Awatar użytkownika
Epoxx
Tormentor

Tortorum, Norwegia

Epoxx 4 lata temu

Obrazek

Obrazek

Ekipa z Bergen w rodakiem w składzie.

Dobry typowy skandynawski black. Ja ich poznałem od wydanej w zeszłym roku Epki.

Skład:
Barghest - Bass, Vocals (2010-present) Spearhead, ex-Yersinia Pestis
Skyggen aka Paimon - Guitars (2010-2016), Drums (2015-present) Terrestrial Hospice, Dead to This World (live), Gorgoroth (live), ex-Thunderbolt, ex-Darkstorm, ex-Aeternus (live), ex-Legacy of Blood, ex-Veles, ex-Swastyka
Specter - Guitars (2012-present) Galar (live), ex-Aeternus, ex-Gravdal, ex-Vulture Industries
Andreas Fosse Salbu - Guitars (2016-present) Cockroach Agenda, Reptilian
▼ Byli muzycy
Dirge Rep - Drums (2014-2015) Orcustus, The Konsortium, Gehenna (live), Secht, ex-Djevel, ex-Enslaved, ex-NettleCarrier, ex-Gorgoroth (live), ex-Nattefrost (live), ex-Neetzach, ex-122 Stab Wounds, ex-World Destroyer, ex-Desspo Hallelujah
▼ Muzycy koncertowi
Stormblast - Drums Deus Mortem, Infernal War, Mordor, Azarath (live), ex-Churchill, ex-Eon, ex-Thunderbolt, ex-Honor (live), ex-Warhead, ex-Makle Kfuckle
Iscariah - Guitars Dead to This World, Infernal Manes, ex-Enchanted, ex-Amok, ex-Wurdulak, ex-Grimfist, ex-Immortal, ex-Ravens Creed, ex-Deathcult (live), ex-Necrophagia, ex-The Clan Destined, ex-Twilight of the Gods

Necrosodom - Bass (2012) Anima Damnata, Deus Mortem, Infidel (live), Plaga (live), ex-Thunderbolt, ex-Vermin Plague, ex-Blitzkrieg, ex-Azarath, ex-Mord, ex-Throneum, ex-Witchmaster, ex-Infernal War (live), ex-Shemhamforash, ex-Devotee
Dyskografia:
2012 - Extinctionist
2014 - Katabasis
2016 - Rotten. Dead. Forgotten. [EP]

[tylko wybrane utwory z debiutu]

MA: https://www.metal-archives.com/bands/To ... 3540345511
BC: https://wtcproductions.bandcamp.com/music
if you can find it on the internet, it's not underground.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz 4 lata temu

Zawsze uważałem, że Paimon, czy też Skyggen jak to obecna ksywa mówi, umie w black metal. Stąd zaciekawiony co też poczynia on sobie w Norge, śledziłem jego udział m.in. w Gorgoroth i bardzo dobrym black/thrashowym Dead To This World (zdaje się przez Aeternus też się chwilowo przetoczył). Potem właśnie usłyszałem, że montuje jakiś "swój" zespół z kilkoma norweskimi muzykami, byłem bardzo ciekaw co z tego wyjdzie i wyszedł przyzwoity norweski black metal na poziomie, momentami z lekkimi ciągotami w kierunku szwedzkich brzmień. Pełniaki mam na półce i co raz odświeżam, epka również na poziomie. Nieźle prezentowali się również na żywca u boku Witchmastera w zeszłym roku.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor

TITELITURY 4 lata temu

Pełna płyta nr 1 zrobiła mi dobrze jak pewne stare kurwisko z poznańskiego "pigalaka" ustami*. Agresywny, kurewsko surowy i chaotyczny black metal, który zaprezentowali na "extinctionist", to kawał świetnego, niebanalnego rzępolenia, kojarzącego mi się z polskim Mord, do którego często wracam. Jednak potem spuścili z tonu i zaczęli nagrywać typową do bólu muzykę. Katabasis, na którą napaliłem się jak szczerbaty na suchary, okazała się zawodem. Ma ta płyta momenty, jednak to za mało, żeby zaspokoić mój entuzjazm. Dalej już nawet nie sprawdzałem. Ale jedyneczka, jedyneczka to majstersztyk jakich mało. Mogliby w kółko nagrywać takie płyty, a byłbym wielkim fanem.

* Ja nie korzystałem, ale kiedyś dla towarzystwa pojechałem na kurwy z kolegami i wszyscy zgodnie twierdzili, wskazując jakieś stare, rozlazłe babsko, że opierdala kindybała lepiej, niż niejedna młoda daje dupy.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.

Wróć do „Black Metal”