nazwa, co podtrzymuję. Mogłem to sprawdzić w 3 min. i udać znawcę.
A mogłeś nic nie pisać skoro nie znasz. Ponad 4,000 ocen na RYM, 7,6mln scrobbli na last.fm sugerują że nie jest to zespół do udawania znawcy.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor
Posty: 1068
Rejestracja: 4 lata temu

Nekroskop 3 lata temu

Mogłem, ale się zapomniałem i napisałem na spontanie - zapomniałem, że ludzie są teraz tacy sprytni i wykorzystają każdy bzdet, każde słowo, każdą nieścisłość, żeby być bardziej na wierzchu.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3168
Rejestracja: 5 lata temu

kurz 3 lata temu

Dużo gownianego gadania w temacie, niestety nie o samej muzie. A ta jest całkiem niezła (przez to pianino brzmi trochę jak westernowy metal), chociaż brakuje mi w tym jakiejś iskry, coby zapamiętać ją na dłużej.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 3 lata temu

Zacznę od tego, że moim zdaniem niewątpliwie jest to black metal, ten cały Wreche, co było powyżej kwestionowane. Pomysł - ciekawy. Wyszło - średnio. Eksperymentalne intro moim zdaniem dość żenujące, jakieś dźwięki monetek, jakieś skrzypiące drzwi udające trąbkę - kiepski żart. Dalej jest ok, czasem nawet to się sensownie składa w jakiś post-blackowy awangardowy symfonik, czasami perka stuka, pianino stuka i z tego stukania niewiele wynika. Może nie jakaś spektakularna porażka, ale poza konceptem, to niewiele tu ciekawego.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Black Metal”