Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mystifier

#51

Wędrowycz 4 lata temu

Miało być srogo, więc w sumie czemu nie katana ;)

Swoją drogą Mystifier jakie porady serwuje na swoim pejsbuku:

Obrazek
Odium Humani Generis

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#52

yog 4 lata temu

Tam to zawsze można zaczerpnąć trochę antycznej filozofii tudzież historii Egiptu ;) A sam Mystifier to w pewnym czasie zdecydowanie był taki łóżkowy black metal nieco (na epce Demystifying the Mystified Ones... szczególnie przesłodkie melodie są).
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

#53

Pioniere 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
A sam Mystifier to w pewnym czasie zdecydowanie był taki łóżkowy black metal nieco (na epce Demystifying the Mystified Ones... szczególnie przesłodkie melodie są).
Ciekawe czy babcie w moherowych beretach podobne stwierdzenie by wysnuły po przesłuchaniu jakiego utworu?
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#54

yog 4 lata temu

Mogłoby im się spodobać, bo jest tu postawione pytanie: Czy Żydzi chwaliliby Antychrysta jako swego Mesjasza? Szczególnie w tym kawałku właśnie jest niezwykle słodziutka solówka. Na całym wydawnictwie zresztą masa jest takich pływająco-kleistych gitarek. Nie nudzi mi się nigdy.



Właśnie siedzę w koszulce z okładką.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#55

yog 3 lata temu

Prawilne reedycje w NWN! mają się pojawić w przyszłym roku, jako pierwsza - Wicca z oryginalną okładką.


Mystifier “Wicca” LP/MC/CD

ANTI-GOTH 543

The legendary debut album from 1991 is finally getting the NWN treatment it deserves, complete with the original cover painting (not the redrawn version that’s been used on all other reissues), proper scans of the original photos, and reconstructed insert that stays true to the original layout. We scrutinized every detail to get this reissue perfected. The same will be done with Goetia, The Evil Ascension Returns, and the two demos. Say no to shit photoshop effects and updated, unrelated artwork! Only original historical artifacts are real!

Digital is out now on Bandcamp. All other formats will follow in early 2021.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#56

yog 3 lata temu

Obrazek

Mystifier wyda siedmiocalowy splicik z greckim Lucifer's Child. Znajdzie się tam nowy kawałek o należycie przydługim tytule It's Death Incarnated Beyond The Holy Creation (where did they come from?), w którym na gitarce podegrał niejaki Adriano Kaverna z Aggresion.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#57

yog 3 lata temu

Obrazek
OUT NOW!

Mystifier "Wicca" CD

ANTI-GOTH 543

The classic debut album from 1992, reissued for the first time with the original cover and conservative layout that preserves the original aesthetics. The audio is untouched and NOT remastered as it should be.
Póki co cd i kaseta tylko.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#58

yog 3 lata temu

Trochę miałem wrażenie na ostatnim koncercie Mystifier w Warszawie, że zmiana perkusisty z jednej strony wiele kapeli dała pewności scenicznej, z drugiej typ się zdawał nieco zbyt poważny na takie życie, jak gra po świecie dla 30 osób. I tak też niestety dla Mystifiera i jego fanów, czas Edwarda Warmongera w brazylijskiej hordzie lucyferian nadszedł, gdyż ten spodziewa się kolejnego potomka. Jego miejsce zajął Betto Apophis z Infested Blood, a dodatkowo do kapeli na czwartego dołączył gitarzysta Adriano Kaverna z Aggresion.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

#59

Pioniere 3 lata temu

Jeszcze z jeden gitarowy do składu dołączy i na następnej płycie nagrają techniczny power death metal <takiego stylu chyba jeszcze nikt nie prezentował?> :D
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5497
Rejestracja: 6 lata temu

#60

pit 3 lata temu

Wymieniłby klika kapel, ale nie chcę się narażać.
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

#61

Pioniere 3 lata temu

Wymieniaj.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5497
Rejestracja: 6 lata temu

#62

pit 3 lata temu

Jeśli przyjąć, że power metal to tonięcie w melodyjkach i szczególne poczucie estetyki, czy raczej jego brak, to po drugiej stronie tech-deathowego lustra otwierają się nieskończone możliwości. Nie, nie będę wymieniał. ;)
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

#63

Pioniere 3 lata temu

Power metal to specyficzna wyniosłość tych melodyjek oraz specyficzne wokale dla wielu nie do przejścia - nie znam nikogo z takich połączeń w tech. dm. A ty znasz?
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5497
Rejestracja: 6 lata temu

#64

pit 3 lata temu

Mówiłem, że z nazwy nie wymienię. Np. są na zachód od Odry kapele death metalowe które grają jakby komponowały muzyczkę do Castlevanii.
deathwhore
Tormentor
Posty: 4452
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#65

deathwhore 3 lata temu

Podniosłe, nadęte melodyjki? Chujowy wokal? Musicie tak ciągle do tego Schuldinera się przypierdalać?
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#66

yog 2 lata temu

Ultra raw pressy tylko w pre-orderze black metal label - Livor Mortis, w konszachtach z nieświętym czarnym brazylisjkim kultem przedstawia: deskorolki Göetia. Będzie pasować idealnie do mojej różowej koszulki Mystifier.

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#67

Vexatus 2 lata temu

yog pisze:deskorolki Göetia
Widzę, że tryb skejter boj wciąż się u Ciebie załącza od czasu do czasu. ;)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#68

yog 2 lata temu

Asfaltowi chuligani na zawsze razem!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
kyu
Master Of Reality
Posty: 280
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: bory tucholskie

#69

kyu 2 lata temu

piękny ten deck szwargier, ytsbjutiful. kiedy rusza ten sklep i preorder? czy oficjalnie jest wszystko ""soon" póki co? trzeba skejcić dla szatana.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#70

yog 2 lata temu

Jedyne $45 za deskę i nawet można wybrać czy starodawny hipsterski shit, na którym się nie da robić trików, czy normalna decha. Pre-ordery trwają podobno 2 tygodnie. True metal, więc nie ma śmiesznych longboardów dla pseudo-deskorolkarzy ;)

https://shoplivormortis.bigcartel.com/p ... skateboard
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
kyu
Master Of Reality
Posty: 280
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: bory tucholskie

#71

kyu 2 lata temu

No deska jest cud malina. Powiedz mi tylko yog jaki rozmiar wybierasz bo tutaj mam troche rozkmine na pieniądz niemały.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#72

yog 2 lata temu

A nie wiem, jak jeździłem to nie było za bardzo opcji rozmiarowej chyba (były takie troszkę mniejsze deski tańsze dla początkujących), musiałbym zmierzyć ile moja stara deska ma ;) Zgaduję jednak, że może trudniej odbić cięższą deskę od ziemi, ale z drugiej strony flipa zakręcić pewnie łatwiej jak więcej miejsca jest na potarcie nogą. No, ale to takie gdybanie, nie stałem na desce z dziesięć lat prawie i jakimś prosem nigdy nie byłem, ot heelflipa umiałem zrobić i parę innych takich najprostszych trików.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
kyu
Master Of Reality
Posty: 280
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: bory tucholskie

#73

kyu 2 lata temu

Z tej strony też amator, ale myślę, ze 7.75 to po prostu klasyk i najlepszy wybór do casual jak i pro. Takie się też kupowało za stówę swego czasu z marketów. jako 8 latek ukryszyłem jedynkę na hipsterskiej i od tego czasu unikam.

edit: poszlo zamowienie na decka. nie dosc, ze niezbyt moge sobie na to pozwolic, to teraz sobie mysle ze nie przycisne do niego zjechanej trackolandii ze starego i zakurzonego zestawu. Jestem w kropce. stary, a głupi.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#74

yog 2 lata temu

W Iron Bonehead pojawiły się winylowe reedycje debiutanckiego Wicca z pierwotną okładką oraz brzmieniem (i plakatem!) i demosa Aleister Crowley. 20,67 euro za każdą. Są i cd za połowę tego.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#75

yog 2 lata temu

Split Mystifier z Lucifer's Child w Agonii 25 marca 2022. Na Under Satan's Wrath złoży się 6 kawałków, po trzy każdej kapeli, w tym covery Samael i Bathory.

Obrazek

Mystifier:
1. Death Beyond Holy Creation
2. Under Inhumane Evil Spells
3. Worship Her (Samael cover)

Lucifer's Child:
4. Satan's Wrath
5. Nova Tenebris
6. Enter The Eternal Fire (Bathory cover)

Preordery: https://usw.agoniarecords.com/
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2981
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#76

Szajtan 2 lata temu

Nowy utwór z nadchodzącego splitu Under Satan’s Wrath.
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#77

yog 2 lata temu

Cały split się pojawił, 83 wyświetlenia temu:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
kyu
Master Of Reality
Posty: 280
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: bory tucholskie

#78

kyu rok temu

Chciałem tylko zameldować załogantom, że zamówiona prawie rok temu deska (parę postów wyżej), która miała dojść na październik 2021, o której zapomniałem (i machnąłem ręką) nagle niespodziewanie doszła do mnie DHLem:

Obrazek
Obrazek

Aż szkoda zakrywać tego ładnego obrazka na górze blatu. Grip do obklejenia nicponia już zamówiony, reszta osprzętu na dniach.
Wszelkie przyszłe upadki i ollie tylko na parkingu cmentarza i, rzecz jasna, wszystko dla szatana. :twisted:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#79

yog rok temu

Wytnij sobie w gripie pasek na tego zakapturzonego człowieczka :P Znaczek to już trzeba zalepić bo inaczej się słabo trzymać będzie nogi pewnie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
kyu
Master Of Reality
Posty: 280
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: bory tucholskie

#80

kyu rok temu

No właśnie. Zalepie luda, nic nie zrobisz. :/ Najwyżej potem zawsze będę pierdolić "nie uwierzysz, ale pod gripem jest spoko art". :)

Myślałem chwilę tylko, czy nie kupić fikuśnego gripa z jakimś wzorem albo pod kolor, ale jednak postawiłem na bitch basicową klasykę czyli czerń.
Mam nadzieje, że to wystarczy, żeby mnie przygarnęli do ekipy :D :

Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#81

yog rok temu

Ja bym jakoś tak kombinował:

Obrazek

Wtedy zawsze łatwiej się ogarnia, gdzie jest przód, a gdzie tył deski.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
kyu
Master Of Reality
Posty: 280
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: bory tucholskie

#82

kyu rok temu

O ciekawy pomysł, do przemyślenia.

Akurat musiałem zamówić dwa gripy, żeby paczkomat wyszedł za darmo, więc mam jakiś margines błędu / pole do popisu. ;)
Awatar użytkownika
Andrzej Oktawa
Master Of Puppets
Posty: 118
Rejestracja: 5 lata temu

#83

Andrzej Oktawa rok temu

Ja bym tego nie oklejał, ani trucków nie kręcił, tylko powiesił na ścianie/trzymał na półce. Szkoda niszczyć, to przedmiot kolekcjonerski jakby nie patrzeć.
卐 Show no mercy for the weak, Jesus mother can suck my dick! 卐
Awatar użytkownika
kyu
Master Of Reality
Posty: 280
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: bory tucholskie

#84

kyu rok temu

Niby tak, ale ostatnio staram się praktykować jako taki minimalizm (z wyjątkiem albumów i książek) i pozbywać/nie trzymać bibelotów na wystawce, żeby zbierały kurz, więc niech mnie wozi nawet i do sklepu po browara. 8-)

ALE gdybym np. załapał się dwa lata temu na takiego limitowanego Gatecreepera: (spoiler alert: nie załapałem się)

Obrazek

Albo gdyby np. Bathory wypuścili jakiegoś kozła na decku... To pewnie minimalizm by szlag trafił i zawisłyby gdzieś bez sensu na ścianie :D
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#85

yog rok temu

Z rysami od paru boardslide'ów, to tylko szlachetności nabierze.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
kyu
Master Of Reality
Posty: 280
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: bory tucholskie

#86

kyu rok temu

Też tak sobie myślę, że panowie z Mystifier chyba woleliby, żeby iskry spod łamanego blatu rozpętały ogień piekielny, niż żeby trzymać drewko na wystawce. :) Hasło Brazilian Ancient Black Metal w końcu zobowiązuje!
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

#87

Pioniere 11 mies. temu

Brazylijczycy planują latem tegoż roku 6-tygodniowe turne po Europie, podczas którego, 14 lipca mają odwiedzić Polskę - na razie jednak brak konkretnych danych, gdzie się ów koncert odbędzie (TBC)

Obrazek
deathwhore
Tormentor
Posty: 4452
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#88

deathwhore 11 mies. temu

Bo raczej się nie odbędzie. Nie, że na pewno nie, ale to nieco wątpliwe.
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

#89

Pioniere 11 mies. temu

We Francji są też dwa wcześniejsze terminy koncertów tak oznaczone, także się okaże.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#90

yog 11 mies. temu

Ostatnio było w Wawie 26 osób, także obawiam się, że się żaden desperat do organizacji nie znajdzie. Wieczór był 10/10. Możliwe, że te 26, to już z koleżkami z Craven Idol wśród publiki headbangujących.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3980
Rejestracja: 7 lata temu

#91

Pioniere 11 mies. temu

To smutne, co piszesz @yogu, by tak zacny zespół, miał takie małe zainteresowanie/poważanie w stolicy :(
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#92

yog 10 mies. temu

Jedyny koncert w Polsce będzie 14.07.2023, w Toruniu, więc może z 15 osób się pojawi.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Epoxx
Tormentor
Posty: 814
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

#93

Epoxx 10 mies. temu

Ja się stawiam obowiązkowo, z kim się widzę ?
if you can find it on the internet, it's not underground.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4183
Rejestracja: 7 lata temu

#94

DiabelskiDom 9 mies. temu

Ja właśnie zakupiłem bilecik, zatem możesz się ze mną zobaczyć :D Jeszcze niech Vexatus się narysuje i Blindziu odzieje czapkę niewidkę, to już w ogóle będzie klasa wieczór.

Craven Idol bardzo cieszy, bo ostatnia płyta wyborna.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#95

Vexatus 9 mies. temu

DiabelskiDom pisze:
9 mies. temu
Jeszcze niech Vexatus się narysuje i Blindziu odzieje czapkę niewidkę, to już w ogóle będzie klasa wieczór.
Nie wiem jak @Blind, ale ja się wybieram...
yog pisze: Jedyny koncert w Polsce będzie 14.07.2023, w Toruniu, więc może z 15 osób się pojawi.
W takim tłumie to nawet taki ninja jak ja się nie ukryje. ;)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#96

yog 9 mies. temu

Przypomniałem sobie, że tego splita z Grekami do tej pory nie słyszałem, więc będzie dziś obczajany.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4183
Rejestracja: 7 lata temu

#97

DiabelskiDom 9 mies. temu

Ja tylko nadmienię, że jak na 2023 rok, to bilety kurewsko tanie są. 50 złotych jedynie. Zatem kupować i przyjeżdżać!
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#98

yog 9 mies. temu

Bilety kurewsko tanie jak na 2023, tylko trzeba do tego dołożyć 400-500km transportu, co już takie tanie nie jest w 2023 roku :)

Split po 6 odsłuchach mocno trochę taki sobie, jeden z ich najgorszych materiałów, poza słodką solówką z pierwszego kawałka trochę przypominającą czasy Demystifying the Mystified Ones..., to niewiele się tu dzieje. Najlepszy na płycie pewnie - co nie dziwi - cover kultowego Enter the Eternal Fire w wykonaniu Lucifer's Child, który i tak specjalnie dobry nie jest, ale to jednak Bathory. Cover Samael też spoko.

Myślałem, że może hejtuję bo usprawiedliwiam swoją nieobecność na koncercie, ale odpaliłem Demystifying..., no i kurwa, to jest to.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4183
Rejestracja: 7 lata temu

#99

DiabelskiDom 9 mies. temu

No nie da się ukryć, jak się nie ma wśród znajomych maniacs gotowych wspierać kult stali poprzez składkę na paliwo, to się nie jedzie.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#100

yog 9 mies. temu

To zbij ode mnie piątkę z Belzebubem!!! Ave Mystifier! Ave Satan! Ave 696!!!!!
yog pisze:
11 mies. temu
Ostatnio było w Wawie 26 osób, także obawiam się, że się żaden desperat do organizacji nie znajdzie. Wieczór był 10/10. Możliwe, że te 26, to już z koleżkami z Craven Idol wśród publiki headbangujących.
Przy okazji, chciałbym sprostować ten post, bo wcześniej - świeżo po koncercie - pisałem, że 36!
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Black Metal”