Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor
Posty: 664
Rejestracja: 6 lata temu

Dimhymn

Nathas rok temu

Obrazek

Obrazek

Dimhymn to kapela grająca agresywny i chropowaty black metal z przesterowanym wokalem. Był to projekt multiinstrumentalisty Jonasa Bergqvist'a aka człowiek z głową w kratkę. Zespół umarł wraz z jego tragiczną śmiercią w roku 2011, tak samo jak i nieodżałowany Lifelover. Dorobek kapeli to demko, dwa pełniaki wydane w 2005 roku i split nagrany po koleżeńsku z Hypothermia.

Skład:
Alex - Drums (2003-2011)
Nattdal - Vocals, Guitars, Bass (2003-2011) (R.I.P. 2011) ex-IXXI, ex-Ondskapt, ex-Lifelover, ex-Woundism

Dyskografia:
2004 - Det enda eviga [demo]
2005 - Fördärvets maskineri
2005 - Djävulens tid är kommen
2006 - Sjuklig intention [split]

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Dimhymn/27663
FB: https://www.facebook.com/dimhymn
YT: https://www.youtube.com/channel/UCgsAu- ... Sqw/videos
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 5709
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz rok temu

Niegdyś bardzo lubiany przeze mnie projekt. Surowy i klasyczny przesterowany black metal, momentami melancholijny. Swoją drogą to co mnie u nich urzekło najbardziej, to te melodie wplatane to tu, to tam. Cholernie się wbijają w łepetynę. Zasadniczo pod kątem poziomu trzymają równy, naprawdę dobry poziom. Nie jest to nic z górnej półki, ale jak ktoś lubi surowy black metal niepozbawiony melodii to powinno mu podejść.

W 2011 ogłosili, że wyjdzie nowa epka niebawem o nazwie "Sakrala Hymner" i chyba poza nie do końca potwierdzoną jako oficjalna okładką nie wyszedł jednak ten materiał na światło dzienne.

Niedługo potem zresztą projekt został rozwiązany po nagłej śmierci Nattdala - ponoć za dużo prochów łyknął. Szkoda swoją drogą, bo jako twórca Nattdal miał swój sznyt charakterystyczny. Słychać to zarówno w Dimhymn, ale też i w Lifelover, IXXI i Ondskapkt, w okresach gdzie współtworzył te zespoły.
Odium Humani Generis

Wróć do „Black Metal”