Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 3533
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Mord'A'Stigmata

Vortex

Obrazek
Zespół istnieje od 2004 roku, członkowie pochodzą z Bochni i Krakowa. Grają mroczny, rytualny Black Metal. Mają za sobą koncerty na prestiżowych festiwalach w Europie (m.in. Devilstone Fest) oraz klubową trasę po całej Polsce wraz z zespołem Behemoth.

Skład:
Static - Guitars (2004-present) ex-Morowe (live), ex-Odraza (live), ex-Solnorth, ex-Burial Ground, ex-Oniric
Ion - Vocals, Bass (2008-present) Preludium, ex-Inner Silence
Golem XIV - Guitars (2013-present) Iblis, ex-Cruelty
Ygg - Drums (2017-present) Dementria, Ivan Halyha
▼ Byli muzycy
Piotr "Chaos" Dzik - Bass Sothoth, ex-Lacrima, ex-Machines of Dystopia, ex-Asperatus
Sickill - Bass (2004-2006), Keyboards (2004-2007) ex-Inseminator, ex-Solnorth, ex-Wizardry
Sadist - Guitars (2004-2007) ex-Inseminator
Doom L. Voxmord Stigmator V'nderer - Vocals, Lyrics (2004-2007) ex-Inseminator, ex-Solnorth, ex-Wizardry, ex-Martyr (Pol)
Ragnar - Drums (2005-2007) Saratan, ex-Banisher, ex-Witchking, ex-Burial Ground, ex-Kto by to wiedział / KBTW, ex-Labirynt, ex-Walt Dismay
The Fall - Bass, Vocals (additional) (2006-2007) Medico Peste, Over the Voids..., Owls Woods Graves, Mgła (live), ex-Clandestine Blaze (live), ex-Odraza (live), ex-Arachos
DQ - Drums (2007-2017) Blaze of Perdition, Thy Worshiper, Deathreat, ex-Arkona, ex-Morowe (live)
Silencer - Guitars (2007-2013) Medico Peste, ex-Mgła (live)
Dyskografia:
2005 - Borderline Personality Disorder [demo]
2005 - Synthetic Calm [demo]
2006 - Promo 2006 [demo]
2006 - Diagonal Dividing Humanity [kompilacja]
2008 - Überrealistic
2011 - Antimatter
2013 - Ansia
2015 - Our Hearts Slow Down [EP]
2017 - Hope
2019 - Dreams of Quiet Places





MA: https://www.metal-archives.com/bands/Mo ... mata/37654
BC: https://mordastigmata.bandcamp.com/music
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
synu
Moderator globalny
Posty: 355
Rejestracja: 9 lat temu

synu

http://kvlt.pl/relacje/mordastigmata-ab ... 2-03-2017/

moja relka z ich niedawnego koncertu 8-)
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 702
Rejestracja: 9 lat temu

Pogan696

Słyszał, ktoś Hope? Jeden z lepszych polskich albumów tego roku? Mniej awangardowe niż Ansia, ale jakże podkreślające polski ambitny black!... bierz przykład.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 5088
Rejestracja: 9 lat temu

DiabelskiDom

Ja się jakoś w pełni nie mogę przekonać do "Hope". Kilka razy próbowałem i mimo, że wszystko śmiga jak powinno to gdzieś mi brakuje tej nieuchwytnej, odpłyniętej w kosmos atmosfery "Ansii". Ale krzyżyka nie stawiam na ziomkach, będę jeszcze próbował. Choć nie przewiduję, że nagle dojdę do wniosku, że przebili poprzedniczkę.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 3533
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex

Zgodzę się tu z @Diabelskim. "Hope" to całkiem spoko płyciwo i naprawdę bardzo dobrze mi się tego albumu słucha, no ale jest ten poprzednik który poprzeczkę zawiesił bardzo wysoko. Mimo to myślę, że to dobrze że tak dobry album jak "Hope" możemy określać nieco słabszym niż to co wysmażyło się w 4 lata temu. Świadczy to zatem o wysokiej klasie zespołu i z tego należy się cieszyć.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz

Uważam tak samo jak przedmówcy, "Hope" jest dobrą płytą, ale "Ansia" póki co jest szczytowym osiągnięciem kapeli, co też potwierdził ich występ u boku Morowe i Thaw jaki widziałem w Wawie. Świetna, gęsta i czarna jak smoła atmosfera tego materiału pochłania całkowicie. Ciekawe czy kiedyś uda im się nagrać coś jeszcze na tym poziomie. Póki co jest to dobra kapela z przebłyskiem geniuszu na wspomnianej wyżej płycie.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 18362
Rejestracja: 9 lat temu

yog

26 kwietnia 2019 roku w Krakowie odbędzie się "New Album Release Show", więc można się spodziewać świeżej płytki na wiosnę :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 5088
Rejestracja: 9 lat temu

DiabelskiDom

Chodzą głosy, że uczestniczyć w tym wydarzeniu mają autorzy jednej z najlepszych płyt tego roku - Vile Luxury ;)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 18362
Rejestracja: 9 lat temu

yog

Przyjadą z 30 osobową orkiestrą czy będą grać trąbki z sampli, ewentualnie nie grać ich w ogóle? :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Ryszard
Tormentor
Posty: 2899
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Forteca Trolli

Ryszard

!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 18362
Rejestracja: 9 lat temu

yog

Jest i zapowiedź zapowiadanej przeze mnie powyżej płytki. Nazywa się Dreams of Quiet Places i wychodzi 4 kwietnia 2019 roku sumptem Pagan Records.

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 6270
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz

Pełny materiał.

GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 6270
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz

Bardzo fajna ta ich nowa płyta. Sporo awangardy ale wszystko w granicach rozsądku bo to nadal jest black metal. Są delikatne zakusy w stronę EBM kiedy pojawiają się te charakterystyczne dźwięki i bity a'la Hocicio. Czasowo nie przedobrzyli więc płyta leci i nie wywołuje zmęczenia. Kolejny ciekawy album z polskim black metalem.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 3533
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex

Zgadzam się, świetna ta płyta im wyszła.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 18362
Rejestracja: 9 lat temu

yog

Album koncertowy Songs for the Exiles z Roadburn 2019 wyjdzie + reedycje Ansia i Our Hearts Slow Down na kolorowych winylach jakieś.

Obrazek

Za miesiąc, 19 marca 2020 roku.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 3533
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex

Bardzo przyjemna ta koncertóweczka, trzeba przyznać.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 4816
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot

Muszę obadać. Zwłaszcza, że na żywo widziałem parę razy i zawsze wrażenia były bardzo pozytywne.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 4816
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot

Taka smutna okazja, ale może ktoś się dorzuci.

https://zrzutka.pl/5np5vu?fs=e&s=cl
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3966
Rejestracja: 6 lat temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan

Mord’A’Stigmata ogłosiła pierwsze szczegóły dotyczące nowego albumu studyjnego. Krążek Like Ants and Snakes ma ukazać się 4 listopada w formacie cyfrowym i CD nakładem Pagan Records.
Zespół zaprezentował pierwszy singiel Blood of the Angels.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3966
Rejestracja: 6 lat temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan

Kolejny singiel z albumu Like Ants and Snakes.

Utworom bliżej chyba do awangardy w stylu Wedrowcy-Tułacze-Zbiegi niż choćby do poprzedniczek. Skręcili w zupełnie inne niż dotychczas rejony.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 4816
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot

Nie mogę jakoś z tym zatrybić. Pierwszy utwór bardziej mnie przekonywał. Tu już w ogóle... Mają jechać na trasę z Mgłą, obym nie musiał tego oglądać i do czasu trasy po Polsce coś innego dołączy.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 2572
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

brzask

Spora zmiana w porównaniu nawet i z poprzednią 'Dreams of Quiet Places'... Trochę zimnej psychodelii nie zaszkodzi i może być ciekawa płytka...taka do jakichś procentów w samotności np.
Szkoda tylko że teksty nie są po polsku bo pasowałyby tu bardzo dobrze i zrobiły myślę lepszy klimat.
There's something growing in the trees__Through time war prevails____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
_______Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
___Face the consequence alone
___With HONOUR ~ VALOUR ~ PRIDE
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3966
Rejestracja: 6 lat temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan

Mord'A'Stigmata udostępniła do odsłuchu całość krążka Like Ants and Snakes.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 4816
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot

Nie mogę wyłapać nic tu dla siebie, wokal chyba mnie wybija z tego transu. Zresztą bardzo powierzchownego, bo chwila nieuwagi i zapominam, że tego słucham... Oni teraz mają mieć trasę z Mgłą? Pagan musi w nich mocno wierzyć. Szacun, ale nie mogę, a prób już było wiele.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 3966
Rejestracja: 6 lat temu
Lokalizacja: From Hell

Szajtan

Like Ants and Snakes zdecydowanie nie przebija poprzedniczki. Można nawet powiedzieć, że panowie zamiast skoku wzwyż nieco odbili się od sufitu. Nie zmienia to jednak faktu, że ich nowy krążek jest na pewno pozycją wartościową i wartą poznania. Ja jednak zdecydowanie bardziej wolę klimaty w stylu Dreams of Quiet Places, więc do „Węży i Mrówek” powracać będę od wielkiego dzwonu.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 4816
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot

Ja chyba w ogóle. To jak słuchanie płyt Metallica po "Czarnym" - czuć, że to ta sama kapela, ale pozostało tylko wrażenie. I to bynajmniej niezbyt pozytywne.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 3533
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Strzałkowo

Vortex

brzask pisze: 3 lata temu Spora zmiana w porównaniu nawet i z poprzednią 'Dreams of Quiet Places'... Trochę zimnej psychodelii nie zaszkodzi i może być ciekawa płytka...taka do jakichś procentów w samotności np.
Szkoda tylko że teksty nie są po polsku bo pasowałyby tu bardzo dobrze i zrobiły myślę lepszy klimat.
No właśnie, szkoda tylko że ten klimat psychodeliczny i mnie nie zabiera gdzieś w to zimno. Owszem, są momenty ale nie kupuję tego.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 2572
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

brzask

Całego albumu jeszcze nie słyszałem a poprzedni pościk był po 1 zapowiadającym go utworze. No zobaczymy..
There's something growing in the trees__Through time war prevails____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
_______Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
___Face the consequence alone
___With HONOUR ~ VALOUR ~ PRIDE
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 5088
Rejestracja: 9 lat temu

DiabelskiDom

Właśnie sprawdzam, żeby mieć o czym z chłopakami jutro pogadać na gigu i słyszę (co wiedziałem też wcześniej), że oni, a zwłaszcza mejn komposer, bardzo lubią i dużo słuchają późnego oblicza Emptiness. Dziwaczny, awangardowy, klawiszowo-postpunkowy sznyt ich ostatnich materiałów odcisnął tutaj swe piętno.
Panzer Division Nightwish