Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1610
Rejestracja: 6 lata temu

Chaos Invocation

Blind 2 mies. temu

Obrazek
Obrazek
Chaos Invocation to uduchowiona niemiecka black metalowa horda parająca się, a jakże, religijnym odłamem tego gatunku. Jak wielokrotnie zaznaczałem - za Watain nie przepadam, ale zespoły inspirujące się Casus Luciferi robią mi zazwyczaj dobrze.
Tak jest również tym razem, bo na debiutanckim In Bloodline with the Snake bohaterowie tematu serwują słuchaczowi 50 minut siarczystego black metalu niepozbawionego szwedkich melodii czy różnorodnych wokali. Wokal na duży plus, bo klasyczny wrzask momentami przechodzi w jakieś deklinacje, czyste zaśpiewy czy inne tego typu ciekawostki. O rewelacji żadnej mowy nie ma, ale z (lewą) ręką na sercu mogę rzec, że to bardzo dobra pozycja.
O ile na debiucie dało się usłyszeć pewien procent zatęchłej piwnicy, o tyle na drugiej płycie na pełnej wbili do studia i nagrali nowocześnie brzmiącego kolosa, który trwa 67 minut. Jakby ze dwa utwory tak wyrzucić z Black Mirror Hours to nic by się nie stało, ale z drugiej strony nie dłuży się. Poziomem nie dorównali poprzedniczce, ale o zawodzie nie ma mowy. Uduchowione napierdalańsko na pełnej. Dalej nie znam, ale się zapoznam. Spodobały mi się te dwie płyty na tyle, że złożyłem zamówienie w Agonii.
Niemiecka scena całkiem nieźle sobie radzi, bo Chaos Invocation, Ascension czy Shrine of Insanabilis warto posłuchać.

UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
brzask
Tormentor
Posty: 1317
Rejestracja: 2 lata temu
Lokalizacja: Kalisz

brzask 2 mies. temu

Ciekawostka - aktualny bębniarz to ten sam pan co na dwóch materiałach BAN
Obrazek
'Od dobrych kilku lat...''napuchną mną drzewa'
'The cult of Heroes our religion, our world is one of strife
Nature our new righteous order, Free and Proud and Wild'
'There's something growing in the trees
I think it's a different me'
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1610
Rejestracja: 6 lata temu

Blind 2 mies. temu

Gość to człowiek orkiestra, bo miał swój udział w kilkudziesięciu zespołach/projektach. Na drugiej płycie Shrine of Insanabilis (o którym temat założyłem kilka miesięcy temu) nagrał wokale według metal-archives.
Im dłużej zasłuchuję się w te niemieckie zespoły wydawane przez WTC, to coraz bardziej mam wrażenie, że im jestem starszy, tym większą zyskuję tolerancję wobec większej ilości melodii. Nawet sympatię może odczuwam. Jak tak dalej pójdzie to za rok przeproszę się z Dimmu Borgir, a za pięć lat będę fanem Arch Enemy i Kataklysm.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!

Wróć do „Black Metal”