Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Re:

Wędrowycz 4 mies. temu

yog pisze:
4 mies. temu
Pamiętam, jak byłem gimnazjalistą, oglądałem Fenriza z Nocturno Culto opowiadających na ławeczce w śniegu z papieroskiem i piwkiem w ręku historie starych albumów, myślałem sobie - to jest black metal :)
Oglądałem te wywiady po raz n-ty parę dni temu i dalej myślę sobie...to jest black metal ;)
Odium Humani Generis

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 4 mies. temu

Widocznie jest :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nekroskop
Tormentor

Nekroskop 4 mies. temu

yog pisze:
4 mies. temu
Pamiętam, jak byłem gimnazjalistą, oglądałem Fenriza z Nocturno Culto opowiadających na ławeczce w śniegu z papieroskiem i piwkiem w ręku historie starych albumów, myślałem sobie - to jest black metal :)
Gdyby porwali mnie kosmici i kazali powiedzieć, czym jest trve black metal, to puściłbym im klip "Mother North". Raz, że byłaby to najpełniejsza z możliwych odpowiedzi (bo jest tam wszystko: spandex, las, buchające płomienie, cycki, odwrócone krzyże, pieszczochy itd.), a dwa, po obejrzeniu klipu by mnie wypuścili i wrócili na swoją planetę bez zamiaru powrotu na Ziemię.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 4 mies. temu

Dla mnie to właśnie bardziej te wywiady, mroźne, ponure, pogardliwe, pełne sztachów z kiepa i splunięć, upewniania się czy jeszcze zostało w puszce jakieś piwko :) Może to naiwny idealizm, ale zawsze do mnie bardziej przemawiał klimat tych wywiadów niczym z okładki Panzerfausta, niż karkołomne teledyski Satyricon czy Immortal. Które są spoko, ale jednak takie zabawowe, a w black metalu nie ma miejsca na zabawę. Bo to wojna.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor

kurz 4 mies. temu

yog pisze:
4 mies. temu
Bo to wojna.
O kurwa!

Buster Keaton by się uśmiał.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz 4 mies. temu

yog pisze:
4 mies. temu
black metalu nie ma miejsca na zabawę. Bo to wojna.
Stało się jednak odwrotnie i okazało się, że ten cały black metal to tylko była fajna zabawa.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 3 mies. temu

2 godziny z hakiem podcastowego wywiadu gościa z Mork z Fenrizem (zaczyna się koło 14 minuty). Opowieści od dziecięcych perkusji do zaskakująco dobrej sprzedaży dwóch ostatnich płyt i unikanie tematu Moonfog, dlaczego Darkthrone nie gra koncertów, jakieś nieujawniane ciekawostki o scenie typu, że krowa na labelu Deathcrush znana jako Frank the Cow jest wzięta z pinkfloydowego Atom Heart Mother, a przy okazji poczułem się lepiej ze świadomością, że nie tylko mi ostatnio dzwoni w uchu jak jest dookoła cisza.

Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz 3 mies. temu

yog pisze:
3 mies. temu
unikanie tematu Moonfog
Aż się rosołem oblałem.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 3 mies. temu

Przygoda z Moonfog tak udana, że Fenriz w 2002 roku zbankrutował, ale na szczęście wtedy różni deskorolkarze zaczęli słuchać Darkthrone i uratowali zespół (i Peaceville) od zapomnienia.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz 3 mies. temu

I oczywiście to wina kolegi Sigurda co nie?
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 3 mies. temu

Głównie to chyba wina picia piwa na mieście, szczególnie w niezbyt tanim Elm Street, zapewne w połączeniu z deprechą i niechęcią do kontynuowania projektu z Satyrem, Anselmo i Killjoyem.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz 3 mies. temu

Zastanawiam się jak Fenriz mógł zbankrutować. Firmy nigdy nie prowadził.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 3 mies. temu

Powiedział, że miał wtedy tyle pieniążków, co w '81, czyli jak miał chyba 10 lat. Czy zbankrutował dosłownie - nie wiem, ale w niektórych krajach nie trzeba prowadzić firmy, żeby ogłosić bankructwo.

Jest też godzinka z mizantropijnym Nocturno Culto, ale nie słuchałem i nie powiem nic więcej:

Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny

CzłowiekMłot miesiąc temu

Już latem ma się ukazać kolejny album Darkthrone. Więcej szczegółów ma być podanych zaraz po nowym roku.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog miesiąc temu

Skoro nowa płyta, to ja tylko tu napiszę, bo już miałem dawno temu to zrobić, że jak zobaczyłem w tym dokumencie NRK tytułem Helvete, że A Blaze in the Northern Sky wisi w ichnim muzeum narodowym obok partytur Griega i listów Amundsena, to się trochę wzruszyłem i przeszły mnie ciarki.

Obrazek

We are a blaze in the northern sky
The next thousand years are ours
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere 2 tyg. temu

Nagrania nowego albumu są już w toku! “expect the unexpected" (Nocturno Culto)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 tyg. temu

Podobno nawet nie tyle w toku, co album jest już gotowy, takie info dziś widziałem przynajmniej.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere 2 tyg. temu

Nie, gotowy odnosi się do tego, że skomponowany w całości, bo tak jest jeszcze w trakcie nagrań, ale już niedługo finał.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 tyg. temu

Może i tak, bo zdaje się była to fota z insta, na który nie zaglądam, ze sformułowaniem "new album is ready". Faktycznie otoczenie i nietęgie miny wyglądały bardziej na początek pracy w studio, niż na jej koniec. Bo niestety/na szczęście Darkthrone nagrywa ten album w prawdziwym studio, a nie na tzw. Necrohell 2. Trochę to nie do końca w ich stylu, ale jak mówił papcio Gylve, jak są trochę przymuszani do wstrzymania wodzy fantazji, to nierzadko wychodzi im to na jak najlepsze.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere 2 tyg. temu

No focie ze studio pokazują retro analogowy sprzęt, więc dobrze to tylko wróży pod kątem przyszłego brzmienia.
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny

Nucleator 2 tyg. temu

"Unexpected"? Będę w szoku, bo spodziewam się kolejnej porcji jałowego nudnego pitolenia.
Ryszard pisze:
2 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 tyg. temu

No widzisz, a będzie kolejna zajebista płyta w ich dorobku.
Awatar użytkownika
mork
Tormentor

mork tydzień temu

Ostatnia płyta była w cyc i basta. Na kolejną czekam jak szalony.
It is time after miracles
and I am its prophet
I have not come to cure
but to bear witness decease
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

DiabelskiDom tydzień temu

Mimo tego, że ogólnie fajna, to najgorsza spośród trzech ostatnich.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Okkultist
Master Of Puppets

Okkultist tydzień temu

Old Star to niezły album. Po wydaniu tego krążka, dosyć często go słuchałem, ale później przestałem do niego wracać. Zawsze wolę posłuchać starego death i black metalowego Darkthrone niż późniejszych albumów. Niemniej jednak warto poczekać na nowe dzieło Norwegów.
World Without End

Wróć do „Black Metal”