Awatar użytkownika
Wyrocznia
Master Of Puppets
Posty: 165
Rejestracja: 2 lata temu

North

Wyrocznia rok temu

Obrazek
Nasz polski black metal. Lubię takie pogańskie klimaty. Później trochę deathmetalowo bardziej grzali, dalej całkiem fajnie.

Skład:
Sirkis - Guitars, Vocals (1992-present) ex-Fight, ex-Grom, ex-My Infinite Kingdom
Helldriver - Drums (1999-present) ex-Croque-Mort
Marcin - Guitars (2006-present)
Greg - Bass (2019-present) ex-Croque-Mort, ex-Eteritus
▼ Byli muzycy
Thorn - Guitars, Vocals (1992-1996) Elixir of Distress, ex-My Infinite Kingdom, ex-Neasit
Sabesthor - Bass (1993-2017) Khaöz, Kingdom, Riese, ex-Dehumanized, ex-My Infinite Kingdom, ex-Selossed, ex-Grom
Nithramous - Drums (1993-1996) Eteritus, ex-Exonis, ex-Neasit
Vermighor - Guitars (1993, 1996-1997) ex-Neasit
Aothar - Guitars (1996-1997) ex-Grom, ex-Selossed, ex-Hefeystos, ex-Braquemard, ex-Moja Ostatnia Mroczna Ścieżka
Zemial - Guitars (1999-2001) ex-Midnight, ex-Venedae, ex-Seth, ex-Angrenost, ex-Demiurg Blyskawicy, ex-The Lord
Shadock - Guitars (2002) Acrybia, Damage Case, Łukasz Radecki, Trauma, Wilcy, WorstGod, Nekkrofukk (live), ex-Agalirept, ex-Untamed, ex-Deadthorn, ex-Carnes, ex-Forecast, ex-Duch Lasu, ex-Nolia, ex-The Arkham
Muerte - Guitars (2004-2005) ex-Psychophobia


Dyskografia:
1993 - Entering the Dark Kingdom [demo]
1993 - As My Kingdom Rises [demo]
1994 - Promo reh.'94 [demo]
1995 - Thorns on the Black Rose
1996 - Jesienne szepty [split]
1998 - Sovereigns of Northernlands [split]
1998 - From the Dark Past
1999 - Promo '94 [demo]
2000 - Jesienne szepty / Przedświt... [split]
2000 - Wojna trwa [kompilacja]
2002 - Korona
2005 - Lechia, Sławia, Aria [split]
2006 - Na polach bitew
2007 - Eastern Hammer [split]
2011 - Czekając na sztorm
2012 - Dziady w Kozim Grodzie [split]
2015 - Demo'ns of Fire 93/94 [kompilacja]


MA: https://www.metal-archives.com/bands/north/8881
BC: https://urtodvoid.bandcamp.com/music
BC: https://paganrecords.bandcamp.com/music
BC: https://oldtemple.bandcamp.com/music
Awatar użytkownika
darnoksss
Master Of Reality
Posty: 215
Rejestracja: 7 mies. temu

darnoksss 5 mies. temu

Aż dziw bierze, że nikt tutaj nawet złamanego chuja nie zostawił w jednym poście. Drugi pełnograj From the Dark Past i split z Sacrilegium pt. Jesienne szepty to rzeczy absolutnie zajebiste. Reszty nie znam ale na pewno nadrobię w swoim czasie. Absolutnie jedna z lepszych kapel z polszy z lat 90tych.
polki nie dawajcie polakom, dawajcie arabom
edi_gein
Master Of Puppets
Posty: 143
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: (...)

edi_gein 5 mies. temu

Rozmawiałem z nimi na koncercie Furii. Wkrótce nowy materiał. Ma to wydać pagan.
Rzeczywiście wyróżniający się Band lat 90-tych w Polandii.
In the depths of a mind insane, fantasy and reality are the same.
Awatar użytkownika
darnoksss
Master Of Reality
Posty: 215
Rejestracja: 7 mies. temu

darnoksss 5 mies. temu

Zapuściłem sobie Na Polach Bitew i zdecydowanie więcej w tej muzie death metalu. Kierunek podobny do Saltusa z Imperium Słońca, różnica jak dla mnie tkwi w inspiracjach. North czerpie bardziej z amerykańskiego dm.
polki nie dawajcie polakom, dawajcie arabom
Awatar użytkownika
Pogan696
Tormentor
Posty: 691
Rejestracja: 7 lata temu

Pogan696 5 mies. temu

W czasach gdy miałem totalnego pierdolca na punkcie pagan, viking, Słowian, słomy, gliny i padliny to North miał u mnie ołtarzyk. Czasy Chrościska minęły, a większości kapel z tamtego okresu ciężko mi się dziś słucha, ale North nadal mogę słuchać i się zachwycać. Jedna z najsolidniejszych kapel na naszym rynku i myślę, ze kawał historii. Info na temat nowego LP jest jak pitny miód na mą wątrobę 8-) .
darnoksss pisze: Zapuściłem sobie Na Polach Bitew i zdecydowanie więcej w tej muzie death metalu. Kierunek podobny do Saltusa z Imperium Słońca, różnica jak dla mnie tkwi w inspiracjach. North czerpie bardziej z amerykańskiego dm.
Saltus szanuję, ale North stawiam wyżej. Triumf to była bardzo solidna płyta była. Dzisiaj pewnie miałbym bękę ze śmiesznych tekstów i melodii, przy jednoczesnym uznaniu dla niezłych deff riffków :P
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17552
Rejestracja: 7 lata temu

yog 5 mies. temu

Najlepszą płytą North jest jedyny album Neasit :)
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4663
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 5 mies. temu

Nikt tu nie pisze na ten temat, bo forum opanowali kataniarze. Ale ja też nie napisze, bo mimo, że nadal lubię słowiańskie klimaty, to North niespecjalnie do mnie przemawia. Pewnie przez ten life metal. Pierwsza płyta tylko po japońsku, jako tako.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
deathcrush
Tormentor
Posty: 722
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

deathcrush miesiąc temu

Nowy materiał North.

Obrazek
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1698
Rejestracja: 6 lata temu

porwanie w satanistanie miesiąc temu

Kurde, okładka jakby sugerowałaby powrót do zimnoblackmetalowych początków. Fajnie by było, jakby to pykło :)

Aha:
"We Are, We Remain…" to 32-minutowy mini album stanowiący mocną reintrodukcję North. Zawierający mieszankę zupełnie nowych utworów, ponownie nagranego klasyka “Hymn to Winter” (z debiutanckiego demo '92) oraz coveru Bathory, prezentuje charakterystyczne brzmienie zespołu - potężną mieszankę pagan black metalu i death metalowej furii, zaserwowaną z mocnymi polskimi tekstami. Tematycznie materiał zanurza się w pogańskich opowieściach i historii, wykorzystując min. twórczość XIX-wiecznego polskiego poety Romana Zmorskiego, czołowej postaci ruchu "czarnego romantyzmu".
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3809
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot miesiąc temu

Jestem bardzo ciekaw, czasem takie mini to są moje ulubione pozycje w poszczególnych kapelach. ;-)

Nikt nie pisze, ... Niestety, wątek był całkiem żywy w poprzednim forum. A że ostatnie wydawnictwo było z 2015 roku, to nic dziwnego.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5347
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz miesiąc temu

porwanie w satanistanie pisze:
miesiąc temu
Aha:
No i już wiadomo, że to gówno aby trochę grosza uciułać. Jebać.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1731
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

brzask miesiąc temu

Mimo wszystko ,,nowe utwory" + kawałek Bathory zachęcają do sprawdzenia...tylko tak patrząc na tą okładkę, to powinni to wydać ze 3 miesiące wcześniej
There's something growing in the trees__Through time war prevails_____Wśród jeszcze żyjących kłamstw,
I think it's a different me
________Thoughts fears cast aside_____Gnębiących ten Biały Ląd..
____Face the consequence alone
____With honour - valour - pride
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4663
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY miesiąc temu

Hajasz pisze:
miesiąc temu
porwanie w satanistanie pisze:
miesiąc temu
Aha:
No i już wiadomo, że to gówno aby trochę grosza uciułać. Jebać.

Tak, bo to krezusy i zarabiają krocie. Mhm.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3809
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot miesiąc temu

Hajasz pisze:
miesiąc temu
porwanie w satanistanie pisze:
miesiąc temu
Aha:
No i już wiadomo, że to gówno aby trochę grosza uciułać. Jebać.
Będą milionerami, Tomasz z Pagan kupi mega brykę, a sam North to u Gołębiowskiego wykupi sobie dwa tygodnie relaksu.
Ty Hajasz jak coś jebniesz, to już z przytupem.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5347
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz miesiąc temu

Lubię kiedy się tak na byle tekst sracie. Sprawia mi to wielką przyjemność.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3809
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot miesiąc temu

Ostatnio masz same byle teksty. Niestety.
Oceny przyjemności się nie podejmę. Ale są leki i polecam terapię.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5347
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz miesiąc temu

Wystarczy poczytać ten temat od początku aby szybko zrozumieć, że North to totalne gówno a najlepsze co im wyszło to split z Sacrilegium i ten wydany dla AWR. Reszta do zaorania. Jedyny album Neasit rucha ten North po całości. Rzekłem.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3809
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot miesiąc temu

Subiektywna ocena - ok. Nie wnikam. Zresztą 99% w Twoich ocenach to gówno. Zatem nawet nie zwracam już uwagi na oceny. to jak przekleństwa u Pasikowskiego, nużą, nie mając tej siły.

Ale pieprzenie o kasie to przedziwna argumentacja, bo trzeba być totalnym ignorantem, by zarzucić tej kapeli czy Pagan jakieś pro biznesowe zagrywki.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus miesiąc temu

Dupy mi ich muzyka jakoś nigdy nie urywała, ale dwie pierwsze płyty z klimatycznymi leśnymi widoczkami są jak najbardziej do posłuchania. Potem wyszli z lasu i jakichś bitew im się zachciało... Zapowiedź nowego miniaka mnie szczególnie nie ekscytuje, ale na pewno obadam. Nie wiem czy to dla kasy będzie wydane (taaa... jasne :)) i nie obchodzi mnie to, byle muzyka była spoko. Będzie (w rowie) słuchane.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2724
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian miesiąc temu

Jak grali kiedyś w karczmie u mnie we wsi, to tylko zwrot kosztów przejazdu dostali. Basista gra obecnie w def metalowym Kingdom. Tam raczej też piniendzuf nie zarabia. Gra, bo to lubi.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus miesiąc temu

Dla kasy gra! :) Hajasz wie lepiej! No i ma wszystkie płytki... ;)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5347
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz miesiąc temu

Vexatus pisze:
miesiąc temu
Dla kasy gra! :) Hajasz wie lepiej! No i ma wszystkie płytki... ;)
Hajasz wie lepiej bo nie ma żadnej płyty North a każdy kto choć trochę rozumie ekonomię to wie, że włożony w coś pieniądz musi się zwrócić a najlepiej z nawiązką. Nie znam nikogo, kto by wykładał na coś swoje pieniądze i nie chciał ich potem odzyskać. Tak więc wypierdalać poczytać o ekonomii a nie brać wszystko na 100 pro. Rzekłem.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2724
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian miesiąc temu

Sławek? Memcen? To Ty?
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1698
Rejestracja: 6 lata temu

porwanie w satanistanie miesiąc temu

Hajasz pisze:
miesiąc temu
Nie znam nikogo, kto by wykładał na coś swoje pieniądze i nie chciał ich potem odzyskać.
Serio nie znasz nikogo kto pije wódkę?
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3809
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot miesiąc temu

Muszę te mądrości napisać paru moim kumplom, by wreszcie przestali się wygłupić i zaczęli kasę zarabiać, a nie jak debile dopłacają do grania od kilkunastu lat... Co za ignorancja.
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17552
Rejestracja: 7 lata temu

yog miesiąc temu

Kupuję tylko te płyty, które pozwolą mi odzyskać wydane pieniądze, dlatego żadnej płyty North nie posiadam. Tak tu chwalicie ich drugi album, jakiś czas temu go posłuchałem trochę no i takie solidne granko, które zupełnie niczym się nie wyróżnia. Takich kapel było setki, ale rozumiem, że jeśli ktoś to poznał 25 lat temu, to może mieć sentyment, ja go nie mam.

Co innego Neasit...
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus miesiąc temu

Hajasz pisze:
miesiąc temu
Nie znam nikogo, kto by wykładał na coś swoje pieniądze i nie chciał ich potem odzyskać.
A to tak można?!? Nie wiedziałem... To ja idę zarabiać na graniu! :D

<poszedł zarabiać na graniu, żeby odzyskać swoje pieniądze i kiedy powróci - nie wiadomo>
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2724
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian miesiąc temu

Na graniu to można se ułożyć życie już na całe życie. Szczególnie jak się gra w Polin niszowy metal. Goście pewnie już inwestują na giełdzie, jeszcze jedną epkę wypuszczą za parę lat i bankowo na liście najbogatszych Forbesa ich zobaczymy.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Zsamot
Tormentor
Posty: 3809
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Gniezno

Zsamot miesiąc temu

yog pisze:
miesiąc temu
Kupuję tylko te płyty, które pozwolą mi odzyskać wydane pieniądze, dlatego żadnej płyty North nie posiadam. Tak tu chwalicie ich drugi album, jakiś czas temu go posłuchałem trochę no i takie solidne granko, które zupełnie niczym się nie wyróżnia. Takich kapel było setki, ale rozumiem, że jeśli ktoś to poznał 25 lat temu, to może mieć sentyment, ja go nie mam.

Co innego Neasit...
1. Nie przemyślałem tego aspektu kupowania płyt, mam masę takich, które pewnie nikt by nie wziął. Trudno. Muszę z tym żyć. ;-)
2. A na poważnie: tak, jest masa starych płyt, które cenię, bo kiedyś tam zaistniały w moim życiu, chciałem je mieć, bądź co gorsza tylko o nich słyszałem, a nikt wśród moich znajomych nie miał, by przegrać.

Hiper poważnie- wydanie dla mnie 30-40 dych na próbę pewnych emocji uważam za fajny sposób wydawania kasy. Kapela sobie coś tam ruszy, wytwórnię uwielbiam, zatem - 3 piwa kraftowe poświęcę. ;-)
Użytkownika cechuje brak gustu i w ogóle elementarna słabość do tandety muzycznej.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4467
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore miesiąc temu

Piszcie proszę dalej zarówno o tych nieprawdopodobnych zyskach, jak i o tym nieprawdopodobnym wolontariacie zespołów i wydawców.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus miesiąc temu

deathwhore pisze:
miesiąc temu
Piszcie proszę dalej zarówno o tych nieprawdopodobnych zyskach, jak i o tym nieprawdopodobnym wolontariacie zespołów i wydawców.
Wreszcie ktoś coś z sensem napisał... :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4207
Rejestracja: 7 lata temu

DiabelskiDom miesiąc temu

Był taki zespół w mieście z Lamusem, który nie był w stanie w ciągu kilku miesięcy odłożyć w trzech chłopa 6000 zł żeby wydać płytę i dlatego prosił o to fanów, zasłaniając się wydatkami na życie i alimenty. Więc wiecie, z tym wolontariatem to nie takie hop siup!
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2724
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian miesiąc temu

Nagranie płyty, to chyba większe koszta, niż 6000 cebulionów? No chyba, że jaki raw blek metal nagrywany na starym Kasprzaku. Jak zwrócą się koszty nagrania, to już jest w Polin sukces. Nawet płyty z chujowym rapem na autotune się już średnio sprzedają. Poza Zenkiem i Bajmem, to chyba niewielu ma hajsy z tych płyt?
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1698
Rejestracja: 6 lata temu

porwanie w satanistanie tydzień temu

Jakby kogoś interesowało, to jest już całość na YT - a także na Spotify, gdzie ujrzeć North się raczej nie spodziewałem. Na pierwszy odsłuch jest bardzo dobrze, idą teraz chyba łeb w łeb z pozostałymi zaprzysiężonymi krajowymi black/death metalowymi strasznymi, z martwych powstałymi poganami z Saltus I Abusiveness.



Edit: ZAJEBISTE jest to mini, warto obadać.
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4663
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY tydzień temu

porwanie w satanistanie pisze:
miesiąc temu
Hajasz pisze:
miesiąc temu
Nie znam nikogo, kto by wykładał na coś swoje pieniądze i nie chciał ich potem odzyskać.
Serio nie znasz nikogo kto pije wódkę?

Hola! Hola! Tuś się zagalopował! Pieniądze odzyskuje się w dobrym humorze i kacu!

Szkoda, że zespół nadal do mnie nie trafia.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2724
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian tydzień temu

To Sabesthor już nie wywija na grubym w North? Widać def metale w Kingdom bardziej mu siadły. A North nowe będzie słuchane, ja tam doceniam za konsekwencję.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem

Wróć do „Black Metal”