Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Abyssic Hate

#1

Vexatus 6 lata temu

Obrazek
Abyssic Hate to mizantropijny depresyjny Black Metal z Australii. Projekt powstał na początku lat 90-tych za sprawą Shane'a Routa, obecnie raczej już nie funkcjonuje - ostatni materiał (nie licząc kompilacji demówek) ukazał się w 2000 roku. Zwykle wszelkiego typu depresiwy, suicajdale i inne podobne omijam szerokim łukiem, ale z jakiegoś powodu Abyssic Hate lubię od czasu do czasu posłuchać. :)

Obrazek

Obrazek

Jedyny pełniak to "Suicide Emotions" z 2000 roku. Wolne tempa, prosty rytm, rozlazłe i powtarzające się riffy oraz skrzeczący wokal - pomimo dość skromnych środków wyrazu muzyka jest dość klimatyczna. Kilka ciekawostek:

1. Materiał powstawał w latach 1996-1998, nagrany został w 1999, a zmiksowany w 2000. Shane za bardzo się nie spieszył...
2. 17-minutowy kawałek zamykający płytę kończy się fragentem przygotowanym przez Petera Anderssona (raison d'être).
3. Na płycie wykorzystany jest automat perkusyjny, choć Shane jest przede wszystkim perkusistą.
4. Zdjęcie na okładce nie przedstawia Shane'a Routa - jest to fotka E. A. Fredriksena (Funeral), który popełnił samobójstwo 3 lata po ukazaniu się płyty.
5. Płyta jest zadedykowana Hendrikowi Möbusowi (Absurd). Möbus paradujący w koszulce z logo Abyssic Hate to zapewne przypadek. :)

Obrazek
Skład:
Shane Rout - Everything (1993-present) ex-Hecatomb, ex-Deströyer 666, ex-Filth, ex-Blood Duster

Dyskografia:
1994 - Cleansing of an Ancient Race [demo]
1995 - Depression [demo]
1996 - Life Is a Pain in the Neck [demo]
1997 - United by Heathen Blood [split]
1998 - Eternal Damnation [EP]
1999 - Betrayed [demo]
2000 - Suicidal Emotions
2006 - A Decade of Hate [kompilacja]
2017 - The Source of Suffering [kompilacja]

Album:



MA: https://www.metal-archives.com/bands/Abyssic_Hate/1054
Raw Black Metal w rowie!!!

Tagi:
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1511
Rejestracja: 7 lata temu

#2

pp3088 6 lata temu

Nagrał płytę jako hołd dla gościa z Absurd i zdecydował się na DBM? Czy tego człowieka do końca pogrzało :D? Patrząc na okładkę albumu to z pewnością ma poważne problemy w bani.

Z tym nawiązaniem do Absurd to mnie zaciekawiłeś, bo przecież zarówno składanka od AH jak i demo Cleansing of an Ancient Race mają ciekawego orła na okładce... Bóg jeden go tam wie, ale NSDSBM byłby ciekawą sprawą, uśmiechnąłbym się nawet.

Co do samej muzyki to oczywiście znam. Do longpleja czasem wracam, fajna muza, trochę przesadził z długością tych kawałków. Bardzo popularny album w kręgach klimatycznych.

Tutaj Dark Folkowy cover utworu Depression wykonany przez chiński(!) zespół o nazwie Vergissmeinnicht. Polecam



Notabene świetny album tych Chińczyków, kto lubi dark folk powinien to poznać ;)
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#3

Vexatus 6 lata temu

pp3088 pisze:
6 lata temu
Patrząc na okładkę albumu to z pewnością ma poważne problemy w bani.
Nie czytałeś dokładnie - okładka nie przedstawia gościa z AH. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2696
Rejestracja: 7 lata temu

#4

dj zakrystian 6 lata temu

Vexatus pisze:
6 lata temu
pp3088 pisze:
6 lata temu
Patrząc na okładkę albumu to z pewnością ma poważne problemy w bani.
Nie czytałeś dokładnie - okładka nie przedstawia gościa z AH. :)
Tylko basistę funeral doomowego Funeral, jakiś czas pózniej pożegnał z własnej ręki ten gówniany świat również gitarzysta kapeli, co jest swoistym ewenementem w depresyjnym graniu, bo gdzie padają dwa trupy w kapeli? Samo AH to rewelacyjna kontynuacja dokonań Varga, stąd i fascynacja nazizmem, mizantropią, jak i depresja ubrana w surowe dzwięki.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny
Posty: 1511
Rejestracja: 7 lata temu

#5

pp3088 6 lata temu

Vexatus pisze:
6 lata temu
pp3088 pisze:
6 lata temu
Patrząc na okładkę albumu to z pewnością ma poważne problemy w bani.
Nie czytałeś dokładnie - okładka nie przedstawia gościa z AH. :)
Czytałem to w dniu gdy napisałeś temat, więc mi się zapomniało.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"
Awatar użytkownika
nvsty
Posty: 97
Rejestracja: 6 lata temu

#6

nvsty 6 lata temu

Since there has been a delay in the full length album, I'm proud to announce Absurd & Abyssic Hate will be doing a split 7"ep soon before both our full length album's are released during this somewhat lengthy period. More details to come ...
Informacja z oficjalnego fanpage'a Shane'a, czekamy.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#7

Wędrowycz 6 lata temu

W sumie bardzo dobre info, zarówno w kwestii Abyssic Hate jak i Absurd. Zdecydowanie czekamy.
Odium Humani Generis
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

#8

Lis 6 lata temu

Polecano mi to jako że lubię Woods Of Desolation i Austere, ale w ogóle do mnie nie trafia ta muzyka.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#9

Vexatus 6 lata temu

Szczerze mówiąc to jestem bardzo zdziwiony, że Abyssic Hate jeszcze dycha jako projekt muzyczny - postawiłem już dawno przysłowiowy krzyżyk na tym projekcie, a tu nie dość, że jakiś split z Absurd, to jeszcze jakiś nowy pełniak jest planowany... :twisted:
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#10

Wędrowycz 6 lata temu

Prawda, też się zdziwiłem, tym bardziej, że minęło 18 lat od ostatniego materiału, a od kompilacji 12 lat. Zaskakują mnie takie reaktywacje po grubych latach ;) bardzo mnie ciekawi czy Shane utrzyma klimat znany choćby z "Suicidal Emotions" czy wyskoczy z czymś bardziej na czasie wpasowując się w obecnie panujące trendy w gatunku.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
nvsty
Posty: 97
Rejestracja: 6 lata temu

#11

nvsty 5 lata temu

Na wspomnianym nadchodzącym splicie z Absurd usłyszymy m.in. taki oto cover ;)

Obrazek
Black Romantic
Posty: 3
Rejestracja: 5 lata temu

#12

Black Romantic 5 lata temu

Zespół zdecydowanie rozpierdalający w pył. Muzyka mięsista pełna melancholii a zarazem bólu , cierpienia jest nuta agresji , coś czego nikomu do tond nie udało się uzyskać. Także katujmy geniusz albumu "Suiciude Emotions" Bo takiego drugiego nikt nie nagra...
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#13

Wędrowycz 5 lata temu

Black Romantic pisze:
5 lata temu
Zespół zdecydowanie rozpierdalający w pył. Muzyka mięsista pełna melancholii a zarazem bólu , cierpienia jest nuta agresji , coś czego nikomu do tond nie udało się uzyskać. Także katujmy geniusz albumu "Suiciude Emotions" Bo takiego drugiego nikt nie nagra...
Łohoho, doberek :) ja tylko się dopierdolę (bo nie byłbym sobą gdybym tego nie zrobił)

Obrazek

A tak do tematu to jak najbardziej. "Suicide Emotions" to doskonały materiał, pokazujący Abyssic Hate w świetle jednego z najlepszych kopistów Burzum z czasów "Filosofem". Shane miał łeb do konstrukcji kawałków pełnych emocji. Mówię miał, ale z tego co obiło mi się o uszy i oczy, a także co zapodał kolega @nvsty to chyba coś nowego wyjdzie niebawem pod tym szyldem. Pozostaje czekać i mieć nadzieję, że zmysł komponowania nie opuścił z biegiem lat naszego smutnego pana Australijczyka.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4644
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#14

TITELITURY 5 lata temu

Nie ogarniam jak można być smutnym w ciepłym kraju. Że Skandynawowie nagrywają smęty, to rozumiem. Jak na łeb siąpi non toper, to rzeczywiście człowiek ma ochotę pochlastać się zagiętym szpadlem. Ale w Australii ? Słońce, plaża, torbacz skacze. Jest jeszcze jeden taki jednoosobowy hord stamtąd lub z Tasmanii, co to nawet teledysk nagrał w stylu "Dunkelheit", tyle że kamera sobie okiem lata po palmach, czy innych egzotycznych drzewach. Dość komiczne. Aco do AH, to podobnie jak facio o identycznych inicjałach, zdaje mi się nieco przehajpowany w pewnych środowiskach. Mnie ta kapela utonęła w szumie.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#15

Vexatus 5 lata temu

TITELITURY pisze:
5 lata temu
Nie ogarniam jak można być smutnym w ciepłym kraju.
A co ma jedno do drugiego?
TITELITURY pisze: Jest jeszcze jeden taki jednoosobowy hord stamtąd lub z Tasmanii, co to nawet teledysk nagrał w stylu "Dunkelheit", tyle że kamera sobie okiem lata po palmach, czy innych egzotycznych drzewach.


Striborg jest spoko. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#16

yog 5 lata temu

Koleś ze Striborg teraz o kliki sępi pod albumami jakichś Candelabrum na youtubie, czyli chyba chwila jego chwały minęła :p
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4644
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

#17

TITELITURY 5 lata temu

Vexatus pisze:
5 lata temu
TITELITURY pisze:
5 lata temu
Nie ogarniam jak można być smutnym w ciepłym kraju.
A co ma jedno do drugiego ?
Jak to, co ? :D Piwo w plenerze, roznegliżowane panny, kwiaty na łące kwitnące, słoneczko, kąpiele w wodzie, oj dużo można wymieniać. Zdecydowanie nie jest to klimat na zamułę. Raczej na jakiś black n' roll w stylu Midnight lub Horrific. Malefic z Xasthur mieszka gdzieś na Florydzie, czy innym Los Angeles, a siedzi zamknięty w chacie z desek. No pojebany, no.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
nvsty
Posty: 97
Rejestracja: 6 lata temu

#18

nvsty 5 lata temu

TITELITURY pisze:
5 lata temu
Vexatus pisze:
5 lata temu
TITELITURY pisze:
5 lata temu
Nie ogarniam jak można być smutnym w ciepłym kraju.
A co ma jedno do drugiego ?
Malefic z Xasthur mieszka gdzieś na Florydzie, czy innym Los Angeles, a siedzi zamknięty w chacie z desek. No pojebany, no.
I też miał śmieszny teledysk ;)
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#19

Wędrowycz 5 lata temu

No cóż, smutasy tak mają, nieważne gdzie mieszkają ;) Striborg jakoś dotąd mnie nie wkręcił, natomias Xasthur kiedyś bardzo lubiłem i obecnie raz na jakiś czas sobie coś odpalę. Wystarczy mi przy tym godzina-dwie jego muzyki i czuję się zmęczony.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
nvsty
Posty: 97
Rejestracja: 6 lata temu

#20

nvsty 5 lata temu

Obrazek
Awatar użytkownika
ourchildrendie
Posty: 35
Rejestracja: 6 lata temu

#21

ourchildrendie 5 lata temu

nvsty pisze:
5 lata temu
Obrazek
"Suidical Emotions", to w sumie jedna z moich ulubionych płyt black metalowych, więc zajebiście jestem ciekaw co będzie na tym splicie.
Журавлі ніколи не повернуться сюди
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#22

Vexatus 5 lata temu

Coś innego... :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17531
Rejestracja: 7 lata temu

#23

yog 5 lata temu

The mighty Horde Absurd will be doing "Anarchy In the UK" (Sex Pistols) - Abyssic Hate doing Pink Floyd "Welcome To The Machine".
:D
7" EP, to be released by Darker Than Black Records and Aurora Australis Records.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
ourchildrendie
Posty: 35
Rejestracja: 6 lata temu

#24

ourchildrendie 5 lata temu

yog pisze:
5 lata temu
The mighty Horde Absurd will be doing "Anarchy In the UK" (Sex Pistols) - Abyssic Hate doing Pink Floyd "Welcome To The Machine".
:D
7" EP, to be released by Darker Than Black Records and Aurora Australis Records.
Tylko po jednym kawałku i to jeszcze covery? :'(
Журавлі ніколи не повернуться сюди
Awatar użytkownika
nvsty
Posty: 97
Rejestracja: 6 lata temu

#25

nvsty 5 lata temu

Jedna z najciekawszych zapowiedzi tego roku, to na pewno.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#26

Wędrowycz 5 lata temu

Będzie sprawdzane napewno, cieszy mnie że zarówno Abyssic Hate jak i Absurd szykują nowe materiały ;)
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#27

Vexatus 2 lata temu

Dzisiaj mam fazę na Abyssic Hate. Jadę kolejno wszystkie materiały. Nic się nie zestarzała ta muzyka. Klimat zajebisty. Nawet demówki dają niezłego kopa, choć brzmienie do najlepszych nie należy. :)
Vexatus pisze:
6 lata temu
Płyta jest zadedykowana Hendrikowi Möbusowi (Absurd). Möbus paradujący w koszulce z logo Abyssic Hate to zapewne przypadek. :) Obrazek
Fotka na MA została zmieniona na nowszą i teraz to zdanie nie ma za bardzo sensu... :)
dj zakrystian pisze: Tylko basistę funeral doomowego Funeral, jakiś czas pózniej pożegnał z własnej ręki ten gówniany świat również gitarzysta kapeli, co jest swoistym ewenementem w depresyjnym graniu, bo gdzie padają dwa trupy w kapeli?
Obrazek

No nie wiem... może w Mayhem? Taki mało znany zespół, pewnie nie słyszałeś... ;)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2696
Rejestracja: 7 lata temu

#28

dj zakrystian 2 lata temu

Acha, Ojro też zginął z własnej ręki. No tego to niesłyszałem.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6278
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#29

Vexatus 2 lata temu

Sam się rzucił Louisowi na nóż kilkanaście razy.😜
Raw Black Metal w rowie!!!

Wróć do „Black Metal”