Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Root

Zsamot 3 lata temu

Obrazek
Mocno niedoceniona kapela, a sporo już lat na scenie. Inna sprawa, że czasem ciężko było z dostępem do ich nagrań.

Na dniach będzie miał premierę nowy album Czechów via pilska wytwórnia. To może być mocna propozycja. Więcej o kapeli, jak zacumuję przy blaszaku.

Obrazek
Skład:
Big Boss - Drums (1987-1989), Vocals (1989-present) Big Boss, Equirhodont
Alesh A.D. - Guitars (1996-1999, 2014-present) ex-Terror
Igor Hubík - Bass (2000-present) Equirhodont, Solfernus, ex-Entrails, ex-Hypnos, ex-Inner Fear (live)
Pavel Kubát - Drums (2010-present) Solfernus, Thief
Jan Konečný - Guitars (2011-present) ex-Demogorgon, ex-Tears of Styrbjørn
▼ Byli muzycy
Rob Kramolis - Bass
Petr "Blackie" Hošek - Guitars (1987-2004) Big Boss, Blackosh, Cales, Master's Hammer, ex-Entrails, Klamorna, ex-Crux, ex-ABBand
Mr. Zet - Guitars (1988) ex-Krevel, ex-Sax Piják
Dr. Fé - Vocals (1988-1989) Amon (live), ex-Amon Goeth
Black Drum - Drums (1989-1991) Insania
Mr. Cross - Guitars (1989)
Mr. Death - Guitars (1989)
Mr. D.A.N. - Guitars (1990-1992)
Evil - Drums (1992-2008), Guitars (2008-2011) ex-Cales, ex-Crux, ex-Endless (Cze)
Ashok - Guitars (1999-2014) Cradle of Filth, Equirhodont, ex-Inner Fear, ex-Death Sentence
Poison - Guitars (2006-2007)
Deadly - Drums (2008-2009)
Peter Hrnčiřík - Drums (2009-2010)
▼ Muzycy koncertowi
Trifid - Guitars (2014) ex-Debustrol

Dyskografia:
1988 - War of Rats [demo]
1988 - Reap of Hell [demo]
1988 - Death Metal Session II. [split video]
1989 - Messengers from Darkness [demo]
1989 - The Trial [demo]
1990 - 7 černých jezdců / 666 [single]
1990 - Zjevení
1991 - Hell Symphony
1992 - The Temple in the Underworld
1996 - Kärgeräs
1999 - Zjevení & The Temple in the Underworld [kompilacja]
1999 - The Book
2001 - Black Seal
2003 - And the Hunt Starts Again / Ancient Mysteries [split]
2003 - Dema [kompilacja]
2003 - Madness of the Graves
2004 - The Devil's Diary [video]
2004 - Hell Tour 2004 [split video]
2005 - Capturing Sweden - Live in Falkenberg [live]
2006 - Casilda [EP]
2006 - Deep in Root [video]
2007 - Daemon Viam Invenient
2011 - Heritage of Satan
2013 - Viginti Quinque Annis in Scaena [live]
2016 - Into Dark Crypts [boxed set]
2016 - Kärgeräs - Return from Oblivion

MA: http://www.metal-archives.com/bands/Root/889
BC: https://eternaldeath.bandcamp.com/music
BC: https://metalhit.bandcamp.com/music
BC: https://agoniarecords.bandcamp.com/music
Ostatnio zmieniony 16 lis 2016, 07:52 przez Zsamot, łącznie zmieniany 1 raz.
Allah jest wielki, ale B-52 też jest duży.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 3 lata temu

Jebnąłem ostrego epistoła o Root na brutalu, więc tym razem napiszę tylko, że bardzo zacna kapela.

Polecam najbardziej Kärgeräs, The Book i Black Seal. Tak zwany "dark metal" na najwyższym poziomie. Bez gotyckiego pedalstwa.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
borsuk
Master Of Puppets

borsuk 3 lata temu

2007, brutali i ich obejrzenie- piękna sprawa i wspomnienie.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz 2 lata temu

Po ostatnich niemiłych doświadczeniach z nowym Master's Hammer pogrzebałem na półce i zapierdoliłem wszystkie demówki i cztery pierwsze klasyki.

Kurwa co za zmiana momentalnie nastąpiła. Tyle lat a te albumy niszczą brudem bezbłędnie.

Muszę sobie sprawdzić co oni potem tam tworzyli bo widzę, że dyskografia się sporo wydłużyła.
GRINDCORE FOR LIFE
HUMAN
Tormentor

HUMAN 2 lata temu

dobrze grali, w Polsce raczej znani i szanowani
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 lata temu

Hajasz pisze:
2 lata temu
Po ostatnich niemiłych doświadczeniach z nowym Master's Hammer pogrzebałem na półce i zapierdoliłem wszystkie demówki i cztery pierwsze klasyki.

Kurwa co za zmiana momentalnie nastąpiła. Tyle lat a te albumy niszczą brudem bezbłędnie.

Muszę sobie sprawdzić co oni potem tam tworzyli bo widzę, że dyskografia się sporo wydłużyła.
Ja ostatnio katowałem Black Seal ponownie i cały czas miazga 100%. Fernando tam w jednym kawałku wystąpił i myślę, że on ze swoim Moonspellem to marzyli wtedy, żeby takie płyty nagrywać i kilkadziesiąt innych, bardziej znanych od Root kapel - także. Gitara co tam odpierdala, to cuda totalne, a wokal Big Bossa prawdziwa potęga. Nic, tylko do jego Kościoła wstąpić ;) (bo jak ktoś nie wie, Big Boss to założyciel czeskiego Kościoła Szatana ;) ) Wspaniała płyta. Więcej nie odświeżałem, bo na niej utknąłem :D
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz rok temu

W zasadzie nigdy dotąd nie wkręciłem się w Root, choć swego czasu czytywałem pozytywne opinie na ich temat, jak i recenzje ich płyt. Jakoś zawsze miając na myśli czeski black metal, to odruchowo w głowie pojawiał się Master's Hammer. Zapodałem sobie "Zjeveni" właśnie, którego w sumie x lat nie słuchałem i teraz podoba mi się bardzo mocno (kiedyś to pamiętam że mnie bawił). Chyba po prostu po latach polubiłem takie granie. W sumie sporo tu heavy/speed, trochę thrash metalu tyle, że w satanistycznym ujęciu. Mniej rock'n'rollowo niż Venom, ale bardziej surowo niż Mercyful Fate. Świetny album. Przy okazji trzeba będzie zapodać resztę.
Aha, @yog miał rację, bo "Pisen Pro Satana" to chyba Varga zainspirowało potem do klepnięcia "War" na debiucie. Bo co jak co, ale ten riff brzmi cholernie podobnie, z tym że Varg go nieco rozbudował ;)
Ogółem co najmniej parę wałków tutaj to potencjalne killery, czy też jak kto woli po prostu hiciory.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog rok temu

Dla mnie to szczerze mówiąc Root najlepsze, co nagrał to płyty po epickim Kärgeräs. Znaczy włącznie z epickim Kargeras. Potem były dwa dark metalowe monumenty szatanizmu The Book i Black Seal. Na maksa lubię takie granie, mroczny heavy metal dla mrocznego pana. Mistrzostwo riffowania się tam odbywa i wokale Big Bossa zajebiste. Te pierwsze Rooty to troszkę takie groteskowo-zabawne są, jest to nieco taki wąsaty metal ;)
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz rok temu

Zasadniczo każdy czeski black metal jest wąsaty :D ale w tym pozytywnym sensie. Jeszcze po tym jak rozpracuję Root, to mam skolejkowane Törr, którego znam jedynie pierwsze demko.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz rok temu

Törr wciąga cały Root już na etapie demo !!!
GRINDCORE FOR LIFE
deathwhore
Tormentor

deathwhore rok temu

Nic nie wciąga, bo Zjebani to mistrzowska płyta, przy której pół Norwegii może się schować, a drugie pół spierdalać. Chociaż początki Torr oczywiście też zacne.
Nebiros pisze:
11 mies. temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz rok temu

No "Witchhammer" dojebane demko jest ;) jedno z nielicznych które u mnie mają ocenę 9/10.
Widzę, że nie jestem jedyny który na debiut Root mówi "Zjebani" :D
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog rok temu

No dla mnie stary Torr lepszy od starego Root, ale ten "dark metalowy" Root + epic pagan czy coś w tym stylu na Kargeras to pierdolony sztos.
borsuk
Master Of Puppets

borsuk rok temu

też sobie Black Seal odpaliłem wczoraj, dalej miażdży jak dla mnie ten materiał.
Widzew Łódź-Bałuty Pany

Wróć do „Black Metal”