Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Re: Christ Agony

Zsamot 2 lata temu

a dupa tam! Ostatni (?) Ch.a. to zacny album. A obrażanie się na Cezara to chyba jakieś ma dłuższe tradycje, bo jeszcze w roku 2000 tez była akcja, gdzie podobno zajebał kasę a jak się kolesie z kapeli odezwali, to ich postraszył ochroną klubu... Nieważne. Liczę, że ten cyrk się zakończy i po prostu kapela zacznie normalnie funkcjonować.
Allah jest wielki, ale B-52 też jest duży.

Tagi:
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny

pp3088 2 lata temu

Hmm? Jak frontman zespołu jest pieprzonym złodziejem i burakiem to ciężko by "kapela zacznie normalnie funkcjonować".
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog rok temu

A tymczasem...

Old Temple wydała reedycję Darkside. Niestety na CD. Ale są to dwa CD.

Utwór Cry Wolf z bonusowej płytki, która nosi nazwę Darkness:

Drugi akt współpracy z Christ Agony odsłania album „Darkside”. Pierwotnie wydany w 1997 roku wywołał niemałe zamieszanie przedstawiając inne oblicze zespołu. Black Metal tym razem został połączony z duża dawką elektroniki i dark ambient. Nie ma to jednak wpływu na odbiór muzyki którą w dalszym ciągu przenosi nas w mroczne mistyczne rejony. Album został wydany z dodatkowym CD pod nazwą „Darkness” która zawiera niepublikowane nagrania z sesji lub przygotowań do sesji. Dziewięć dodatkowych nagrań z których cześć został ponownie nagrana, zrekonstruowana, odtworzona ze starych zapisów. To dodatkowe 50 minut które doskonale wzbogaca i uzupełnia mroczną aurę albumu. Wydanie w standardowym pudełku, dwa złote CD, wszystkie kopie ręcznie numerowane.
Ciekawe, czy tak samo wszystkie ręcznie numerowane, jak mój LP Moonlight ;)

https://www.shop.oldtemple.com/christ-a ... -1348.html
Destroy their modern metal and bang your fucking head
PanLisek
Moderator globalny

PanLisek rok temu

Darkness jest świetne, chyba nawet lepsze od Darkside, a ta to moje ulubione Christ Agony. Efil, gdzie jesteś? Ty jedyny zdaje się podzielałeś mój entuzjazm do Darkside, słuchaj:

Ania86
Master Of Puppets

Ania86 rok temu

Ja lubię, to też moja miłość z podstawówki, eh jaka ja już stara że wspominam. Miło się słucha.
Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

Ryszard rok temu

Podpinam się... Efil, Ania, Lisio: doborowe towarzystwo!
!Polacy, to murzyni europy. Black Lives Matter!
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz rok temu

To i ja się podłączam, bo "Darkside" mimo innych środków i moją sympatię zyskało i nawet jakiś czas temu sobie odświeżałem. Fajnie, że reedycja poszerzona wyszła, przy okazji zapewne zakupię sobie do kolekcji.
Odium Humani Generis
PanLisek
Moderator globalny

PanLisek rok temu

Ryszard pisze:
rok temu
Podpinam się... Efil, Ania, Lisio: doborowe towarzystwo!
Ania jest normalna, zajmuje się domem i inne takie, a my to degeneraci i zboczeńcy, myślisz że chce być w takim towarzystwie
Ania86
Master Of Puppets

Ania86 rok temu

Słodkie, pewnie że chcę, no od 3 mcy tu jestem i mi się podoba, dużo osób mi się dziwi że tego słucham i że nie wyglądam na taką, ale nie przejmuję się stereotypami i pewnie dla kogoś też będę nienormalna.
PanLisek
Moderator globalny

PanLisek rok temu

Ania gdybyś nie była mężatka to bym się z Tobą umówił
Ania86
Master Of Puppets

Ania86 rok temu

Mmmm ja z tobą też :D ach ten mąż, oj zabił by mnie, pozdrawiam gorąco
Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

Ryszard rok temu

JAKO MODERATOR GLOBALNY, UDZIELAM CI OFICJALNEGO OSTRZEŻENIA. POWODEM JEST MAZ. ROZWIEDŹ SIĘ!!!! - W imię szatana, pana naszego Amen.
PanLisek
Moderator globalny

PanLisek rok temu

:(

Myślałem że to któryś z pogaduchowych wątków Rysia, a w Christ Agony tak śmiecimy. Yog będzie zły. To co, wątek czy Ania powinna wziąć rozwód?
Awatar użytkownika
Ryszard
Moderator globalny

Ryszard rok temu

PanLisek pisze:
rok temu
:(

Myślałem że to któryś z pogaduchowych wątków Rysia, a w Christ Agony tak śmiecimy. Yog będzie zły. To co, wątek czy Ania powinna wziąć rozwód?

Zly bo bez dziewuchy :D :D
Orkan

Orkan rok temu

I dlatego lepiej stulejować na forumie.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog rok temu

Yog jest zły, bo nie wymieniono go wśród zwolenników Darkside. Jak dla mnie - po Moonlight - najlepsze Christ Agony :)
deathwhore
Tormentor

deathwhore rok temu

Darkside kupa. Co prawda nigdy nie słuchałem, ale jeżeli coś jest gorsze od Moonlight to już musi być kupa.
Nebiros pisze:
11 mies. temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog rok temu

Nie masz serca głodnego wzruszeń, to tak mówisz przez to o Christ Agony.
deathwhore
Tormentor

deathwhore rok temu

Nie, no Moonlight to fajna płyta, mam na półce. To znaczy na półce, ale nie w domu, bo została w starym mieszkaniu. Fajna, ale ma sporo wieśniackich momentów jednak. Takie bajeczki dla dużych dzieci, atmosfera takiej naiwności lat 90 jest wszechobecna, urocza, ale nie można tego traktować poważnie.
Nebiros pisze:
11 mies. temu
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog rok temu

I ona w tej naiwności jest taka zajebista właśnie, że tym bardziej, z większą chęcią byś pięści ku niebu wznosił i krzyczał te bezsensowne refreny o potędze i chwale mroku!
deathwhore
Tormentor

deathwhore rok temu

Jak już mam się bawić przy muzyce o smokach, babajagach, aniołkach, diabełkach i innych ciemnych ludach to wolę jednak coś opartego na nieco mniej banalnych melodiach. No nie wiem, jakieś Dissection czy coś.
Nebiros pisze:
11 mies. temu
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog rok temu

Tak samo banalne te melodie, tylko Christ Agony nie próbuje udawać, że jest wielkim kompozytorem muzyki klasycznej i gra hiciory, choć trwają po 7 minut :) Tam zdaje się też zbytnio nie ma smoków itp, raczej to jest taka zaślepiona, ostateczna deklaracja wiary, w ostatnim odruchu obrony przed światem ;) Naiwne - pewnie, ale za to jakie szczere!!!
deathwhore
Tormentor

deathwhore rok temu

Nie wiem czy tam są smoki, może są mroczni pederaści bezustannie czyhający na Titelitury albo jakieś inne mitologiczne stworzenia. To taki skrót myślowy na temat muzyki dla ludzi wierzących w czary czy inne bajki.

No właśnie to jest ta główna różnica. Jon był w kurwę dobrym gitarzystą, bo w obrębie bardzo klasycznej melodyki stosował mocno niebanalne rozwiązania techniczne, do tego mnóstwo pauz, zmian tempa, był po prostu zajebiście pomysłowy. Cezar grał sobie te ogniskowe piosenki i tak z perspektywy czasu ciężko to jednak traktować poważnie. Taka postawa typów którzy wychodzą z założenia, że jak będą wystarczająco mroczni, to im jakaś mroczna loszka gałę opierdoli. I strugają takich wielkich i dumnych, mrocznych lordów. Niestety, po latach wychodzi, ze ta muzyka w swojej prostocie nie była tak opętana jak np. wczesny Samael, żeby nie słuchać jej z pewnym uśmieszkiem politowania. Ale ok. Słuchać dalej jej można i to faktycznie nie boli.
Nebiros pisze:
11 mies. temu
Awatar użytkownika
Pan Efilnikufesin
Tormentor

Pan Efilnikufesin rok temu

PanLisek pisze:
rok temu
Darkness jest świetne, chyba nawet lepsze od Darkside, a ta to moje ulubione Christ Agony. Efil, gdzie jesteś? Ty jedyny zdaje się podzielałeś mój entuzjazm do Darkside, słuchaj:

Jestem tutaj.Dobry wieczor.Dziekuje,mam sie swietnie.Obczaje na dniach i cos skrobne.
Mam nadzieje ze moja odpowiedz nie zostanie wykurwiona w Kosmos przez jakas kurwe.
Lubię plakaty o treści szatanistycznej.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz rok temu

deathwhore pisze: Nie, no Moonlight to fajna płyta, mam na półce. To znaczy na półce, ale nie w domu, bo została w starym mieszkaniu. Fajna, ale ma sporo wieśniackich momentów jednak. Takie bajeczki dla dużych dzieci, atmosfera takiej naiwności lat 90 jest wszechobecna, urocza, ale nie można tego traktować poważnie.
"Moonlight", ale i dwa wcześniejsze albumy to najlepsze Christ Agony, zaraz za nimi stawiam "Darkside" właśnie. Ogółem Christ Agony jest naiwne, banalne w wielu momentach, a sam Cezar wydaje się być infantylny, ale cóż, w tym wszystkim jest jakiś urok. Każdy trzeźwo myślący zakładam, że ma tego świadomość, a mimo to tak świetnie się słucha choćby wspomnianego "Moonlight" po latach. Nawet te czerstwe w chuj czyste zaśpiewy Cezara nie przeszkadzają aż tak bardzo w odbiorze. Tu zgadzam się w zupełności z @yogim, bo w tej całej naiwności to jest bardzo zajebiste, chwytliwe, wręcz przebojowe granie, a zarazem w sumie jakaś tam klasyka rodzimego black metalu.

Aha i znowu w kolejnym temacie pojawia się post o Dissection :D Też się uparliście. Pod kątem technicznym próba porównania umiejętności Cezara i Jona nie ma sensu, bo dzieli ich przepaść potężna. Cezar to sprawny gitarowy, ale harmonie i pomysły Jona biją naszego rodaka na łeb.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Pan Efilnikufesin
Tormentor

Zaczalem sluchac 'Darkness' i nie skonczylem sluchac.Spodziewalem sie jakiegos grubego eksperymentu,ciezkiego bitu,czegos dziwnego,innego,pierdolnietego,a tutaj jakies cieniarskie wypociny i plumki.
PanLisek
Moderator globalny

PanLisek rok temu

Czemu grubego eksperymentu, po Christ Agony? Świetna stonowana płyta łącząca Darkside z cold wave i jeszcze większą dawką ambientu i elektroniki. Takie The Autumn Fall brzmi jak Spiritual Front grające post punka.
Awatar użytkownika
Pan Efilnikufesin
Tormentor

PanLisek pisze:
rok temu
Czemu grubego eksperymentu, po Christ Agony? Świetna stonowana płyta łącząca Darkside z cold wave i jeszcze większą dawką ambientu i elektroniki. Takie The Autumn Fall brzmi jak Spiritual Front grające post punka.
'Darkside' to taki eksperyment wlasnie.Moim zdaniem.
PanLisek
Moderator globalny

PanLisek rok temu

Czy ja wiem, na Darkside tylko jeden utwór jest oparty na bitach.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog rok temu

Tylko że całość ma chyba bliżej do jakiegoś gotyckiego The Cure, niż metalu ;)

Wróć do „Black Metal”