Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Oremus

Vexatus 3 lata temu

Obrazek
Oremus to poboczny projekt chłopaków znanych przede wszystkim z Blaze of Perdition. Zespół ma na koncie póki co tylko jedno wydawnictwo "Popioły", które przynosi 35 minut bardzo dobrego BM w klimatach odmiennych od tego co robią w ramach BoP. Jeśli ktoś nie zna tego projektu to polecam się zapoznać. :)

Obrazek
Skład:
XCIII - Guitars Blaze of Perdition, ex-Perdition
S. - Vocals Blaze of Perdition, Ulcer

Dyskografia:
2011 - Popioły

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Oremus/3540319031
BC: https://blazeofperdition.bandcamp.com/music
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz 3 lata temu

Bdb projekt i płyta, ostatnio rzadziej przeze mnie słuchana, ale zdecydowanie warta poświęcenia czasu i uwagi. Liczę, że jeszcze coś pod szyldem Oremus się ukaże, bo wiem że Dzięcioł miał takie plany, ale akurat kwestia muzyki nie leży po jego stronie ;)
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
synu
Moderator globalny

synu 3 lata temu

"Popioły" to sztos przekozak, jedna z moich ulubionych płyt polskiego BM. Koncept, teksty, klimat, wszystkie te elementy doskonale ze sobą współgrają. Digipack wyhaczony na allegro to taki mój biały kruk, bo z tego co wiem płyta wznawiana nie była (poza LP w Arachno).
Oto mój testament - wszystko zostawiam - pustą kartę
Oto mój testament - pakt z otchłanią
Przybądź, przybądź - jestem gotów!
Aż sobie zapodam :)
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz 3 lata temu

O, to nie wiedziałem że mam białego kruka na półce :D hehe, pejsy będą rosły kiedyś, choć pewnie i tak nie sprzedam bo zasadniczo nie planuję sprzedawać swojej kolekcji, chyba że mnie wyjątkowo mocno w życiu przyciśnie...
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

DiabelskiDom 3 lata temu

Także mam na półce pierwsze (jedyne) wydanie na CD. Naprawdę lubię te "Popioły", obok "Enemy of Man" czy "Tremendum et Fascinatio" to mocny przedstawiciel religijnego black metalu w Polsce, porównywalny z klasykami zza granicy. A nierzadko od nich lepszy.

Dies irae, dies illa,
Solvet saeclum in favilla:
Teste Satan cum Sibylla
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz 3 lata temu

Z tym religijnym w tym przypadku bym nie przesadzał. Tu bardziej jest koncept poświęcony śmierci, przynajmniej ja tak to widzę.

Kolega Kontamination mógłby rozwiać wszelkie wątpliwości, bo teksty są jego autorstwa.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 3 lata temu

Nie znam Oremus, ale religijny black to chyba zawsze o śmierci :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Kontamination

Kontamination 3 lata temu

teksty inspirowane egzystencjalizmem Bergmana, także z religijnym BM spod znaku odwróconego chrześcijaństwa za wiele wspólnego nie mają
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 3 lata temu

Oni też tam bergmanów katują do śniadania :P
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Pioniere
Moderator globalny

Pioniere 3 lata temu

Do śniadania nie, ale po obiedzie i do kolacji. Ja przynajmniej niegdyś tak robiłem, zapoznając się z bogatą filmografią mistrza.
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny

DiabelskiDom 3 lata temu

W sumie fakt, patrząc pod kątem odwróconej teologii to rzeczywiście niewiele, z tym, że ja akurat ten religijny BM traktuję dosyć umownie i luźno, raczej to co się określa "religijnym blackiem" ja utożsamiam z bardziej oświeconym czy nawet skrajnie fanatycznym konceptem tekstowo-graficznym i zarówno Katharsis, Antaeusa jak i Funeral Mist czy właśnie Oremus (a bardziej BoP) włożyłbym w ten zbiór. Ale kłócić się ani udowadniać wyższości swych racji nie zamierzam ;)
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
Kontamination

Bop to na debiucie najwięcej miało thelemy, na Hierophant chyba było najbardziej "religijnie" w kontekście nurtu, a NDR to już całkiem co innego i po swojemu, bo mnie ogół tego jasełkowego okultyzmu w BM od kilku lat drażni i chujem zawiewa
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz 3 lata temu

NDR uważam póki co za Wasze szczytowe osiągnięcie i wyjście poza ramy "mięciutkiego religijnego gówienka dla pedałów" jak to znawcy tematu określają. Album zdecydowanie bardzo dojrzały i bardziej oryginalny. Ciekaw jestem co tam wymodziliście na nowym pełniaku. Cieszę się też, że staracie się iść w kierunku jak sam to określiłeś "atmosferycznego" grania.

Wracając do tematu, to coś tam w planach jeżeli chodzi o Oremus?
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Vexatus 3 lata temu

Wędrowycz pisze:
3 lata temu
Wracając do tematu, to coś tam w planach jeżeli chodzi o Oremus?
Podpisuję się pod tym pytaniem. Są jakieś szanse na nowy materiał?
Awatar użytkownika
Kontamination

Byly jakieś przymiarki, ale temat przygasł. Póki co nie robimy nic, ale równie dobrze nagle może nam się zachcieć i będzie.
tomder

tomder 3 lata temu

Oremus bardzo ok, do tego pięknie wydany winyl. Co do BoP to Hierophant przypadł mi do gustu najbardziej oraz wcześniejsze wydawnictwa. NDR jednak nie dla mnie.

Wróć do „Black Metal”