Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor

Cult of Eibon

Marduk666 4 lata temu

Obrazek

Obrazek

Grecki black metal w stylu wczesnego Rotting Christ. Zespół wydał jak do tej pory dwie epki, słuchałem obie i jest to na prawdę fajne, lajtowe granie, bez silenia się na oryginalność.

Skład:
Xa'Ligha - Drums (2015-present)
Nyogtha - Guitars, Bass, Keyboards, Vocals (2015-present) Black Blood Invocation, Hate Manifesto, ex-Funeral Dusk, ex-Carpathian Lords, ex-Carnal Redemption, ex-Slavebreed, ex-Wargrinder, ex-Stagnate, ex-Inveracity, ex-Bestial Goat Sodomy, ex-Medieval Throne, ex-Miyoko, ex-Shoa
Porphyrion - Vocals (2016-present) Kawir, Lykaionas, Nergal, ex-Funeral Chant, ex-Mortuus Sum, ex-Acherontas, ex-Dawn of Division, ex-Nihasa
▼ Byli muzycy
Crimson Moon - Bass (2015-2016) ex-Funeral Dusk, ex-Enshadowed, ex-Carpathian Lords, ex-Shadow's Dance
Yorith - Guitars (lead), Keyboards, Vocals (2015-2016)
Dyskografia:
2016 - Fullmoon Invocation [EP]
2017 - Lycan Twilight Sorcery [EP]
2018 - The Wizard of Yaddith / The Sleeper of R'Lyeh [split]
2021 - Black Flame Dominion

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Cu ... 3540408018
BC: https://afinedaytodierecords.bandcamp.com/music
BC: https://ironboneheadproductions.bandcamp.com/music

Tagi:
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor

TITELITURY 4 lata temu

W historii malarstwa pojawił się kuedyś nurt zwany "akademizmem". Cechowało go kurczowe trzymanie się formy jaką wykształcił renesans. I jeszcze, kiedy zaczynał święcić swoje triumfy impresjonizm oraz ekspresjonizm, duża grupa malarzy naśladowała Boticellego, czy Puissina. Gdy dziś patrzy się na obrazy akademików, widać wyraźnie, że forma w nich dominowała treść, że nie czuli tego, co renesansowi malarze, których sztuka wyrażała również przecież ideały epoki, a więc pulsowała jej życiem; nie była statyczna, wtórna. U akademików natomiast pierwsze, co rzuca się w oczy, to sztuczność właśnie, sztuczność za którą już nic nie stoi, ani treść, ani jakakolwiek ekspresja emocji. To sztuka martwa już u swojej podstawy, zasuszona jak ciało mumii, która trwa na przekór dziejom uporczywie i bezcelowo, choć i tak przeznaczone jej rozpaść się w proch.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor

Marduk666 4 lata temu

Pojebały Ci się fora. Łap: http://www.tessart.pl/smf/index.php

;)

A tak serio - chuj z tego, że wtórne, sztuczne na pewno nie, duch starego, greckiego łupania jest obecny i o to chyba chodzi bo słucha się zajebiście. Wszystko odtworzone naturalnie i luzacko.
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor

Vortex 3 lata temu

Nie podeszło mi to, trochę brzmią jak Black Sabbath, a ja za nimi nie przepadam, tutaj podobnie nie chwyciło, nie mój klimat.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor

TITELITURY 3 lata temu

Ciągnąc dalej tę metaforę, akademizm akademizmowi nierówny. ;)

Obrazek
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor

Marduk666 2 lata temu

Jejku jak ja czekam na debiutancką płytę. Przewyjebisty utwór.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 2 lata temu

Proste, kwadratowe i na maxa wtórne granie, ale ile daje radości... :) Może i wtórne, ale słucha się tego doskonale. Ten nowy split z Caedes Cruenta (tego zespołu akurat nie znam) również jest bardzo dobry.
Marduk666 pisze: Jejku jak ja czekam na debiutancką płytę. Przewyjebisty utwór.
"Lycan Twilight Sorcery" to niby jest EPka, ale właściwie spokojnie można to traktować jak pełniaka. :)
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor

Marduk666 2 lata temu

@Vexatus oczywiście, że tak, ale 15 minut więcej dla takiej muzyki nie zaszkodziłoby. Rozmijam się z tą epką skutecznie, a jest taka zajebista! W końcu muszę zrezygnować z bieżących zakupów i zrobić zamówienie w IB bo winyle jeszcze są dostępne. Fullmoon Invocation też doskonałe. Cóż tu więcej dodać można? Tak jak pisałeś takie wtórne, a słucha się na prawdę fajnie.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 2 lata temu

Marduk666 pisze:
2 lata temu
W końcu muszę zrezygnować z bieżących zakupów i zrobić zamówienie w IB bo winyle jeszcze są dostępne.
Ja niestety nie mam żadnego materiału CoE na fizyku i mam smaka na ten nowy split na winylu... :twisted:
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor

Marduk666 2 lata temu

Vexatus pisze:
2 lata temu
Ja niestety nie mam żadnego materiału CoE na fizyku i mam smaka na ten nowy split na winylu... :twisted:
Mam Fullmoon Invocation, na 7" za jakieś grosze z Allegro. Split będę brał przez bandcampa bo tam zakup bardzo prosto się robi tylko muszę poczekać do wypłaty bo na przyjemności płytowe budżet został już wyczerpany ;)

A tak swoją drogą perka to też jest dosyć mocny hołd dla Varathron - brzmi przeokropnie jak automat, a przecież pałker jest??
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 2 lata temu

Marduk666 pisze:
2 lata temu
Mam Fullmoon Invocation, na 7" za jakieś grosze z Allegro.
Ja niestety takiego szczęścia nie miałem, choć z drugiej strony patrząc ja ten zespół znam od dość niedawna i kiedy EPka wychodziła to nie wiedziałem o jej istnieniu. :)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 lata temu

Vexatus pisze:
2 lata temu
Marduk666 pisze:
2 lata temu
W końcu muszę zrezygnować z bieżących zakupów i zrobić zamówienie w IB bo winyle jeszcze są dostępne.
Panowie w Fallen Temple mają jak coś, dziś informowali. 31,90 ZŁ
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 2 lata temu

yog pisze: Panowie w Fallen Temple mają jak coś, dziś informowali. 31,90 ZŁ
Niestety wypstrykałem się już z budżetu na kulturę na ten miesiąc. :)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 4 tyg. temu

Debiutancki album greckiego Cult of Eibon w Iron Bonehead. Black Flame Dominion wyjdzie 29 października 2021. Poniżej kawałek Into the realm of Na-girt-a-lu.

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor

Marduk666 2 dni temu

No i super. Panowie jak słychać mają gdzieś jakikolwiek progres w swojej muzyce. I bardzo dobrze.

Wróć do „Black Metal”