Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1852
Rejestracja: 7 lata temu

#651

Blind 9 mies. temu

Transilvanian Hunger odstaje od Under a Funeral Moon i A Blaze in the Northern Sky poziomem, a wczesny Satyricon wcale nie jest pięć powiatowych lig niżej, bo to bardzo dobre płyty. Pozdrowienia i buziaczki.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!

Tagi:
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2696
Rejestracja: 7 lata temu

#652

dj zakrystian 9 mies. temu

Debiut Satyricon jak najbardziej przaśny, ale w taki fajny mroczno - leśny sposób. Za to do Shadowthrone z zajebistym riffowaniem i melodyjkami tremolo, natchnionym klimatem, to DarkThrone nie przystaje, bo to surowe granie, inne podejście. Obskurnie i mrocznie. Finezji czy mistyki tam raczej próżno szukać. Ale nie powiedziano tu, że DarkThrone chuj. To bardzo dobra i wpływowa kapela, ale o wybitność bym ich nie posądzał. No poza tym, że wpłynęli bardzo na całą 2 falę i byli jednymi z tych, którzy ją zdefiniowali.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#653

yog 9 mies. temu

Blind pisze: Transilvanian Hunger odstaje od Under a Funeral Moon i A Blaze in the Northern Sky poziomem, a wczesny Satyricon wcale nie jest pięć powiatowych lig niżej, bo to bardzo dobre płyty. Pozdrowienia i buziaczki.
Jasne, że odstaje, A Blaze in the Northern Sky to jebane mistrzostwo klimatownictwa, wykwintne połączenie śmiesznego prostactwa, pretensjonalnej awangardy, deathu, blacku i doomowanka, a Satyricon to mokre sny 15-latków o średniowieczu, w których ten, kto ma syntezator Casio, jest królem. A prawdziwym królem parapeciarzem norweskim jest Sverd, którego jakimś cudem się udało młodocianemu Satyrkowi zwerbować do gry na tej płycie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2696
Rejestracja: 7 lata temu

#654

dj zakrystian 9 mies. temu

Ten parapet nie gra tam jakichś progresywnych rzeczy, raczej robi plamy i tła niczym w Burzum. Czasami tylko gra jakieś melodyjki. No bez przesady. Parapety, to Emperor czy Dimmu używali w bardziej wyeksponowany sposób. Satyricon to za chuja nie jest casio black metal.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#655

yog 9 mies. temu

Wczesne Dimmu to też chuj wie, co tam te parapety robią i nie wiadomo, komu to potrzebne i dlaczego :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2696
Rejestracja: 7 lata temu

#656

dj zakrystian 9 mies. temu

yog pisze:
9 mies. temu
Wczesne Dimmu to też chuj wie, co tam te parapety robią i nie wiadomo, komu to potrzebne i dlaczego :)
A no, w sumie prawda. Miały robić klimat, ale zbyt wypierdolone do przodu względem bzyczących gitar. Ma to jakiś swój urok, co nie znaczy, że realizator zjebał sprawę.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#657

yog 9 mies. temu

DiabelskiDom pisze:
9 mies. temu
Dokładnie tak, w Transilvanian Hunger chodzi o trans. Surowy, bzyczący trans. W życiu nie zestawiałbym tej płyty z blasturbacją Marduka, bo u Darkthrone nie słyszę bezmyślnego napierdalania byle głośniej, byle wścieklej, tylko bezbożne zło wprost z ciemnej jaskini, z której z nienawiścią patrzy się na zamek w oddali, gdzie piękni wielmożowie bawią się i tańczą. Tam jedyne, co może być bezmyślne i bezrefleksyjne, to nienawiść do tych wypacykowanych podludzi z zamku.
Któregoś dnia wracając ze sklepu sobie pomyślałem, że to strasznie śmieszny, proletariacki koncept, jak na norsk arisk black metal.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#658

Vexatus 9 mies. temu

dj zakrystian pisze:
9 mies. temu
Satyricon to za chuja nie jest casio black metal.
Nie jest. Dimmu też nie. Casio Black Metal to był Limbonic Art i inne tego typu projekty. Piszę to bez złośliwości, bo ja bardzo lubię Limbonic Art.
Raw Black Metal w rowie!!!
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

#659

Lis 9 mies. temu

Limbonic Art chyba też jednak nie. Mnie casio bm kojarzy się z tandetnym wykorzystaniem klawiszy, takim bez większego zamysłu, aby tylko plumkało, a w LA jednak było to rozbudowane.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1693
Rejestracja: 6 lata temu

#660

porwanie w satanistanie 9 mies. temu

Nie no, co jak co, ale DB to jest wręcz definicja casio black metalu, zwłaszcza na pierwszych dwóch albumach.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4183
Rejestracja: 7 lata temu

#661

DiabelskiDom 9 mies. temu

Ciągle to wywalenie klawiorów na przód, na oryginalnym Stormblast jest lepsze od czegokolwiek Limbonic Art, no sorry.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor
Posty: 1120
Rejestracja: 5 lata temu

#662

Derelict 9 mies. temu

yog pisze:
9 mies. temu
Wczesne Dimmu to też chuj wie, co tam te parapety robią i nie wiadomo, komu to potrzebne i dlaczego :)
No jak to po co! Żeby piękne doniczki z pięknymi kwiatuszkami stały sobie na parapetach tych!
"Jeżeli black metalowcy są ludźmi, to karaluchy również nimi są"
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#663

Vexatus 9 mies. temu

DiabelskiDom pisze:
9 mies. temu
Ciągle to wywalenie klawiorów na przód, na oryginalnym Stormblast jest lepsze od czegokolwiek Limbonic Art, no sorry.
Pierwsze pełniaki Limbonic Art są zajebiste! :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1852
Rejestracja: 7 lata temu

#664

Blind 9 mies. temu

yog pisze:
9 mies. temu
Jasne, że odstaje, A Blaze in the Northern Sky to jebane mistrzostwo klimatownictwa, wykwintne połączenie śmiesznego prostactwa, pretensjonalnej awangardy, deathu, blacku i doomowanka
Tak.
yog pisze:
9 mies. temu
a Satyricon to mokre sny 15-latków o średniowieczu
Nie.

A Blaze in the Northern Sky to mistrzostwo. Moja ulubiona płyta Norwegów zaraz po Total Death i Under a Funeral Moon i jedna z ulubionych płyt black metalowych w ogóle. Od początku do końca niesamowicie wysoki poziom. Te momenty, gdzie wlatuje Celtic Frost worship to kult eternal.
A Satyricon owszem, jest niżej, ale tylko trochę. Tak tyci-tyci.

Darkthrone brzmiał dojrzalej, ale nastoletnie średniowiecze Satyricon także zajebiste. Na swój, kiczowaty sposób.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

#665

Lis 9 mies. temu

Blind pisze:
9 mies. temu
nastoletnie średniowiecze Satyricon także zajebiste. Na swój, kiczowaty sposób.
Chyba tak. Jak miałem 16 lat to chciałem być taki zły jak oni, nawet z kumplem wypiliśmy po jabolu i zrobiliśmy sobie sesję w lesie w corpsepaincie i z czaszką zajebaną z sali biologicznej. Potem w domu miałem przejabane, bo tej farbki nie domyłem (myliśmy się w strumyku żeby było true). Wszystko przez Satyricon.

Potem dorosłem i uznałem że to lipa. A teraz znów mi się podoba.
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1852
Rejestracja: 7 lata temu

#666

Blind 9 mies. temu

Lis pisze:
9 mies. temu
Chyba tak. Jak miałem 16 lat to chciałem być taki zły jak oni, nawet z kumplem wypiliśmy po jabolu i zrobiliśmy sobie sesję w lesie w corpsepaincie i z czaszką zajebaną z sali biologicznej. Potem w domu miałem przejabane, bo tej farbki nie domyłem (myliśmy się w strumyku żeby było true). Wszystko przez Satyricon.
Potem dorosłem i uznałem że to lipa. A teraz znów mi się podoba.
Bo człowiek w życiu chyba pewne koło zatacza. Najpierw się coś podoba, później "eee jestem na to zbyt stary już", a później już pełna wolność, wywalone jajca i czerpanie radości z tego, co się podoba, a nie z tego, co według pewnych środowisk powinno.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#667

yog miesiąc temu

Nowy album Darkthrone będzie się nazywał It Beckons Us All i wyjdzie już 26 kwietnia 2024 roku. Tytuł płyty wzięto z tekstu hiciora Iron Maiden, Children of the Damned.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
TheAbhorrent
Tormentor
Posty: 579
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Midian

#668

TheAbhorrent miesiąc temu

Jaram się! Preorer od jutra!

EDIT

1) Howling Primitive Colonies (6:30)
2) Eon 3 (5:43)
3) Black Dawn Affiliation (6:11)
4) And In That Moment I Knew The Answer (3:17)
5) The Bird People Of Nordland (7:27)
6) The Heavy Hand (4:18)
7) The Lone Pines Of The Lost Planet (10:03)


Eon 3 :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2981
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#669

Szajtan miesiąc temu

Podobno Nocturno Culto był tak zachwycony nagraniami i miksami, że uścisnął dłoń Fenrizowi, który twierdzi, że ostatni raz coś takiego miało miejsce wiosną '88 :)



Myślałem, że tym razem na okładce będą sanki, albo jakieś bobsleje :)
Ostatnio zmieniony 14 mar 2024, 08:14 przez Szajtan, łącznie zmieniany 1 raz.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

#670

Lis miesiąc temu

Szajtan chociażbyś te kopiuj wklej na rodzaj męski zmieniał ;)
Awatar użytkownika
mork
Tormentor
Posty: 872
Rejestracja: 6 lata temu

#671

mork miesiąc temu

Perkusja na końcu filmiku brzmi nad wyraz soczyście aż by się ją schrupało. Jestem więc w stanie uwierzyć, że faktycznie Nocturno Culto był zachwycony bo i gitary jakby 'odmulone' względem chociażby poprzedniego albumu.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4183
Rejestracja: 7 lata temu

#672

DiabelskiDom miesiąc temu

Poprzedni to była niemożebna nuda i płaskota, to chyba nietrudno było zrobić coś lepiej.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1711
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#673

brzask miesiąc temu

Czekam jak zawsze i bez wielkich oczekiwań bo tyle kultowego co oni nagrali to nikt im /i nam/ już nie odbierze, wystarczy ... a te wszystkie ostatnie płyty to dla mnie świetny podkład i pod piwko i pod książkę czy wycieczkę do lasu. Dopóki będą mieli siłę, niech nagrywają.
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
TheAbhorrent
Tormentor
Posty: 579
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Midian

#674

TheAbhorrent miesiąc temu

Nie miałbym nic przeciwko kontynuacji pomysłów z "Eternal Hails" i "Astral Fortress", które po prostu uwielbiam. Zapowiedź sugeruje taki właśnie kierunek. Nie wiem, czy są płyty wydane po 2020, do których wracam regularniej. Jasne, że to jest takie trochę dziaderskie granie, ale ja już jestem dziadersem i bardzo mi pasuje mi to, co oni robią. Tym bardziej, że nie jest to wymuszone. Czuć w tym też ducha Darkthrone. Ted ma też dość specyficzny wokal, który bardzo mi pasuje (w pewnym sensie dlatego jestem fanem Sarke). Jak jeszcze Fenriz się odezwie (a robił to na obu ostatnich płytach) to jest w ogóle przezajebiście.

Nagrać płytę tak mocno osadzoną w klasyce, ale jednocześnie tak mocno odcisnąć na niej swoje piętno trzeba umieć. To często trudniejsze niż huragan blastów i nieustanne szarpanie struny E.

Preorder zrobiony. Jutro możemy się chyba spodziewać pierwszego singla.
Obrazek
Awatar użytkownika
deathcrush
Tormentor
Posty: 710
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#675

deathcrush miesiąc temu

"Eternal Hails" i "Astral Fortress" jest zajebiste. Na pewno kupię nowy album. Oby tylko nie wrócili do pomysłów od "Cult is Alive" do "The Underground Resistance".
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1711
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#676

brzask miesiąc temu

przywaliłeś jak łysy grzywką o kant kuli

dla mnie obok ich początków to okres F.O.A.D./Dark Thrones and Black Flags/Circle the Wagons/The Underground Resistance jest najlepszy
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
TheAbhorrent
Tormentor
Posty: 579
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Midian

#677

TheAbhorrent miesiąc temu

deathcrush pisze:
miesiąc temu
"The Underground Resistance".
Nie lubisz? Moim zdaniem najlepszy album Darkthrone w XXI wieku.

Żeby nie było, że jestem jakiś bezkrytyczny, to z płyt, które mniej mi podeszły to np. "Arctic Thunder" (właściwie tylko 2 kawałki tu lubię) i "Circle the Wagons", do której już praktycznie nie wracam.
Obrazek
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4183
Rejestracja: 7 lata temu

#678

DiabelskiDom miesiąc temu

Arktyczny Grom to druga po The Underground Resistance najlepsza płyta Darkthrone od kiedy przestali grać black metal, pozdrawiam.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1711
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#679

brzask miesiąc temu

No 'Arctic Thunder' z tych nowszych albumów to odsiewa przypadkowe towarzystwo niedzielnych słuchaczy DT - to pewnie najlepsza płyta jaką wydali po okresie który wymieniłem wyżej czyli po U.R. ...aż do teraz.

edit-widzę że zdublowałem post DD w sumie :mrgreen:
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#680

yog miesiąc temu

Circle the Wagons, The Underground Resistance i Arctic Thunder to pewnie najlepsze Darkthrony ostatnich 15 lat, a jak dla mnie to i tego millenium.

Wklejam całą okładkę Bielaka:

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
TheAbhorrent
Tormentor
Posty: 579
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Midian

#681

TheAbhorrent miesiąc temu

Wydaje mi się, że DT raczej nie ma, lub ma bardzo mało, "niedzielnych słuchaczy" (dziwne określenie). To nie Satyricon, z którego sporo ludzi lubi tylko "Phoenix" ;) Liczne jest za to grono hejterów ich twórczości po "Sardonic Wrath".

Co Was tak urzeka w "Arctic Thunder"? Nie twierdzę, że to zła płyta, bo DT takiej nie nagrało w mojej opinii, tylko nie bardzo wiem, czemu w szczególny sposób zachwycać się akurat nią. W szczególności po wyjebanej "The Underground Resistance", która może być stawiana za wzór takiego osadzonego w przeszłości, ale wciąż twórczego grania. W moim odczuciu wraz z "Old Star" zdradza pewną bezradność w próbie kolejnego zdefiniowania samego siebie, co udało się dopiero na "Eternal Hails".

Na tej reklamie jest trochę nowej muzyki:
Obrazek
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#682

yog miesiąc temu

TheAbhorrent pisze:
miesiąc temu
Co Was tak urzeka w "Arctic Thunder"? Nie twierdzę, że to zła płyta, bo DT takiej nie nagrało w mojej opinii, tylko nie bardzo wiem, czemu w szczególny sposób zachwycać się akurat nią.
Kiedyś podczas zarwanej nocki posłuchałem Arctic Thunder w pętli 60 razy bez przerwy i nie męczyła :) Już nie pamiętam ile to było godzin, ale grubo ponad 30. Nie ma tam takich hitów, jak na Circle the Wagons czy The Underground Resistance, ale po prostu świetnie sobie płynie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4183
Rejestracja: 7 lata temu

#683

DiabelskiDom miesiąc temu

Arctic Thunder to taki The Underground Resistance na doomowo. Czyli zagraliśmy to samo, ale inaczej, jesteśmy ciągle świeżutcy i mamy na siebie pomysł. Potem już ewidentnie gorzej, choć z przebłyskami. Tak to widzę.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
deathcrush
Tormentor
Posty: 710
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#684

deathcrush miesiąc temu

TheAbhorrent pisze:
deathcrush pisze:
miesiąc temu
"The Underground Resistance".
Nie lubisz? Moim zdaniem najlepszy album Darkthrone w XXI wieku.
Zupełnie mi nie wchodzą te utwory z crust punkowymi wstawkami. Taki utwór np. jak "The Ones you left behind" dla mnie asłuchalny. Także te albumy pomijam w ich dyskografii.
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

#685

Lis miesiąc temu

DiabelskiDom pisze:
miesiąc temu
Arktyczny Grom to druga po The Underground Resistance najlepsza płyta Darkthrone od kiedy przestali grać black metal, pozdrawiam.
Jak nie pierwsza.
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1711
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

#686

brzask miesiąc temu

^ The Ones you left behind asłuchalny
:o
Valkyrie, Those Treasures Will Never Befall You i Circle the Wagons zatem pewnie też..

Miałem coś napisać ale się powstrzymam jednak..
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

#687

Lis miesiąc temu

yog pisze:
miesiąc temu
Kiedyś podczas zarwanej nocki posłuchałem Arctic Thunder w pętli 60 razy bez przerwy i nie męczyła :) Już nie pamiętam ile to było godzin, ale grubo ponad 30.
Oszukuje, nie ma takich nocy.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#688

yog miesiąc temu

Przecież na The Underground Resistance nie ma żadnego crust punka, a i już na Circle the Wagons go za bardzo się nie znajdzie.
Lis pisze:
miesiąc temu
yog pisze:
miesiąc temu
Kiedyś podczas zarwanej nocki posłuchałem Arctic Thunder w pętli 60 razy bez przerwy i nie męczyła :) Już nie pamiętam ile to było godzin, ale grubo ponad 30.
Oszukuje, nie ma takich nocy.
Ale za to są takie dni+noce+dni.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#689

Vexatus miesiąc temu

Czego by nie nagrali to i tak posłucham, kupię, a potem dopiero będę się zastanawiał czy mi się podoba bardziej czy mniej... ale pewnie bardziej. ;) Okładka bardzo fajna.
Raw Black Metal w rowie!!!
Perun82
Master Of Puppets
Posty: 105
Rejestracja: 4 mies. temu

#690

Perun82 miesiąc temu

"Old Star" leci mi od wczoraj piąty raz , a tu o tej płycie tylko : " nie najgorsza, ale wicie rozumiecie ... " i ogólne pomijana w komentarzach , to się pytam , czy to nie wypada pisać, że się uwielbia ? Niczym czarny album zespołu na M . ? Zbyt przystępny? Co do nowej płyty to nie sikam i powstrzymuje mocz , ale liczę, że się zeszczam. PS niech starsi i mądrzejsi ( copy right by Michalkiewicz Stanisław) jakie kapele i ich płyty polecają dla kogoś kto uwielbia "Old Star" bardziej niż " arktyczną burzę " , a nawet i " podziemny opór " . By nie zaśmiecać tematu nie wchodzę w polemiki dlaczego się mylę.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#691

yog miesiąc temu

Dyskusja o Old Star zaczyna się na stronie piątej tematu, od posta: viewtopic.php?p=48374#p48374

Trochę nazw tam pada.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Perun82
Master Of Puppets
Posty: 105
Rejestracja: 4 mies. temu

#692

Perun82 miesiąc temu

yog pisze:
miesiąc temu
Dyskusja o Old Star zaczyna się na stronie piątej tematu, od posta: viewtopic.php?p=48374#p48374

Trochę nazw tam pada.
Tylko dziękować 👍
Awatar użytkownika
TheAbhorrent
Tormentor
Posty: 579
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Midian

#693

TheAbhorrent miesiąc temu

"Old Star" jest z pozoru nijaka, na co złapali się swojego czasu panowie z kanału Metalurgia bezlitośnie ją chłoszcząc. A jak się wsłuchać i dać jej trochę czasu, to można się z nią polubić, szczególnie, że im dalej na albumie, tym ciekawiej. Osobiście wracam chętnie. Podobają mi się też teksty, które tym razem nie są tak buńczuczne, a począwszy od niego są bardziej introspektywne (bo na kolejnych jest to kontynuowane).

Z poszukiwaniem zespołów podobnych do takiego grania jest jeden problem. Sam to przerabiałem, gdy okazało się, że nowe DT tworzy idealną ścieżkę muzyczną akompaniującą mojemu stawaniu się dziadersem. Zacząłem solidny risercz, no i cóż, w moim przypadku to była ciekawa podróż muzyczna, ale celu nie zrealizowałem za sprawą... Culto. Ted jest zajebiście charakterystycznym wokalistą. Do tego efekty, których używa powodują, że o ile muzycznie da się odszukać podobne do nowych wcieleń DT rzeczy, to jednak nie dają one (mi) takiej radochy, gdy ktoś śpiewa pięknym, czystym głosem.

Z powyższego powodu, w miarę bliskie nowemu DT granie, które może na dłuzej zatrzymać uwagę jest dość oczywiste i nie wymaga szukania, jak ktoś jest chociaż trochę ogarnięty w metalu (a ja jakoś super nie jestem, więc wiem co mówię) i jest to Cathedral. Niestety ich dyskografię znam od wielu lat, więc nic mi to nie dało. Warto zwrócić uwagę też na Sarke, w którym śpiewa właśnie Culto. No i jego własny projekt, Gift of Gods, póki co chyba jedna, ale fajna, EP'ka.

W ogóle nowy DT za ponad miesiąc, ale już za 2 tygodnie premiera Coffin Storm, zespołu m.in. Apollyona z Fenrizem na wokalu. Wiem, że wiecie. Tylko może wiecie też, gdzie w Polsce można zrobić preorder na "Acrana Rising"? Mystic, Upadła Świątynia, Knockout, Empik - nic. Wydaje to Peaceville, więc nie czaję o co chodzi.
Obrazek
Perun82
Master Of Puppets
Posty: 105
Rejestracja: 4 mies. temu

#694

Perun82 miesiąc temu

No i po to dobry Bóg ze złym Księciem Poranka walczą o ten świat ,bym się dowiedział o Cathedral , Gift of God i Sarke ( to drugie i trzecie to absolutnie nie kojarze ) . Co do textow to dziadki potrafią zaskoczyć ( Np. Kavorkian Times z późniejszej płyty) Byly smichy z szufli w nowym Marduk , a szufla to sprzęt będący atrybutem tegoż bożka od paru tysięcy lat i text zajebjoza . Nie samą poezją mlodopolską black metal żyje .
Awatar użytkownika
Destro
Master Of Puppets
Posty: 130
Rejestracja: 6 lata temu

#695

Destro miesiąc temu

TheAbhorrent pisze:
miesiąc temu
"Old Star" jest z pozoru nijaka, na co złapali się swojego czasu panowie z kanału Metalurgia bezlitośnie ją chłoszcząc. A jak się wsłuchać i dać jej trochę czasu, to można się z nią polubić, szczególnie, że im dalej na albumie, tym ciekawiej. Osobiście wracam chętnie. Podobają mi się też teksty, które tym razem nie są tak buńczuczne, a począwszy od niego są bardziej introspektywne (bo na kolejnych jest to kontynuowane).

Z poszukiwaniem zespołów podobnych do takiego grania jest jeden problem. Sam to przerabiałem, gdy okazało się, że nowe DT tworzy idealną ścieżkę muzyczną akompaniującą mojemu stawaniu się dziadersem. Zacząłem solidny risercz, no i cóż, w moim przypadku to była ciekawa podróż muzyczna, ale celu nie zrealizowałem za sprawą... Culto. Ted jest zajebiście charakterystycznym wokalistą. Do tego efekty, których używa powodują, że o ile muzycznie da się odszukać podobne do nowych wcieleń DT rzeczy, to jednak nie dają one (mi) takiej radochy, gdy ktoś śpiewa pięknym, czystym głosem.

Z powyższego powodu, w miarę bliskie nowemu DT granie, które może na dłuzej zatrzymać uwagę jest dość oczywiste i nie wymaga szukania, jak ktoś jest chociaż trochę ogarnięty w metalu (a ja jakoś super nie jestem, więc wiem co mówię) i jest to Cathedral. Niestety ich dyskografię znam od wielu lat, więc nic mi to nie dało. Warto zwrócić uwagę też na Sarke, w którym śpiewa właśnie Culto. No i jego własny projekt, Gift of Gods, póki co chyba jedna, ale fajna, EP'ka.

W ogóle nowy DT za ponad miesiąc, ale już za 2 tygodnie premiera Coffin Storm, zespołu m.in. Apollyona z Fenrizem na wokalu. Wiem, że wiecie. Tylko może wiecie też, gdzie w Polsce można zrobić preorder na "Acrana Rising"? Mystic, Upadła Świątynia, Knockout, Empik - nic. Wydaje to Peaceville, więc nie czaję o co chodzi.
Proszę bardzo kolego - https://www.rockserwis.pl/search?search ... earch-24h=
Awatar użytkownika
TheAbhorrent
Tormentor
Posty: 579
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Midian

#696

TheAbhorrent miesiąc temu

@Perun82, cieszę się, że się przydałem.

@Destro, dzięki, Rockserwis zapewne nie będzie miał tego u siebie, oni głównie ściągają rzeczy na zamówienie. To spoko sklep, ale bardzo słaby jeżeli chce się mieć płytkę na premierę. Dowiedziałem się, że może facet z Fan.pl będzie miał.
Obrazek
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#697

yog miesiąc temu

A ja sobie dla odmiany za bardzo nie cenię wokalu Nocturno Culto, przez co mnie bardzo smuci, że się Fenriz za bardzo nie udziela ostatnio. Sarke natomiast słyszałem 4 płyty i na żadnej nie odnotowałem nic interesującego, ani też podobnego do nowego Darkthrone, ale jak je poznawałem, to było gdzieś w okolicach Arctic Thunder, więc może się coś zmieniło, bo pewnie nagrali od tego czasu 15 płyt.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Destro
Master Of Puppets
Posty: 130
Rejestracja: 6 lata temu

#698

Destro miesiąc temu

TheAbhorrent pisze:
miesiąc temu
@Destro, dzięki, Rockserwis zapewne nie będzie miał tego u siebie, oni głównie ściągają rzeczy na zamówienie. To spoko sklep, ale bardzo słaby jeżeli chce się mieć płytkę na premierę. Dowiedziałem się, że może facet z Fan.pl będzie miał.
Sam zespół podał taki link do tej płyty, więc raczej powinno być na czas.
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

#699

Lis miesiąc temu

Old Star zajebista płytka, może nie tak jak dwie poprzednie, ale ten rozwleczony poczerniały epic/heavy/doom wchodzi jak złoto.
Awatar użytkownika
TheAbhorrent
Tormentor
Posty: 579
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Midian

#700

TheAbhorrent miesiąc temu

Fenriz nakręca atmsferę

Obrazek

Wróć do „Black Metal”