Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor

Elixir of Distress

Nathas tydzień temu

Obrazek
Elixir of Distress to blackmetalowy zespół z Torunia, na koncie dwa pełniaki zawierające po pięć utworów długości 8-10 minut. Zanim ktoś powie 'boooring...' spieszę z wyjaśnieniem - są to albumy koncepcyjne, na których zespół porusza tematykę zsyłek na Sybir, Gułagu, łagrów itp. Długość utworów determinują tu rozbudowane i dosadne teksty, które robią wrażenie. Oczywiście są one śpiewane po polsku i zrozumiale.

Muzycznie może się czasem wydawać monotonnie właśnie przez to, że są tak ciągnięte, by mógł w nich wybrzmieć cały tekst. Jednak jak dla mnie to jeszcze potęguje odczucia, jakie zespół stara się nam przez swoją twórczość przekazać - mróz, głód, strach, pustka... Nie są to skomplikowane materiały ale czuć dobry warsztat muzyków i to, że raczej nie muzyka miała być tu najważniejsza.

Dyskografia:
2018 - Kontynent
2019 - Przeklęta Wyspa

MA: https://www.metal-archives.com/bands/El ... 3540438570
Vexatus
Tormentor
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus tydzień temu

Odpaliłem tak na szybko i bardzo podoba mi się to co słyszę. Dla mnie to nie jest wcale monotonne i całkiem sporo się w tej muzyce dzieje. Niestety dzisiaj sobie za bardzo nie posłucham, bo jestem zajęty, a to nie jest muzyka do posłuchania w tle i zasługuje na przesłuchanie w skupieniu. Przy najbliższej okazji zdecydowanie będzie słuchane.
Wrócę z bejsbolem... :twisted:

Wróć do „Black Metal”