Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor

Order of Nosferat

Szajtan 8 mies. temu

Obrazek

Obrazek

Order of Nosferat to projekt międzynarodowy. Duet, składający się z obsługującego perkusję Fina i zajmującego się całą resztą Niemca (udziela się także w Slagmark, Sarastus i Sarkrista), wydał w tamtym roku dwa albumy, oba pod sztandarem Purity Through Fire. W lutym Necuratul, w czerwcu Arrival of the Plague Bearer. W tamtym tygodniu premierę miał trzeci album Nachtmusik. Zespół zdecydowanie godny polecenia wszystkim fanatykom podziemnego wampirycznego black metalu, którzy nie uciekają na dźwięk słowa "klawisze".

Skład:
Anzillu - Drums From the Void, Iku-Turso, Nachtvrucht, Serpentfyre, Curse upon a Prayer (live), Sarastus (live)
Count Revenant - Vocals, Guitars, Bass, Keyboards Sarastus, Sarkrista, Slagmark, ex-Rituals of a Blasphemer, ex-Ars Veneficium (live), ex-Curse upon a Prayer (live), ex-Goats of Doom (live)

Dyskografia:
2021 - Necuratul
2021 - Arrival of the Plague Bearer
2022 - Nachtmusik

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Or ... 3540482535
Only Death is Real
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor

Nathas 8 mies. temu

Fin zajmujący się całą resztą Niemca brzmi intrygująco... Coś tam kiedyś słuchałem i zapamiętałem tyle, że było to na zasadzie - całkiem spoko bleczurek, mało interesujący instrumental - i tak w kółko przez wszystkie płyty. Niczym szczególnym się to nie wybija, osobiście wywaliłbym te wszystkie instrumantale i wtedy mogłoby nawet być.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej

Vexatus 8 mies. temu

Szajtan pisze:
8 mies. temu
Zespół zdecydowanie godny polecenia wszystkim fanatykom podziemnego wampirycznego black metalu, którzy nie uciekają na dźwięk słowa "klawisze".
A to czasem nie było jakoś tak, że metal powinien mieć włochate jaja a nie jakieś symfoniczne cycki? ;)

Mnie tam klawiory w BM nie przeszkadzają, obadam sobie w wolnej chwili.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor

Szajtan 8 mies. temu

Vexatus pisze:
8 mies. temu

Mnie tam klawiory w BM nie przeszkadzają, obadam sobie w wolnej chwili.
O ile dwa ostatnie albumy nie rzuciły mnie na kolana, o tyle pierwszy pozamiatał mną konkretnie. Na szczęście pan Count Revenant wie, jak ich używać instrumentu i nie boi się tego robić, bo swój debiutancki album zbudował w sposób, który bez wątpienia tychże klawiszy nie ogranicza. Struktura albumu jest prosta i czytelna: utwór klawiszowy, utwór black metalowy, utwór klawiszowy, utwór black metalowy… i tak do końca. A ponieważ te klawiszowe kompozycje są naprawdę ciekawe, nieprzeładowane dźwiękami, raczej oszczędne i stawiające na klimat i atmosferę, brzmi to wszystko bardzo ciekawie i spójnie.
Only Death is Real
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor

Szajtan miesiąc temu

Nowy materiał ma się ukazać 21 grudnia tego roku nakładem Purity Through Fire Records. Album będzie zatytułowany Vampiric Wrath Unleashed. Znajdzie się na nim dziesięć kompozycji, z czego jedna jest już do odsłuchu poniżej.
Only Death is Real

Wróć do „Black Metal”