Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 5821
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Svartrit

Wędrowycz 6 lata temu

Obrazek
Yogi mnie zachęcił do założenia tematu. Svartrit to dość młoda kapela, założona w 2003 w Szwecji. Tworzy ją kilku muzyków, z których chyba najbardziej znany jest wokalista Swartadauþuz, który to udziela się również m.in. w Bekëth Nexëhmü czy Grav, a poza tym jest właścicielem Ancient Records i Mysticism Productions. Muzyka to black metal zakorzeniony w skandynawskich brzmieniach lat 90'tych. Tak jak już wspominałem jest tu dużo melodyjnych riffów z pazurem, jadowite wokale, blasty, trochę akustycznych pasaży, momentami wolniejsze tempa, las i trochę folkloru, a wszystko to okraszone współczesnym klarownym brzmieniem. Jak ktoś ma sentyment do takich klimatów to polecam gorąco. Dyskografia kapeli jest niewielka, ale za to treściwa (no może epka moim zdaniem nieco odstaje poziomem). Wszystkie materiały wydano w 2010 r. i od tego momentu cisza, podejrzewam, że pod tym szyldem już nic nie wyjdzie, gdyż spora część muzyki to improwizacje muzyków, prawdopodobnie nagrane lata temu, do szuflady, które po jakimś czasie postanowiono wydać na światło dzienne i bardzo dobrze, bo to kawał solidnego grania.

Skład:
Sir N. - Vocals, Guitars, Bass (2003-present) Acerbitas, Draug, Grav, Grifteskymfning, Hädanfärd, Helgedom, Reverorum ib Malacht, Vanskapt, ex-Kaos Sacramentum, ex-Ektoplasma, ex-Dödfödd
Nohr - Vocals (2015-present) Draug, Grav, Grifteskymfning
▼ Byli muzycy
Vandöd - Bass
Ramn - Drums
E.S - Guitars
Asoth - Vocals
Swartadauþuz - Vocals (2009-2015) Ars Hmu, Azelisassath, Bekëth Nexëhmü, Demonomantic, Digerdöden, Gnipahålan, Musmahhu, Mystik, Summum, Trolldom, Urkaos, ex-Blood Soaked Horror, ex-Daudadagr, ex-Goatfuck, Balwezo Westijiz, Remigius, ex-Grav, ex-Helgedom
Dyskografia:
2010 - Svarthetens ridå [kompilacja]
2010 - I
2010 - II
2010 - III
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Sv ... 3540315118
BC: https://svartrit.bandcamp.com/music
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 5456
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. No Yogs, No Masters!

Vexatus 6 lata temu

Obrazek

Svartrit to obecnie projekt jednoosobowy. Znam tylko demo czy tam EP (Svarthetens ridå) - całkiem przyzwoite granie...
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 5821
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

Wędrowycz 6 lata temu

Tak mi się wydawało, że obecnie to już jednoosobowy projekt. Widać na chwilę obecną, że był to jednorazowy skok z wydaniem 4 materiałów w jeden rok i tyle, cisza dalej w temacie.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 16876
Rejestracja: 7 lata temu

yog 5 lata temu

Jednoosobowy to on nie jest, dołączył nowy wokalista do typa, chwilę po odejściu poprzedniego i się wspólnie realizują w 3 innych projektach dodatkowo. Jak ktoś jest ciekawski, to można je wszystkie sobie obadać na bandcampie Svartrit:

https://svartrit.bandcamp.com/music

A ten Bekëth Nexëhmü (poprzedniego wokalisty kapela) dobre granie, muszę sobie odświeżyć. Sprzedaje się chyba też nieźle, bo co chwila gdzieś widuje, a w distrach powyprzedawane ;)
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Black Metal”