Awatar użytkownika
pit
Tormentor

Ornæmental Shine

pit rok temu

Obrazek

Debiutanci z Meksyku. Dla mnie to niespodzianka roku. Wpływy Voivod oraz przede wszystkim Ved Buens Ende są w ich muzyce wyczuwalne natychmiast. Co oczywiście, nie jest niczym nowym we współczesnym black metalu. Kiedy jednak znaczna część podobnych projektów ma tendencję do popadania w obsesję dysonansu lub przesadną aranżacyjną sieczkę, im udaje się zachować równowagę między psychodelicznym klimatem, zamierzonym patosem oraz black metalowym jądrem muzyki. Krótki hołd dla "De Mysteriis Dom Sathanas" i "Grand Declaration of War" też się znajdzie.

Zespół posiada dwóch wokalistów oraz kolesia który odpowiada za teksty i kierunek artystyczny grupy.

https://www.metal-archives.com/bands/Or ... 3540506216

Muzyka:
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor

brzask rok temu

Gdzieś tam kiedyś wrzucałem ich w polecanki. Nie skojarzyłem że to o tych chłopaków chodzi jak pisałeś o nich dziś @pit na sb nie podając nazwy zespołu...a płytka stoi na półce już od jakiegoś czasu przy okazji zakupu naszego zespołu S z I Voidhanger Rec.
Bardzo ciekawe granie i fajne zróżnicowane wokale, faktycznie muza nieco przypomina VBE - szczególnie jeśli chodzi o pierwszy numer myślę. Wciągające 3 długie kawałki na których sporo się dzieje.
Udany debiut.
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride

Wróć do „Black Metal”