Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 5469
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. No Yogs, No Masters!

Hexenfluch

Vexatus 2 mies. temu

Obrazek
Hexenfluch to stosunkowo świeży twór na niemieckiej scenie blackmetalowej, który w 2020 roku doczekał się jedynego jak do tej pory materiału w postaci debiutanckiego pełniaka "Aradia". Panowie tworzący skład debiutantami jednak nie są, bo od wielu lat udzielają się w licznych innych projektach i zespołach. "Aradia" przynosi prawie 45 minut całkiem interesującego Black Metalu. Panowie celują w specyficzną tematykę (lasy, klątwy, mity, wiedźmy jakieś), co można wywnioskować już po nazwie, którą można przetłumaczyć jako Wiedźmia Klątwa. Bardzo spoko płyta.

Obrazek
Skład:
Fafnir - Bass, Keyboards (2017-present) Gjaldur, Goatkolonne, Nachtkälte, Stodor Wilzorum, Auro (live), Drudensang (live), Aaskereia, ex-Geweih, ex-Kolosseum, ex-Krÿs, ex-Mähdrescher, ex-Brocken Moon, ex-Irrlycht, ex-Todesweihe, ex-Vorga
Pestmeister Tairach - Guitars (2017-present) Aphelium Aeternum, Pestnebel, Winterreich, ex-Eclipse, ex-Schrat (live), ex-Sorcerer, ex-Morke, ex-Ungod, ex-Fiend, ex-Aphelium Eternal
Krámpn - Vocals, Keyboards (2017-present) Alpgeist, Aphelium Aeternum, Drudensang, Winterreich, ex-Ravnsvart, ex-Schrat (live)
Athanassius - Drums (2018-present) Nebelwald, Silberbach, ex-Dunkelgrafen, ex-Reign in Blood

Dyskografia:
2020 - AradiaMA: https://www.metal-archives.com/bands/He ... 3540465328
BC: https://dod-records.bandcamp.com/music
Awatar użytkownika
Summerisle
Master Of Puppets
Posty: 102
Rejestracja: rok temu

Summerisle 2 mies. temu

Poleciało raz ale na jednym razie na pewno się nie skończy. "Aradia" to świetny materiał z konkretnym poziomem diabelskości (głównie za sprawą wokali) ale też niepozbawiony bardziej klimatycznych i nastrojowych momentów (szczególnie w środkowej części albumu). Cholera, aż chciałoby się więcej tych wiedźmich inkantacji.

No i grafik zrobił im zajebiste logo.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 5469
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. No Yogs, No Masters!

Vexatus 2 mies. temu

Summerisle pisze:No i grafik zrobił im zajebiste logo.
Logo jest bardzo spoko zrobione. Okładka też rzuca się w oczy i między innymi dlatego sprawdziłem płytę. Kojarzy mi się trochę z typem z Arckanum. ;)

Wróć do „Black Metal”