Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6025
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Schnitt Acht

Vexatus 3 mies. temu

Schnitt Acht to amerykański zespół grający EBM/Electro Industrial, a w późniejszym okresie Industrial Metal (no nie do końca, ale niech już będzie). Zespół powstał pod koniec lat 80-tych XX wieku w Orlando na Florydzie. Na koncie mają kilka EPek i przede wszystkim dwa pełniaki, które dość znacznie się od siebie różnią.

Obrazek
"Subhuman Minds" wydany w pierwotnej wersji w 1990 roku jakoś niczym szczególnym się nie wyróżniał. Muzyka to po prostu mix EBM/Electro/Industrial chyba w całości stworzony za pośrednictwem elektronicznych środków wyrazu. Płyta dupy nie urywała, choć znalazło się na niej kilka zapadających w ucho momentów.

Obrazek
Wydany w 1993 roku album "Slash and Burn" to już zupełnie inna jazda. Panowie poszli zdecydowanie w stronę znacznie mocniejszego uderzenia. Muzyka zachowała sporo z klimatu znanego z pierwszej płyty, ale tym razem elektroniczna podbudowa została wzmocniona przez gitarowe riffy. Całość brzmi zdecydowanie lepiej od tego co zostało zaprezentowane na pierwszym pełniaku. Niestety krótko po wydaniu tej płyty zespół się rozpadł.

Skład:
Morgan Lekcirt aka William Morgan Trickel
Virgil L. Hibbs
Abbot Zigler aka Christopher Lee
Jeff Paymaster

Dyskografia:
1989 - Subhuman Minds [single]
1990 - Subhuman Minds
1990 - Fire [single]
1991 - Grouch [single]
1992 - Rage / Random Funk [single]
1993 - Slash and BurnDiscogs: https://www.discogs.com/artist/105300-Schnitt-Acht
Wikipedia (en): https://en.wikipedia.org/wiki/Schnitt_Acht
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5148
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 3 mies. temu

Slash And Burn świetny album. Nawet kiedyś miałem płytę. Kultowe video do Rage robi klimat. Bodajże na jakimś małym materiale Rotting Christ kawałek Visions of the Dead Lovers ma początek parti perkusji mocno podobny do tego z kawałka Rage.
GRINDCORE FOR LIFE

Wróć do „Industrial / Ambient / Electronic”