Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Baxaxaxa

Hajasz 4 lata temu

Obrazek

Obrazek

We wczesnych latach 90-tych w Niemczech istniał wątpliwej jakości zespół zwany Ungod, którego dwóch członków wraz z dwoma z innych projektów powołali do życia projekt Baxaxaxa, który jak się okazało swoją jakością muzyczną stał się lepiej znany a przede wszystkim bardziej kultowy niż sam Ungod.

Ich dyskografia nie powala bo wydali jedno kurewsko zajebiste demo Hellfire, które później zostało ponownie wydane na splicie z nikim innym jak Ungod.

Muzycznie to ponury, majestatyczny black metal w średnich tempach. Smaczku dodają umiejętnie wplecione odgłosy dzwonów i pozostałe cmentarne dźwięki klawiszy.

Dyskografia:
1992 - Hellfire [demo]
2002 - Ungod / Baxaxaxa [split]
2019 - The Old Evil [demo]

Skład:
Condemptor - Drums (1992, 2017-present) Ungod, ex-Eclipse, ex-Mort (live)
Sulphur Irae - Bass (2017-present) Ungod
Cryptic Tormentor - Guitars (2017-present) Ungod
Antitron Desecratum W2J1L8 - Keyboards (2017-present) Ptahil
Traumatic - Vocals (2018-present) ex-Bloody Revenge, ex-Nema, ex-Hellish Crossfire, ex-Witchburner
▼ Byli muzycy
Unholy Worshipper of Shub - Guitars (1992) ex-Cabal
Ancient Blasphemic Grave Invocator - Guitars, Vocals (1992) ex-Fulgor, ex-Ungod
Skullcrusher - Keyboards, Vocals (1992)
MA: https://www.metal-archives.com/bands/Baxaxaxa/12037
BC: https://nuclearwarnowproductions.bandcamp.com/music
BC: https://ironboneheadproductions.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE

Tagi:
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny

pp3088 4 lata temu

Po nazwie bałem się, że to kolejna wariacja na temat Les Legiones Noires, ale to zupełnie inne granie. Nazwa jest totalnie głupia, to już napisałem i powtórzę.

Muza nawet fajna, ma ten majestatyczny podniosły klimat, a dzwony robią dobrą robotę. Bardzo przyjemny klimat.

Widzę w 2012 wznowiono na vinylu (Astum Tempestas)
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 4 lata temu

Świetna rzecz! Kolejna perełka podziemia wczesnych lat 90-tych o istnieniu której nie miałem do tej pory pojęcia. Lepiej późno, niż później... :)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 lata temu

Wyszła reedycja jedynego demosa Baxaxaxa, Hellfire, na ślicznym czarno-białym winylu (14 €), jeszcze ładniejszym picture discu (15 €) i CD (10 €) z Iron Bonehead Productions.

Wszelkie płyty i merch szwabskich pandomordych:

https://shop.ironbonehead.de/en/suche?c ... it_search=

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz rok temu

No i okazuje się, że Baxaxaxa powraca na scenę. Po serii udanych koncertów i powiększonym składzie panowie pokazują współczesnemu kurestwu co to jest black metal. Jak sami powiedzieli powracają bo czują pogardę dla współczesnego black metalu a efektem tego powrotu jest demo The Old Evil.

Generalnie już sam tytuł mówi wszystko i czy jest. Obskurne prymitywne riffy, tłukąca perkusja, surowe brzmienie. Na dokładkę słynne klawisze dodające więcej mroku. Tak ma właśnie grać black metal ten prawdziwy ponadczasowy a oni po tylu latach udowadniają, że można a tym samym resztę chujowego blekostwa rozstawili po kątach. I nawet jeżeli chęci wystarczy tylko na to demo to i tak kult jest wiecznie żywy.

Szkoda, że łapę na nich położyła Iron Bonehead bo taki materiał w tonie chujostwa, które wydaje ten label pewnie przejdzie bez echa.

GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
karp
Master Of Reality

karp rok temu

Bardziej mnie boli jak w/w label wydał na CD redkę Hellfire. Digipacka z tak gównianego materiału to chyba nigdy w ręku nie trzymałem, karton cienki jak papier. Pewnie to samo zrobią z nowym materiałem. Niby grunt, że można mieć na fizyku, a nie jak zwierzę YT/bandcampa, ale i tak lekki niesmak pozostał.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog rok temu

Trzeba było nie sępić i dorzucić 4 euroski na winyl ;) A tak i Tobie zostało posępione widocznie ;)

Edit: Słucham sobie tego nowego The Old Evil i no no, ładnie tu panowie ciosają ten samaelowski okultyzm, atmosfera szczerze serdecznego szatanizmu te nuty spowija. Wokalnie to jakoś do Negative Plane momentami te gadko-krzyki w podobie, ale to właściciel Iron Bonehead się w Baxaxaxa udziela we własnej osobie.

A co do tego się oczywiście nie zgodzę:
pp3088 pisze:
4 lata temu
Po nazwie bałem się, że to kolejna wariacja na temat Les Legiones Noires, ale to zupełnie inne granie.
Mütiilation jak najbardziej podobne rewiry penetrowało.
Awatar użytkownika
karp
Master Of Reality

karp rok temu

Ten nowy materiał po kilku odsłuchach z BC bardzo dobrze siedzi. Obawiałem się, że dostanę czymś w stylu tego co grali w Ungod (w którym grali dosyć przeciętnie), a jest utrzymany styl z Hellfire. Bardzo dobry powrót, chętnie przygarnę jak będzie na CD.
yog pisze:
rok temu
Trzeba było nie sępić i dorzucić 4 euroski na winyl ;) A tak i Tobie zostało posępione widocznie ;)
Żadne sępienie, na winylu lubię tylko audiofilskie rzeczy, albo totalne starocie. Takie piwniczne granie, albo jakiś łomot w pełni mi starcza na CD/kasecie.
deathwhore
Tormentor

deathwhore rok temu

karp pisze:
rok temu
yog pisze:
rok temu
Żadne sępienie, na winylu lubię tylko audiofilskie rzeczy, albo totalne starocie. Takie piwniczne granie, albo jakiś łomot w pełni mi starcza na CD/kasecie.
O, jeden rozsądny.
Nebiros pisze:
rok temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog rok temu

Black metal najlepszy jest z winyla - im bardziej podły, tym lepszy.

Obrazek

Właśnie dziś wyszło na cd/lp.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 6 mies. temu

Nowe 7" od Baxaxaxa nazywa się Devoted to HIM i zawiera 2 kawałki ku chwale Ville Valo. Czarny i biały winyl po 250 szt. każdy.

Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor

Szajtan 5 mies. temu

Baxaxaxa zawsze był gwarantem black metalu utrzymanego w najwyższych, tradycyjnych standardach. Czyli surowizna pod każdym względem. Niedopieszczone brzmienie, proste, jednocześnie mocno chłoszczące akordy, naturalny, niepodkoloryzowany sposób ekspresji werbalnej i Diabeł w muzyce. Tak samo jest na nowej EP-uni. Zawiera ona kwintesencję black metalu, niczym z lat dziewięćdziesiątych. Tu się gra po staremu, czyli kilka riffów mocno kojarzących się z Norwegią, ociupinka punkowego sznytu, kapka klawiszy i mnóstwo tego jedynego, niepowtarzalnego klimatu.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor

Szajtan 5 mies. temu

Hajasz pisze:
rok temu
Szkoda, że łapę na nich położyła Iron Bonehead bo taki materiał w tonie chujostwa, które wydaje ten label pewnie przejdzie bez echa.
Nic dziwnego skoro obecny wokalista grupy to główno dowodzący Iron Bonehead Productions - Patrick Traumatic Kremer
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor

Szajtan tydzień temu

W sierpniu debiut Catacomb Cult

Obrazek

Tracklista:
1. Catacomb Cult
2. As the Moon inhaled all Sunrays
3. Flame of Redemption
4. Kingdom Ablaze
5. Walpurgis Dancers
6. The Great malicious Tongue
7. Ghosts of Törzburg
8. Temple of the Seven Keys

Obecnie posłuchać możemy premierowego utworu “Catacomb Cult”.

Wróć do „Black Metal”