Awatar użytkownika
pit
Tormentor

Ornæmental Shine

pit miesiąc temu

Obrazek

Debiutanci z Meksyku. Dla mnie to niespodzianka roku. Wpływy Voivod oraz przede wszystkim Ved Buens Ende są w ich muzyce wyczuwalne natychmiast. Co oczywiście, nie jest niczym nowym we współczesnym black metalu. Kiedy jednak znaczna część podobnych projektów ma tendencję do popadania w obsesję dysonansu lub przesadną aranżacyjną sieczkę, im udaje się zachować równowagę między psychodelicznym klimatem, zamierzonym patosem oraz black metalowym jądrem muzyki. Krótki hołd dla "De Mysteriis Dom Sathanas" i "Grand Declaration of War" też się znajdzie.

Zespół posiada dwóch wokalistów oraz kolesia który odpowiada za teksty i kierunek artystyczny grupy.

https://www.metal-archives.com/bands/Or ... 3540506216

Muzyka:
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor

brzask miesiąc temu

Gdzieś tam kiedyś wrzucałem ich w polecanki. Nie skojarzyłem że to o tych chłopaków chodzi jak pisałeś o nich dziś @pit na sb nie podając nazwy zespołu...a płytka stoi na półce już od jakiegoś czasu przy okazji zakupu naszego zespołu S z I Voidhanger Rec.
Bardzo ciekawe granie i fajne zróżnicowane wokale, faktycznie muza nieco przypomina VBE - szczególnie jeśli chodzi o pierwszy numer myślę. Wciągające 3 długie kawałki na których sporo się dzieje.
Udany debiut.
'napuchną mną drzewa'
'Od dobrych kilku lat...'
'The cult of Heroes our religion, our world is one of strife
Nature our new righteous order, Free and Proud and Wild'
'There's something growing in the trees
I think it's a different me'

Wróć do „Black Metal”