Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 4 lata temu

Cały Age of Capricorn znajdziecie pod poniższym linkiem, a premiera za 3 dni, w piątek trzynastego.

https://www.nocleansinging.com/2019/12/ ... capricorn/

Edit:

Destroy their modern metal and bang your fucking head

Tagi:
Molotow 666
Tormentor
Posty: 1019
Rejestracja: 6 lata temu

Molotow 666 4 lata temu

Bardzo dobrze... Nowa ARKONA mus zakupowy w grudniu... Nawet jak na chleb mi braknie to i tak zainwestuje w nowe wydawnictwo...
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4663
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 4 lata temu

Dotrwalem tak do połowy. Nihil novi sub sole, więc to wszystko pierdolę.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Kosynier
Posty: 87
Rejestracja: 4 lata temu

Kosynier 4 lata temu

Trzyma poziom, ale niestety to jest zjadanie wlasnego ogona, te same riffy od lat i napierdalanka. Poprzednia byla duzo ciekawsza, bardziej urozmaicona, ponadto polskie teksty i wokala Marasa tez zrobily swoje, a w tej nowej wszystko na jedno kopyto.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5344
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 4 lata temu

No jak słyszę gadkę, że to już było, zjadanie własnego ogona itp. to na prawdę zastanawiam się jak współczesny metal wpływa na wasze organy słuchowe.

Już pierwszy taki pobieżny odsłuch i aż w uszy uderza pierwsza inspiracja czyli Dodheimsgard !!! Może nie taki 1:1 ale budowa utworów, rytmika to jak najbardziej ten klasyczny Dodheimsgard choćby z 666 International wyzbyty wszelkich cech fabrycznych, przemysłowych i pokręconych.

Nawet taki Stellar Inferno DHG mogłoby spokojnie skomponować tylko bardziej pokręcić. Całe brzmienie tego albumu nacechowane jest takim przemysłowym metalizowanym brzmieniem począwszy od gitar po mocno podgłośnioną perkusję. Kiedy wchodzą klawisze to momentalnie pojawia się Vikingligr Veldi z tymi charakterystycznymi zagrywkami. Arkona tu zastosowała identyczny schemat tylko wydźwięk odrobinę inny.

Co prawda z całym szacunkiem do Arkony ale na taką jak na nich ambitną płytę to jednak trochę pomysłów za mało i stąd te momenty kiedy wkrada się nuda. Dobrze, że nie zdecydowali się na teksty po polsku bo przy skomasowaniu dźwięków i tych galopadach na perkusji niewiele byłoby słychać a tak teksty świetnie wybrzmiewają. Jakże jest to inny album od Lunaris to chyba słychać wyraźnie a na pewno Age Of Capricorn to najbardziej nowocześnie brzmiący krążek zespołu. Pewnie albo może to takie pierwsze podchody pod jakąś zmianę stylistyki, do której ciągnie Korzon'a albo tak im to wyszło.

Mi pasuje a resztę mam gdzieś.
GRINDCORE FOR LIFE
Molotow 666
Tormentor
Posty: 1019
Rejestracja: 6 lata temu

Molotow 666 4 lata temu

@Hajasz cóż za treściwe, ogólne i konkretne rozpisanie "Age Of Capricorn"... Powiem tak.... Już dawno nie byłem tak zafascynowany nowym materiałem od ARKONA... Kurwa to plyciwo ma potencjał!!!!
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2993
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 4 lata temu

Bardzo fajna płyta moim zdaniem, kupa świetnych melodyjek, zwłaszcza ta hipnotyzująca w "Deathskuul Mystherium" mi się podoba, aż mnie ciareczki przechodzą. Brakuje mi tego typu zagrywek w całej muzyce.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
pro
Fallen Angel Of Doom
Posty: 325
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Łódź

pro 4 lata temu

Vortex pisze:
4 lata temu
Bardzo fajna płyta moim zdaniem, kupa świetnych melodyjek, zwłaszcza ta hipnotyzująca w "Deathskuul Mystherium" mi się podoba, aż mnie ciareczki przechodzą. Brakuje mi tego typu zagrywek w całej muzyce.
Zgadzam się. Świetna płyta. Dobrze wchodzi w aucie. ""Deathskuul Mystherium" i tytułowy najbardziej jarają uszy.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6096
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 4 lata temu

Bardzo przypadła mi do gustu ta nowa płyta. W wielu momentach słychać, że to Arkona, ale już z dużo bardziej profesjonalnym, masywnym i potężnym brzmieniem. Takie gary bardzo przyjemnie napierdalają po uszach (choć zasadniczo głównie klepią blasty z prędkością światła). Dużo klimatowania, sporo melodii, trochę wplecionych klawiszy, czasami na pierwszym planie wręcz, czasem w tle. Faktycznie jest też coś na rzeczy, że przebijają się takie wręcz industrialne wydźwięki, których choć bezpośrednio nie ma w samych riffach, to jednak jakoś tym wszystkich zalatuje całe "Age of Capricorn".

Nie ma tu specjalnie nic oryginalnego, ale dużo sprawdzonych patentów znanych choćby z Isvind, Setherial, starego Dark Funeral, a do tego naszego rodzimego Evilfeast, a nawet Mysticum (bo miałem nieodparte wrażenie, że co raz ich syszałem). Każdy słyszy chyba to co mu się kojarzy, @Hajaszowi rzucał się w uszy DHG, u mnie powyższe kapele. Swoją drogą zdaje się Khorzon wielbiciel takich industrialnych brzmień, na co wskazywałby jego inny projekt Mussorgski, którego to zawsze miałem sprawdzić, bo tylko kiedyś coś tam odpaliłem z raz czy dwa i odstawiłem na inne czasy.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2993
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex 3 lata temu

"Lunaris" to też całkiem spoko materiał, bardzo fajnie się tego słucha.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
hellpanzer
Master Of Reality
Posty: 208
Rejestracja: 3 lata temu

hellpanzer 3 lata temu

Też bardzo lubię "Lunaris". Jakieś 3 lata temu miałem okazję posłuchać kilku numerów z tejże płytki na żywo i naprawdę bdb to robiło. Nowy krążek już mniej mi przypadł do gustu, ale ma swoje momenty(np. wyżej wspomniane Deathskull Mystherium). Ogólnie bardzo fajne granie, no i milo, że wraz z "Lunaris" zainwestowali w porządną produkcję. Co do pobocznego projektu Khorzona, tj. Mussorgski, słuchałem tylko debiutu i najnowszego "Creatio Cosmicam Bestiae" i zdecydowanie wolę nowsze wydawnictwo, chociaż nie wracam do tego zbyt często.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

W Hell's Headbangers wyjdzie, po raz pierwszy na winylu, demos Arkony:

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3004
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan rok temu

Obrazek
14 października Arkona, świętować będzie swoje trzydziestolecie na specjalnym koncercie 30 Years of Arkonian Hordes we wrocławskim Starym Klasztorze w bardzo doborowym towarzystwie.
Event na FB :
► Pokaż
Oprócz jubileuszowej fety Arkona objawi się koncertowo na kilku sztukach w kwietniu i czerwcu, zaś latem wystąpią w Szwajcarii i Niemczech. Szczegóły tych koncertów na zespołowym fanpejdżu.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5344
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz rok temu

Szajtan pisze:
rok temu
14 października Arkona, świętować będzie swoje trzydziestolecie na specjalnym koncercie 30 Years of Arkonian Hordes we wrocławskim Starym Klasztorze w bardzo doborowym towarzystwie.
Na widok tego doborowego towarzystwa nawet mi konar nie zapłonął. Straszną biedę sobie dobrali.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3808
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot rok temu

Niestety masz rację. Trochę takie mało porywające bandy. Ale może będzie ciekawy set jubileuszowy?
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Molotow 666
Tormentor
Posty: 1019
Rejestracja: 6 lata temu

Molotow 666 11 mies. temu



Ależ to jest dobre! :twisted: Znakomity szlagier ! AVE ARKONA !
Awatar użytkownika
deathcrush
Tormentor
Posty: 722
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

deathcrush 5 mies. temu

Obrazek
Awatar użytkownika
deathcrush
Tormentor
Posty: 722
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

deathcrush miesiąc temu

Obrazek
Reedycja z pierwszą, jedyną słuszną, okładką.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1698
Rejestracja: 6 lata temu

porwanie w satanistanie miesiąc temu

Zajebiście, wreszcie sobie kupię :)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17551
Rejestracja: 7 lata temu

yog miesiąc temu

Pałac w Wilanowie ist krieg.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Black Metal”