Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Rtęć

Hajasz 3 tyg. temu

Obrazek Dzisiaj znajomy mi podesłał link do tego z tekstem black metal z Breslau kierwa. W Rtęci ktoś gra ale nie wiadomo kto choć mam pewne podejrzenia bo jak mnie pamięć nie myli to ów zespół już mi się gdzieś przewinął na jakimś splicie. Co prawda w oficjalnym disko jest tylko EP'ka z końca maja tego roku Szum Ściętych Drzew, gdzie mamy 18 min black metalu rodem z początku lat 90-tych. Jest siermiężnie ale z klimatem, darcie japy na takim poziome, że nawet idzie zrozumieć większość tekstów, jest klasyczne umpa, umpa ale jest też ładne melodyjkowanie na riffie. Całość utrzymana w średnich tempach, zachowując odpowiednią ilość mrocznego zła. Od czasu do czasu wchodzą fajne sampelki z tekstami z polskich filmów tudzież krzykacz coś zamruczy normalnym głosem. Dawno takiego klimatu nie słyszałem a tu robi się interesująco zwłaszcza kiedy czasem brzmienie gitary podejdzie pod kultowe Devilri. No chętnie bym posłuchał więcej.

Szum ściętych drzew EP 2022

GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 3 tyg. temu

Tylko zobaczyłem wczoraj czy parę dni temu, że kapela Rtęć i tylko czekałem, kiedy @Hajasz temat założysz. Tytuł ep bardzo fajny natomiast. Zobaczymy co tam te kruki wykrakają.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor

porwanie w satanistanie 3 tyg. temu

O, to może być ciekawe. Na razie leci dopiero trzeci kawałek, ale już słyszę, że jest

1. Bardzo dobre brzmienie
2. Niezły wokal i przepisowe, ale niekomiczne teksty
3. Konkretne riffy i fajna melodyka, momentami jakby pod... Arkonę?

Wyróżnia się chyba ten projekt. Ostatnio coś nowego z polskiego BM podobało mi się tak przy okazji debiutu Daetven.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 3 tyg. temu

Dla mnie też pierwsze skojarzenie z miejsca Arkona, może z winy tekstów, które się da zrozumieć. Samo granie spoko, ale wracać to chyba nie będę.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor

brzask 3 tyg. temu

Kilka dni temu przyciągnęła mnie, tak jak pewnie i autora tematu, świetna okładka i ciekawe logo.
Rzeczywiście przyzwoite granie. Klimat lat 90tych? Tochę tak, choć brzmienie gitary nieco bardziej nowoczesne i czystsze?
Jest w porządku, i akurat tak się składa że przesłuchałem dzis znów 2 razy po drodze na Mystic w Gdańsku w samochodzie. Było machanie piąchami....myślę że jest bardzo dobrze:)!
Dobra EPka.
'napuchną mną drzewa'
Iaszczvr

Iaszczvr 2 tyg. temu

Arkona, a szczególności ich Imperium, to moja pierwsza miłość jeśli chodzi o black metal po polsku. W dodatku dzięki niej i paru innym kapelom dojrzała we mnie decyzja żeby to właśnie języka polskiego używać w tekstach kapel/projektów.
Dlatego świetnie jest przeczytać tutaj, że komuś kojarzy się nasze granie z Arkoną!

PS. Jeśli ktoś ma ochotę, to na stronie/YT kolektywu The Cult Of Seven znajdziecie też inne projekty.

Wróć do „Black Metal”