Awatar użytkownika
Summerisle
Posty: 85
Rejestracja: rok temu

Udegste

Summerisle rok temu

Obrazek

Obrazek

Przesłuchując zdobyty na gigu Taake/Kampfar/Helleruin sampler od New Era Productions natrafiłem na utwór "Häxanfior" holenderskiego Udegste. I co? I znalazłem na perełkę. Udegste to młody zespół mający na koncie zaledwie jeden album i jedno poprzedzające go demo, natomiast duet tworzący pod szyldem Udegste to muzycy z innej holenderskiej hordy Gärgäntuäh. Słowo "młody" odnosi się do samej nazwy Udegste, bo jeśli wierzyć informacjom na profilu Gärgäntuäh na bandcampie, to muzycy do młodych już pewnie nie należą, skoro są aktywni muzycznie od ponad 20 lat.

Jako Udegste panowie o pseudonimach Unknown i Forgotten obrali stylówkę z połowy lat 90tych i muszę przyznać, że robią to bardzo dobrze. Na debiutanckim "Zwartmagische brouwsels" słychać silne inspiracje Gehenną z czasów "First Spell", Covenant z czasów "In Times Before the Light" czy wczesnym Dimmu Borgir. Będę na pewno śledził ich poczynania z nadzieją, że nie skończy się na jednym albumie.

Skład:
Unknown - All instruments Gärgäntuäh
Forgotten - Vocals Gärgäntuäh

Dyskografia:
2021 - Drauga [demo]
2022 - Zwartmagische brouwselsEDIT: Gärgäntuäh też warto sprawdzić. Inspiracje do niego duet czerpał z pewnością z tego samego okresu :)

https://gargantuah.bandcamp.com/music

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Udegste/3540499793
BC: https://udegste.bandcamp.com/music
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 5246
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Naczelny dzban Rzeczpospolitej.

Vexatus rok temu

Przesłuchałem kilka fragmentów z demo/promo i muszę przyznać, że panowie tworzą świetny klimat. Będzie słuchane.

Wróć do „Black Metal”