Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej

Dom Zły

Vexatus 8 mies. temu

Obrazek
Zespół stacjonuje w Puławach i ma na koncie dwie EPki i jednego pełniaka. Na ten zespół natknąłem się zupełnym przypadkiem, bo po prostu obejrzałem recenzję jego najnowszej płyty na YT (link wrzucę gdzieś poniżej) i te kilka fragmentów spodobało mi się na tyle, że zabrałem się za przesłuchanie całości. Nie znam wcześniejszych nagrań zespołu z poprzednim wokalistą, ale najnowsza EPka z nową wokalistką naprawdę daje radę i świetnie mi się tego słucha, co jest dla mnie tym bardziej dziwne, że Post-Black i podobne wynalazki to zdecydowanie nie moje klimaty. :) Zespół raczej mało znany i trochę szkoda, bo brzmi to wszystko naprawdę dość interesująco. Na MA jest opisany jako Post-Black Metal/Crust. Nie wiem gdzie ten Crust... Może na wcześniejszych wydawnictwach? W szeroko pojętym nurcie Post-BM z pewnością się ten materiał mieści i pomimo dość zwartej stylistyki EPka nie nudzi.

Obrazek

Skład:
Mariusz A - Bass (2017-present) ex-Kaldera, Hidden World, The Feral Trees
Grzegorz K - Drums (2017-present) ex-Kaldera
Grzegorz N - Guitars (2017-present) ex-Kaldera, Hidden World, The Feral Trees, ex-Czerń
Łukasz W - Guitars (2017-present) Weedcraft, ex-Kaldera, ex-Green Asylum
Ania Tru - Vocals (2019-present)
▼ Byli muzycy
Krzysztof Dziak - Vocals (2017-2019) ex-Kaldera
Dyskografia:
2017 - Dom zły [EP]
2019 - Rytuał
2021 - Śnisz bory tak gęste [EP]

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Do ... 3540456907
BC: https://domzly.bandcamp.com-music
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor

brzask 8 mies. temu

U mnie podobnie, natknąłem się na epkę ,,Śnisz bory tak gęste" też przypadkowo.

Kij z szufladkami. Bardzo dobrze to wszystko jest skomponowane i wyprodukowane a laska na wokalu naprawdę robi konkretną robotę. Wrzućcie sobie choćby na szybko ostatni najwolniejszy kawałek ,,Cisza" gdzie słychać najbardziej co ta Pani potrafi... Jest z a j e b i s t a.

Chętnie zobaczyłbym ich na żywo.

Ciekawe czy utrzymają klimat i poziom na dużym albumie.
'napuchną mną drzewa'
Pan Efilnikufesin
Tormentor

Pan Efilnikufesin 8 mies. temu

A juz myslalem ze bedzie cos fajnego a tu kolejny klops!!

Wróć do „Black Metal”