Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Re:

Wędrowycz miesiąc temu

yog pisze:
miesiąc temu
Pamiętam, jak byłem gimnazjalistą, oglądałem Fenriza z Nocturno Culto opowiadających na ławeczce w śniegu z papieroskiem i piwkiem w ręku historie starych albumów, myślałem sobie - to jest black metal :)
Oglądałem te wywiady po raz n-ty parę dni temu i dalej myślę sobie...to jest black metal ;)
Odium Humani Generis

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog miesiąc temu

Widocznie jest :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Nekroskop
Master Of Reality

Nekroskop miesiąc temu

yog pisze:
miesiąc temu
Pamiętam, jak byłem gimnazjalistą, oglądałem Fenriza z Nocturno Culto opowiadających na ławeczce w śniegu z papieroskiem i piwkiem w ręku historie starych albumów, myślałem sobie - to jest black metal :)
Gdyby porwali mnie kosmici i kazali powiedzieć, czym jest trve black metal, to puściłbym im klip "Mother North". Raz, że byłaby to najpełniejsza z możliwych odpowiedzi (bo jest tam wszystko: spandex, las, buchające płomienie, cycki, odwrócone krzyże, pieszczochy itd.), a dwa, po obejrzeniu klipu by mnie wypuścili i wrócili na swoją planetę bez zamiaru powrotu na Ziemię.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog miesiąc temu

Dla mnie to właśnie bardziej te wywiady, mroźne, ponure, pogardliwe, pełne sztachów z kiepa i splunięć, upewniania się czy jeszcze zostało w puszce jakieś piwko :) Może to naiwny idealizm, ale zawsze do mnie bardziej przemawiał klimat tych wywiadów niczym z okładki Panzerfausta, niż karkołomne teledyski Satyricon czy Immortal. Które są spoko, ale jednak takie zabawowe, a w black metalu nie ma miejsca na zabawę. Bo to wojna.
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor

kurz miesiąc temu

yog pisze:
miesiąc temu
Bo to wojna.
O kurwa!

Buster Keaton by się uśmiał.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz 3 tyg. temu

yog pisze:
miesiąc temu
black metalu nie ma miejsca na zabawę. Bo to wojna.
Stało się jednak odwrotnie i okazało się, że ten cały black metal to tylko była fajna zabawa.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 tyg. temu

2 godziny z hakiem podcastowego wywiadu gościa z Mork z Fenrizem (zaczyna się koło 14 minuty). Opowieści od dziecięcych perkusji do zaskakująco dobrej sprzedaży dwóch ostatnich płyt i unikanie tematu Moonfog, dlaczego Darkthrone nie gra koncertów, jakieś nieujawniane ciekawostki o scenie typu, że krowa na labelu Deathcrush znana jako Frank the Cow jest wzięta z pinkfloydowego Atom Heart Mother, a przy okazji poczułem się lepiej ze świadomością, że nie tylko mi ostatnio dzwoni w uchu jak jest dookoła cisza.

Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz 2 tyg. temu

yog pisze:
2 tyg. temu
unikanie tematu Moonfog
Aż się rosołem oblałem.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 tyg. temu

Przygoda z Moonfog tak udana, że Fenriz w 2002 roku zbankrutował, ale na szczęście wtedy różni deskorolkarze zaczęli słuchać Darkthrone i uratowali zespół (i Peaceville) od zapomnienia.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz 2 tyg. temu

I oczywiście to wina kolegi Sigurda co nie?
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 tyg. temu

Głównie to chyba wina picia piwa na mieście, szczególnie w niezbyt tanim Elm Street, zapewne w połączeniu z deprechą i niechęcią do kontynuowania projektu z Satyrem, Anselmo i Killjoyem.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz 2 tyg. temu

Zastanawiam się jak Fenriz mógł zbankrutować. Firmy nigdy nie prowadził.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 tyg. temu

Powiedział, że miał wtedy tyle pieniążków, co w '81, czyli jak miał chyba 10 lat. Czy zbankrutował dosłownie - nie wiem, ale w niektórych krajach nie trzeba prowadzić firmy, żeby ogłosić bankructwo.

Jest też godzinka z mizantropijnym Nocturno Culto, ale nie słuchałem i nie powiem nic więcej:

Wróć do „Black Metal”