Awatar użytkownika
brzask
Tormentor

Königreichssaal

brzask rok temu

Obrazek

Obrazek

Grają black metal o odcieniu miejskim, od serca, bez otoczek i zbędnego patosu...sami twierdzą „wcale nie czujemy się zespołem black metalowym, a na pewno nie gramy czystego black metalu, nie wyglądamy na black metal, nie pierdolimy bzdur, jak black metalowcy :shock:, czyli black metalem nie jesteśmy.”

W tle włączyłem sobie ich ostatnią EPkę Loewen poświęconą podopolskiemu Lewinowi Brzeskiemu skąd pochodzą.

Wszystko na dzień dobry całkiem całkiem (szczególnie dla zwolenników wolniejszych i średnich temp) - właśnie słucham na spokojnie całości. Szkoda, że w kilku miejscach nie zdecydowali się przyspieszyć...ale i tak powoli nabieram ochoty na sprawdzenie debiutu sprzed dwóch lat.

Skład:
Papa Artur - Bass, Keyboards, Vocals (additional)
Jakub - Drums
De Atevs - Vocals, Guitars

Dyskografia:
2020 - Witnessing the Dearth
2022 - Loewen (Podróż przez dziesiąty krąg piekła) [EP]

MA: https://www.metal-archives.com/bands/K% ... 3540478366
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor

Nathas rok temu

dla zwolenników wolniejszych i średnich temp
czyli dla mnie. Przesłuchane byle jak - popijając piwko i pisząc głupoty na czacie - i u mnie odsłuch na korzyść EPki (która jest dostępna na fizyku wbrew info MA), a to za sprawą polskich tekstów zdecydowanie. Tak jak i ostatni kawałek na debiucie bdb, bo po polsku. O taki (nie)black metal nic nie robiłem, będzie słuchane jeszcze.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor

Zsamot rok temu

Kapela ciekawa, tylko kuźwa co chwila zapominam ich nazwę. Czytałem gdzieś w sieci z nimi wywiad, bardzo sensownie się facet wypowiadał. Chyba na Chaos Vault, o => jest.

http://chaosvault.com/wywiady/konigreic ... lack-meta/
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor

brzask rok temu

Podoba mi się muza kolegów Hajasza zza miedzy. Fajnie tremolują sobie w tych wolnych tempach i robią groźny zaprawdę klimacik.

Epka bardzo fajna - wielki plus,że chłopaki postawiły na niej na rodzime śpiewanie - dlatego zdecydowanie lepsze wrażenie całość robi właśnie po polsku. Czekam na drugi duży album.
Nathas pisze: za sprawą polskich tekstów zdecydowanie.
- dokładnie tak
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog rok temu

Kurde, po tej focie myślałem, że to jakaś inscenizacja porwania dziadka i zaraz będzie na cmentarzu wyrok wykonywany, a to jednak się okazuje jeden z członków hordy! ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz rok temu

yog pisze:
rok temu
a to jednak się okazuje jeden z członków hordy! ;)
Nie wypowiadaj fałszywego świadectwa przeciwko Panu Kinaszczukowi bo strzał z pyty poleci.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor

TITELITURY rok temu

Ten dziadek wygląda przesympatycznie. Aż chce się posłuchać zespołu tylko dlatego, żeby nie sprawić mu przykrości.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor

Nathas 4 mies. temu

Nowa płyta zespołu, którego nazwy nikt nie potrafi zapamiętać została już zapowiedziana na fejsbuczku, wyda ją Godz ov War.
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor

Nathas miesiąc temu

Już jest zajawka:

Płyta za miesiąc j/w.
kataton88
Tormentor

kataton88 12 godz. temu

Obmacał ktoś nówkę?

Ja ostatnio mam niestrawność i na niewiele rzeczy mam smak, ale po jednym niezobowiązującym odsłuchu jest to materiał zachęcający. Przy czym - im dalej w las, tym więcej mgły i boję się, że będzie jak z Hauntologist i że szybko mi się znudzi. Ale, ale... Nawet jeśli brzmi to mocno jak mglisty projekt i jest sporo czyściej niż na świetnej epce, widać, że materiał mocno dopieszczany i ukierunkowany na nienudzenie.
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor

Nathas 8 godz. temu

Obmacał i maca nawet teraz, bardzo przyjemne w macaniu, Wacław drży. Jak wspominałem wokalnie mocno mi to ostatnią płytę Mora Prokaza przypomina, w wielu miejscach jest dosłownie identyczne wykrzykiwanie tekstu i charakterystyczne frazowanie. Muzycznie też trafia w me gusta, no ale poprzednie materiały podpasiły i już leżą na półce, to co miał ten nie podpasować. Nie wiem co tam się jeszcze w tym roku wydarzy, ale na podium w moim podsumowaniu raczej zostaną.

Wróć do „Black Metal”