Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5283
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Wode

#1

Hajasz 6 lata temu

Obrazek

Obrazek

Wode to pochodzący z Wielkiej Brytanii zespół, który wbrew zasadom obowiązującym w królestwie postanowił grać black metal.

Black metal nie byle jaki bo ten, który nie stroni od melodii ale tych nienachalnych, wpadających w pamięć i ucho.

Idąc na spore skróty to taka angielska wersja naszej Mgły i nie piszę tego aby drzeć z Wode przysłowiowego łacha bo obie płyty, które wydali to kawał ciekawej muzyki. Co prawda druga płyta wydana już pod szyldem znanej Avantgarde Records nie jest tak dobra jak debiut lecz ciągle trzyma poziom, który sprawia, że słuchanie Wode jest mocno wciągające.

Skład:
E.T. - Bass NASDAQ
T.H. - Drums, Vocals Aggressive Perfector, Heavy Sentence, Under the Horns, ex-Stranger Son of WB, ex-The Sonar Yen
M.C. - Guitars, Vocals Aggressive Perfector
D. Shaw - Guitars (2017-present) Aggressive Perfector, Under the Horns, ex-Pine Barrens, ex-Beecher, ex-The Ergon Carousel
▼ Byli muzycy
D.S. - Guitars (?-2014) Liondialer, ex-Tsuji Giri
K.S. - Guitars A Middle Sex, ex-Stuckometer
Dyskografia:
2011 - Demo 2011 [demo]
2016 - Wode
2017 - Servants of the Countercosmos
2021 - Burn In Many Mirrors




MA: https://www.metal-archives.com/bands/Wode/3540338474
BC: https://wode.bandcamp.com/music
BC: https://20buckspin.bandcamp.com/music
GRINDCORE FOR LIFE

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#2

yog 6 lata temu

Szczerze mówiąc jakoś dużo motywów z Wode już nie pamiętam, ale debiutu słuchało mi się zajebiście dobrze, a na parę dni się solidnie wkręciłem w ich granie i nie schodziło z głośników.

Jak ktoś lubi klimatyczny black z melodią podany w dość nowoczesnej formie to można spokojnie polecić ten projekt. Do nowego albumu się zbieram, ale jakoś jeszcze się nie udało znaleźć czasu. Nie ma tu jakiejś przesadnej polerki, ani nic w tym stylu, ale nie należy też spodziewać się brzmienia blacku, jaki grano w latach 90. Można z przyjemnością potopić się w tych dźwiękach - choć oczywiście o wybitnym projekcie nie ma mowy, to kapela stoi na wysokim poziomie i maniacy blacku powinni się z tym graniem zapoznać, szczególnie jeśli komuś odpowiada bardziej współczesna odsłona gatunku.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6241
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#3

Vexatus 6 lata temu

Kompletnie nie znam tego zespołu i z chęcią się zapoznam, bo to co piszecie brzmi dość zachęcająco i wcale nie ze względu na porównania do Mgwah. ;)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#4

Nucleator 6 lata temu

Pierwszy longplay znakomity, wkręcił mi się jakiś czas temu dość mocno i regularnie po niego sięgam.. Jest to tak jak pisał yog black metal w formie współczesnej, nie brakuje tu melodii, ale na debiucie są one idealnie zainkorporowane w utwory . No Brytyjczycy po prostu fantastycznie dobrali proporcje między furiackimi atakami a łagodniejszymi fragmentami. Jeśli miałbym wybierać ulubione utwory, to byłyby to Death's Edifice oraz Cloaked in Ruins.

Z tegorocznej płyty słuchałem tylko jeden utwór, więc ciężko mi wypowiadać się, ale dawał radę. Na pewno kapela warta sprawdzenia dla każdego miłośnika black metalu.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Epoxx
Tormentor
Posty: 814
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Bydgoszcz

#5

Epoxx 6 lata temu

Pierwszy album udany, melodie nie są tu przesadzone i albumu słucha się dobrze mimo nowoczesnego podejścia. A do samego albumu podszedłem dosyć sceptycznie i przekonała mnie tylko okładka z obrazem Beksińskiego.
if you can find it on the internet, it's not underground.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5283
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#6

Hajasz 6 lata temu

@Up to posłuchaj drugi z o wiele bardziej szpetną okładką ale nadal znakomitą muzyką.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Blind
Tormentor
Posty: 1839
Rejestracja: 7 lata temu

#7

Blind 6 lata temu

Zainteresował mnie ten band i sprawdziłem na bandcampie nowy album. Solidna rzecz, podoba mi się. Na bandcampie można za darmo pobrać, więc się skusiłem. Nie wiem czy będę do tego często wracał, bo jest cała masa lepszych płyt, ale i tak jestem zadowolony. Dzięki @Hajasz za polecanke!
UP THE VERONICAS
KIERWA TAKE ME ON THE FLOOR TARARATA TARARARA
yog pisze:
rok temu
polerowanie niemca to kwestia zdrowotna!
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny
Posty: 3977
Rejestracja: 7 lata temu

#8

Pioniere 6 lata temu

@Blind Sprawdź se poprzednią moim zdaniem zdecydowanie lepsza.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#9

yog 3 lata temu

Trzeci album wodziarzy już 2 kwietnia 2021 w 20 Buck Spin. Nazywać się będzie Burn In Many Mirrors, a tu jeden z kawałków, Vanish Beneath:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor
Posty: 2971
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Strzałkowo

#10

Vortex 3 lata temu

Ten przesłuchałem jako jedyny i tak nie bardzo, owszem mają momenty, ale całość jakoś mnie nie porwała.
"Between Shit and Piss we are Born"
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4631
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#11

TITELITURY 3 lata temu

A mnie wręcz przeciwnie, ale, ja lubię cukierkowe melodyjki. Chociaż tutaj jest mniej cukierkowo, niż bym sobie tego życzył, co nie zmienia faktu, że jest to pierwszy tegoroczny album, po którym nie ma się ochoty spuscić wody.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5283
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#12

Hajasz 2 lata temu

Kierwa co to się porobiło skoro Tektura nakręcił się na te nowe Wode bo lubi cukierkowe melodyjki. Akurat na tej płycie tych elementów jest najmniej w stosunku do poprzednich ale przyznam rację, że owszem fajny album do posłuchania i potupania.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4631
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#13

TITELITURY 2 lata temu

To muszę popróbować wcześniejszych. Z tym Wode mam problem jak z Yothis Iria. Do połowy jest zajebiście, potem jakby muzykom skończyły się pomysły i zaczyna mnie ich muzyka nużyć. Generalnie uważam, że to jest problem wielu kapel, ale tutaj słychać to... bardzo jaskrawo. ;)
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4168
Rejestracja: 7 lata temu

#14

DiabelskiDom 2 lata temu

Ten nowy album to porażka. Grzeczny metal dla grzecznych ludzi, którzy myślą, że słuchanie sztampy sprawia, że są srogimi fanami ekstremalnego grania. Próbowałem dwa razy i za każdym z nich ledwo dałem radę przesłuchać do końca, takie to miałkie i żadne.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17505
Rejestracja: 7 lata temu

#15

yog 2 lata temu

Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Black Metal”