Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5348
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Szum

Hajasz 6 mies. temu

Obrazek

Obrazek

Jebane kurwy co to udają, że słuchają black metalu oto właśnie wjeżdża w wasze zardzewiałe gwinty Szum. Tak kurwa i w tym momencie stajecie na baczność ze zdziwniem co to będzie. A kurwa będzie cios bo Szum to pierwszy zajebisty rodzimy industrial noise black metal. Tak właśnie teraz u kogoś spadają pudełeczka z napisem Iperyt czy innym gównem pokroju Thorns. Nie będę krytyczny bo to ludzie, z którymi mam zajebisty kontakt i wiem, że jak wyjdzie za chwilę debiutancki album to pozamiata większość sceny. A teraz albo i napewno jaracie się jakimiś obsranymi Mardukami kiedy za chwilę poczujecie sowitego wała w dupę jebane black metalowe kmioty.

Skład:
Conrad Rafalski - Guitars, Keyboards (2022-present) ex-Fortision, ex-Powerslaves, ex-Prosektor, ex-Anima Damnata
Justyna Rafalski - Lyrics (2022-present)
Cin Morose - Vocals (2022-present) Abrahamic Liars (live), ex-Seethr, Stercore, ex-Curse of the Ninth

Dyskografia:
2022 - Noise Is Black [single]
2022 - Black Friday [single]
2023 - We Are VR [single]
2023 - Prelude to Noise [split]
2023 - TransHuman [single]



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Szum/3540517353
BC: https://cloakedorder.bandcamp.com/music
BC: https://szum.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2724
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 6 mies. temu

Słyszałem debiutancki singiel jak wyszedł i niezłe to było. Inne od natłoku polisz blek metal, ale żeby aż tak kręcić wora, że to objawienie na miarę DMDS to przesada.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
VVendigo
Posty: 29
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: Masurian

VVendigo 6 mies. temu

:lol:
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4663
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 6 mies. temu

Tekst smart device with two legs and nothing between z ust kobiety chyba jednak daje efekt inny od zamierzonego, niemniej ten fragment teledysku, poza tym, że jest dowodem na to, że metal i teledyski jednak nie potrafią żyć w symbiozie, który obejrzałem w telefonie, a nie obejrzałem go w całości, ponieważ słuchanie muzyki z głośników w pięcioletnim chińskim smartfonie mija się z celem na dłuższą metę, nastroił mnie bardzo pozytywnie. Jak tylko będę w stanie oderwać się od ostatniej płyty Malokarpatan, sięgnę po muzykę tych Twoich znajomych, których nawiasem mówiąc serdecznie tutaj pozdrawiam.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17552
Rejestracja: 7 lata temu

yog 6 mies. temu

Riffy wyraźnie Mayhem inspirowane, ale gwintu, to mi ten długi kawałek z ostatniego singla nie zerwał, może za mało blackmetalowym blackmetalowcem jestem?? Podziwiam jednak, że udało im się skłonić Stachurskiego, żeby przypakował i wystąpił w teledysku w roli Terminatora.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
STALOWY SYLWEK
Master Of Reality
Posty: 260
Rejestracja: 6 lata temu

STALOWY SYLWEK 6 mies. temu

:lol: :lol: :lol: :lol:
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

Lis 6 mies. temu

Też trochę śmiechłem, ale wiadomo że było pisane po pijaku.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4467
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

deathwhore 6 mies. temu

Tak mnie ciekawi, czy gdyby to byli moi znajomi, to umiałbym na to spojrzeć przychylnym okiem. Ale ja chyba po prostu nie lubię takiej stylistyki.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 6 mies. temu

Ale o co tyle szumu?
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1698
Rejestracja: 6 lata temu

porwanie w satanistanie 6 mies. temu

Hajasz pisze:
6 mies. temu

pierwszy zajebisty rodzimy industrial noise black metal
Brzmi... szumnie, po opisie i miażdżących porównaniach z Thorns i Iperyt spodziewać się można nie wiadomo czego, a jak jest naprawdę? Naprawdę to noise tu nie ma wcale, industrial jest obecny w ilościach dość kosmetycznych a rdzeniem jest Mayhem z okresu po GDOW, zatopiony w postsymfoniczno-industrialnej otoczce. Myślałem, że będzie to awangardowe, zimne i nieprzystępne, jest sympatyczne, tradycyjne i klarowne. Czy jest zajebiste? Jest OK. Ładnie to chodzi, przepisowe riffy i bębeny, wokal może być. Do oryginalności Thorns czy przebojowości i jednocześnie radykalizmu Iperyt nie ma to startu. Ba, nawet to, czy jest to rodzime jest dyskusyjne, biorąc pod uwagę, że 1/2 składu zaangażowanego w tworzenie tych dźwięków stanowi panna z Belgii ;)

Teksty fajne, w nich jest w sumie tego industrialu najwięcej.
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor
Posty: 919
Rejestracja: 7 lata temu

Nathas 6 mies. temu

Przyznaję - opis wspaniały. Muzyka już niekoniecznie. Bezkrytyczność wobec znajomych nie jest dobrą cechą. Warto czasem wysłuchać i skomentować NA TRZEŹWO. Czekałem aż coś poczuję, ale nawet kłaki w rowie nie zaSZUMiały.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 6 mies. temu

Nathas pisze:
6 mies. temu
Przyznaję - opis wspaniały. Muzyka już niekoniecznie.
Typowy przerost hajaszyzmu nad treścią... ;)
Raw Black Metal w rowie!!!
kataton88
Tormentor
Posty: 415
Rejestracja: rok temu

kataton88 6 mies. temu

Nathas pisze:Warto czasem wysłuchać i skomentować NA TRZEŹWO.
To ktoś tu tego wszystkiego słucha i komentuje NA TZREwŹO?! Ale wy mnie, piczka macierzyna, zaskakujecie!

Obejrzałem ten teledysk. Przezabawny nawet jak na standardy. A Stachursky to chyba na diecie słonecznej był?
Tekst prosty i dosadzisty, ale na szeroko pojętej rodzimej scenie, niesie jakiś powiew świeżości. Muzycznie niezbyt moja bajka, ale wpada w uszęta, a wokaliwczyni daje radę.
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1870
Rejestracja: 7 lata temu

Blind 6 mies. temu

Widzę, że zaczepiacie śpiącego niedźwiedzia. Niedźwiedź wstanie i wyprzedaż szlagów będzie się odbywać chyba.

A ten Szum to cóż, człowiek gorsze rzeczy przecież słyszał. Tragedii nie ma, ale żeby mówić, że lepsze to niż Iperyt czy Thorns? Z drugiej strony, wątek ten był zakładany bodajże w nocy z soboty na niedzielę.
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

Lis 6 mies. temu

Znajomi chyba nie będą najszczęśliwsi że Hajasz zabrał się za promowanie ich kapeli.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 6 mies. temu

Blind pisze:
6 mies. temu
Z drugiej strony, wątek ten był zakładany bodajże w nocy z soboty na niedzielę.
Sugerujesz że w drodze do paczkomatu na szybko pisał? :)

@Hajasz wyprodukował taki opis, że się spodziewałem, że zaraz będę miał do czynienia z czymś na miarę drugiego "In the Streams of Inferno"... no i się zawiodłem. Ogólnie to jest całkiem spoko muzyka, ale jakiegoś szczególnie mnie nie zachwyciła, choć bardzo lubię takie klimaty.
Lis pisze: Znajomi chyba nie będą najszczęśliwsi że Hajasz zabrał się za promowanie ich kapeli.
Taka trochę niedźwiedzia przysługa... ;)
Raw Black Metal w rowie!!!
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

Lis 6 mies. temu

To raczej Thy Disease, Crionics, Luna Ad Noctum 2023 ad. Trochę dziwne bo moda na takie granie zniknęła kilkanaście lat temu.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1698
Rejestracja: 6 lata temu

porwanie w satanistanie 6 mies. temu

Lis pisze:
6 mies. temu
Znajomi chyba nie będą najszczęśliwsi że Hajasz zabrał się za promowanie ich kapeli.
Nie no, ja prawie na pewno przez ciekawość posłucham, jak coś wydadzą zwartego, więc jakiś efekt marketingowy jest, a i lepiej się dowiedzieć niż nie dowiedzieć, że ktoś coś w takiej stylistyce u nas rzeźbi, skoro na reaktywację SS 2666 niestety nie ma co liczyć.
TaktycznyPingwin
Posty: 45
Rejestracja: 7 lata temu

TaktycznyPingwin 6 mies. temu

Elektrowstrząsy dla pedałów. Hajasz prawdopodobnie uważa Genitorturers za klasykę na miarę Mysticum, zgodnie z tą logiką. Poza tym ten projekt tworzy ten śmieszny chłopczyk, którego największym marzeniem było ruchanie nieboszczyków, o czym kiedyś dość intensywnie sobie w internetach projektował. To, że ktoś jest spierdolony na łbie, jeszcze nie oznacza, że jest ekstremistą…
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 6 mies. temu

TaktycznyPingwin pisze:
6 mies. temu
Elektrowstrząsy dla pedałów.
Ale widełoklip ładny, kolorowy i z napisami dla niesłyszących!
Raw Black Metal w rowie!!!
VORTIGAUNT

VORTIGAUNT 6 mies. temu

Rzeczywiście słabe to jest. Ale i tak lepsze od rzeczy typu Blacklodge.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2724
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 6 mies. temu

Hajasz jest z was dumny. Za chwilę posty w debiutującej kapelce przebiją liczbą Behemoth! A co to za nekro akcje z typem z Szumu? Nasłuchał się Cannibal Sex?
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Sierra
Master Of Reality
Posty: 292
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: Stąd do wieczności

Sierra 5 mies. temu

dj zakrystian pisze:
6 mies. temu
Hajasz jest z was dumny. Za chwilę posty w debiutującej kapelce przebiją liczbą Behemoth! A co to za nekro akcje z typem z Szumu? Nasłuchał się Cannibal Sex?
Albo Necrophagii. :D
cokolwiek, gdziekolwiek, kiedykolwiek
HUMAN
Tormentor
Posty: 1569
Rejestracja: 7 lata temu

HUMAN 5 mies. temu

Nie jest żle , przynajmniej młodziez pozna Necrophil .
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6098
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 5 mies. temu

Owszem, źle nie jest, ale jednak nie dostałem szlaga na japę, kujawiaka również. Ot poprawnie zagrany industrialny black metal. Już w sumie wszyscy wyżej opisali jak to brzmi i z czym się kojarzy, więc nie będę powtarzał. Zdecydowanie wolę gówna w postaci Iperyt, Thorns czy Mysticum. Nie skreślam jednak, bo może jednak wyskoczą z czymś ciekawym.

Dodatkowo jakoś męczą mnie te wszystkie polskie nazwy zespołów, których zalew mamy od dobrych kilku lat.
Hajasz pisze: A teraz albo i napewno jaracie się jakimiś obsranymi Mardukami kiedy za chwilę poczujecie sowitego wała w dupę jebane black metalowe kmioty.
Złote wary brutallandu :)
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Sierra
Master Of Reality
Posty: 292
Rejestracja: rok temu
Lokalizacja: Stąd do wieczności

Sierra 5 mies. temu

@Wędrowycz zdecydowanie! Choć Hajasz ma godnego konkurenta w tej dziedzinie - jego Nemesis i prześladowca Pingwin 😀
cokolwiek, gdziekolwiek, kiedykolwiek
Awatar użytkownika
Wyrocznia
Master Of Puppets
Posty: 165
Rejestracja: 2 lata temu

Wyrocznia 5 mies. temu

TaktycznyPingwin pisze:
6 mies. temu
Poza tym ten projekt tworzy ten śmieszny chłopczyk, którego największym marzeniem było ruchanie nieboszczyków, o czym kiedyś dość intensywnie sobie w internetach projektował. To, że ktoś jest spierdolony na łbie, jeszcze nie oznacza, że jest ekstremistą…
Dzięki że powiedziałeś :D
Sporo ubawu miałem po tym jak wklepałem jego nazwisku w googla.
Dla niewtajemniczonych:
https://interwencja.polsatnews.pl/repor ... ia_794701/
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

Lis 5 mies. temu

Para nekrofilii otwiera zakład pogrzebowy, genialny pomysł na biznes.

Horror w Koszęcinie
"Zaduszki i Wszystkich Świętych to wspominanie zmarłych, zapalanie zniczy na grobach, spokój i zaduma. Jedynie w Koszęcinie koło Lublińca na te dni mieszkańcy czekają z trwogą."

:D
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2724
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 5 mies. temu

No i to jest bycie prawdziwie nekro, nie jakieś tam śmieszkowe Gruzje! Wprowadziło mnie to w świąteczny nastrój. Swoją drogą, co miał Hajasz na myśli, że ma z nimi dobry kontakt?😉
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
HUMAN
Tormentor
Posty: 1569
Rejestracja: 7 lata temu

HUMAN 5 mies. temu

Kiedy cały album , jeśli będzie pierdolnięcie na całym to kupuje i żywe cyce .
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5526
Rejestracja: 6 lata temu

pit 5 mies. temu

yog pisze:
6 mies. temu
Riffy wyraźnie Mayhem inspirowane, ale gwintu, to mi ten długi kawałek z ostatniego singla nie zerwał, może za mało blackmetalowym blackmetalowcem jestem??
Godflesh, Mayhem, Ministry - Thieves, znowu Mayhem. Kilka sekund start-stop riffu, w sam raz żeby poczuć nostalgię za latami 90. Koniec końców ja również nie jestem pod wrażeniem.

Wróć do „Black Metal”