Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Re: DUNGEON SYNTH

#51

Nucleator 4 lata temu



Old Sorcery z nowym świeżutkim stuffem. Wysoki poziom poprzedniego wydawnictwa utrzymany, znów dostajemy frapujący oldskulowy dungeon synth emanujący czarcią atmosferą, która mi lekko przypomina tą z wczesnych płyt Dimmu Borgir. Ostatni kawałek miażdży suty!



Tu z kolei gratka dla fanów Harry'ego Pottera. Nie wiem, czy takowi tu są, a nawet jeśli, to pewnie się nie ujawnią, by nie zostać obrażonym przez deathwhore'a. Całkiem niezła rzecz, są momenty łagodniejsze, niekiedy natomiast jest nieco mroczniej (drugi kawałek, w którym klawisze mocno przypominają The Oath od Mercyful Fate). Niektóre fragmenty klimatem przypominają mi soundtrack z pierwszego wiedźmina.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha

Tagi:
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#52

Vexatus 4 lata temu

Nucleator pisze:
4 lata temu
Tu z kolei gratka dla fanów Harry'ego Pottera. Nie wiem, czy takowi tu są, a nawet jeśli, to pewnie się nie ujawnią, by nie zostać obrażonym przez deathwhore'a.
Ja jestem i się ujawniam. ;) No w sumie może nie fanem, ale swego czasu przeczytałem córce wszystkie części i bardzo mi się podobało. :)
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#53

Nucleator 4 lata temu

Co za przyjemny, chilloutowy ambient prosto z loch.... nie, nie, to muzyka lasów i puszcz. Całkiem fajny relaksator prosto z mroźnej Finlandii.

Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Lis
Moderator globalny
Posty: 1914
Rejestracja: 7 lata temu

#54

Lis 4 lata temu

Nucleator pisze:
4 lata temu
Tu z kolei gratka dla fanów Harry'ego Pottera. Nie wiem, czy takowi tu są, a nawet jeśli, to pewnie się nie ujawnią, by nie zostać obrażonym przez deathwhore'a. Całkiem niezła rzecz, są momenty łagodniejsze, niekiedy natomiast jest nieco mroczniej (drugi kawałek, w którym klawisze mocno przypominają The Oath od Mercyful Fate). Niektóre fragmenty klimatem przypominają mi soundtrack z pierwszego wiedźmina.
Ta, nie ma, Yog kiedyś mówił że Harry Potter to lepsza lektura od Tolkiena
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17448
Rejestracja: 7 lata temu

#55

yog 4 lata temu

Wszystko się zgadza, tak jest.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5423
Rejestracja: 6 lata temu

#56

pit 4 lata temu



- lochy?
- są
- klawisze?
- obecne oraz dodatkowo trochę klimatu z Twierdzy i (tego!) Robin Hooda
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17448
Rejestracja: 7 lata temu

#57

yog 4 lata temu

pit pisze:
4 lata temu
- obecne oraz dodatkowo trochę klimatu z Twierdzy
Ano nawet zachwalają, że szkoła berlińska ;) Dobre granie. Z tego co czytam to kolo się nawrócił i odcina się totalnie od swojej twórczości jako syntezatorowy fantasta.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5423
Rejestracja: 6 lata temu

#58

pit 4 lata temu

Jak koleś z Nocturnus. Tylko czekać na Varga. Swoją drogą ciekawe co jest zdrożnego w muzyce instrumentalnej?
Lis
Moderator globalny
Posty: 1914
Rejestracja: 7 lata temu

#59

Lis 4 lata temu

Ci nawróceni nawet fantasy nie lubią? Dzięki Bogu od zawsze czułem niechęć do religii.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5423
Rejestracja: 6 lata temu

#60

pit 4 lata temu

PanLisek pisze:
4 lata temu
Ci nawróceni nawet fantasy nie lubią? Dzięki Bogu od zawsze czułem niechęć do religii.
Myślę że mają dyspensę przynajmniej na Opowieści z Narnii.
Lis
Moderator globalny
Posty: 1914
Rejestracja: 7 lata temu

#61

Lis 4 lata temu

Ale na Harrego Potera już nie, biedak prześladowany na każdym kroku. Opowieści z Narnii ponoć zawierają elementy chrześcijańskie.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5423
Rejestracja: 6 lata temu

#62

pit 4 lata temu

Harry Potter to praktykujący okultysta przecież. ;) Ale jego pierwowzór Tim Hunter to miał dopiero przewalone, jego chciał przebić kołkiem niewidomy łowca wampirów (lecący na własną siostrę) kiedy razem obserwowali śmierć cieplną wszechświata - story by Neil Gaiman. ;)

W Narnii Lew jest oczywistą metaforą Jezusa. A z tego co wiem pod koniec serii autor dowala Darwinowi i sufrażystkom.
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#63

Nucleator 4 lata temu



Lochów tu nie uświadczycie, bo droga do Avalon wiedzie przez zielone lasy, których pełno w arturiańskiej krainie, osłonecznione pola i nadmorskie klify. To muzyka nadspodziewanie radosna i sielankowa, co potęgują nagrane tu i ówdzie śpiewy ptaków i dźwięki przyrody (np. odgłos wody w strumyku). Generalnie nastrój tej płyty może się kojarzyć z soundtrackiem z Heroes of Might & Magic IV.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17448
Rejestracja: 7 lata temu

#64

yog 4 lata temu

Dino synth/dungeon synth Diplodocus i ich 17 minutowy opus poświęcony erze wielkich gadów.



Nie wiem, jak wy - ja lubię dinozaury.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#65

Vexatus 4 lata temu

yog pisze:Nie wiem, jak wy - ja lubię dinozaury.
Nie wiem czy lubię, bo nigdy żadnego nie jadłem...
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17448
Rejestracja: 7 lata temu

#66

yog 4 lata temu

Pamiętam, że rodzice pożyczyli kiedyś na wieczór Denvera Ostatniego Dinozaura na VHSie i chociaż byłem akurat chory, to ile razy dałem radę zanim nie padłem to obejrzałem, w głęboką noc siedziałem, żeby jeszcze ten jeden raz więcej obejrzeć, a tutaj:
This album pulls inspiration from dungeon synth classics, as well as antiquated portrayal of dinosaurs through comics, silent film and children's books of the past.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#67

Vexatus 4 lata temu

yog pisze:
4 lata temu
Pamiętam, że rodzice pożyczyli kiedyś na wieczór Denvera Ostatniego Dinozaura na VHSie
Zaczepista baja. :)
Agent Chaosu
Posty: 16
Rejestracja: 5 lata temu

#68

Agent Chaosu 4 lata temu

pit pisze:
4 lata temu
Jak koleś z Nocturnus. Tylko czekać na Varga. Swoją drogą ciekawe co jest zdrożnego w muzyce instrumentalnej?
O kogo chodzi jeśli można spytać?
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5423
Rejestracja: 6 lata temu

#69

pit 4 lata temu

Stary klawiszowiec.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17448
Rejestracja: 7 lata temu

#70

yog 4 lata temu

Część druga dinozaurzego synthu:



Ma to wyjść na kasetce wkrótce (chyba 1 & część, nazwana na bandcampie Slow and Heavy B-Side).
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5229
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#71

Hajasz 4 lata temu

Windtower to węgierski projekt z kręgu ambient, dungeon synth. Bardzo klimatyczne granie, które wyżyna cały Summoning już po pierwszych nutach.

Osobiście nazwałbym ich muzykę romantic ambient, medieval synth. Słychać sporo demówkowego Mortiisa, The Soil Bleeds Black a nawet Sopor Aeternus.
Wszystko to w instrumentalach wybrzmiewa bardzo ładnie.

GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#72

Vexatus 4 lata temu

Hajasz pisze:
4 lata temu
Windtower to węgierski projekt z kręgu ambient, dungeon synth.
Całkiem spoko płyta.
Hajasz pisze:
4 lata temu
Bardzo klimatyczne granie, które wyżyna cały Summoning już po pierwszych nutach.
Dzień bez pociśnięcia Summoning dniem straconym. :)
Dungeoneer
Posty: 1
Rejestracja: 4 lata temu

#73

Dungeoneer 4 lata temu



Polski Dungeon Synth z Krakowa
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#74

Vexatus 4 lata temu

Dungeoneer pisze:
4 lata temu
Polski Dungeon Synth z Krakowa
Klimat trochę jak starych grach RPG lub bardzo starych filmach fantasy. Słucha się tego doskonale.
Awatar użytkownika
porwanie w satanistanie
Tormentor
Posty: 1662
Rejestracja: 6 lata temu

#75

porwanie w satanistanie 4 lata temu

Vexatus pisze:
4 lata temu

Hajasz pisze:
4 lata temu
Bardzo klimatyczne granie, które wyżyna cały Summoning już po pierwszych nutach.
Dzień bez pociśnięcia Summoning dniem straconym. :)
Proszę czytać ze zrozumieniem, Jakby chciał pocisnąć, to by napisał, że wyrzyna. A że chciał widać wyrazić uznanie, to pisze o wyżynie.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#76

Vexatus 4 lata temu

porwanie w satanistanie pisze:
4 lata temu
Proszę czytać ze zrozumieniem, Jakby chciał pocisnąć, to by napisał, że wyrzyna.
Głupi ja... ;)
dungeonsynthzine
Posty: 2
Rejestracja: 4 lata temu

#77

dungeonsynthzine 4 lata temu

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kot nie włączony do sprzedaży;)
deathwhore
Tormentor
Posty: 4411
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: bojkot kadry moderatorskiej

#78

deathwhore 4 lata temu

Jakbym coś sprzedawał, to wpadłbym na pomysł napisania czy za pieniądze, a jak tak to za ile, czy wymiana, czy wystarczy, że się napisze "dawaj".
Nebiros pisze:
4 lata temu
A w dupe lubisz? ja slucham nightwish i Blind Guardian
dungeonsynthzine
Posty: 2
Rejestracja: 4 lata temu

#79

dungeonsynthzine 4 lata temu

deathwhore pisze:
4 lata temu
Jakbym coś sprzedawał, to wpadłbym na pomysł napisania czy za pieniądze, a jak tak to za ile, czy wymiana, czy wystarczy, że się napisze "dawaj".
15+8 wysyłka

potencjalna wymiana otwarta
Agent Chaosu
Posty: 16
Rejestracja: 5 lata temu

#80

Agent Chaosu 3 lata temu

Ale to jest dobre.

Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#81

Nucleator 3 lata temu



Bardzo ciekawy twór prosto zza wschodniej miedzy, który przenosi nas w świat Oni, Yōkai i całej reszty japońskiej demonicznej zbieraniny. Klimat utworów jest żywcem wyrwany z japońskich horrorów, więc płytka powinna świetnie korespondować z nimi.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Gesundrian
Posty: 26
Rejestracja: 3 lata temu

#82

Gesundrian 3 lata temu



Moim zdaniem to tez perelka, ktora zaliczylbym do tego gatunku.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17448
Rejestracja: 7 lata temu

#83

yog 3 lata temu

Też bardzo lubię Paysage w najbardziej plumkanej odsłonie.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Gesundrian
Posty: 26
Rejestracja: 3 lata temu

#84

Gesundrian 3 lata temu

Ten album przypomina mi taka stara bajke, ktora ogladalem za dzieciaka. Akcja dziala sie w sredniowieczu, w podobnym zamku jak na okladce, a postaci wygladaly jak te wystepujace na kartach. Mozliwe, ze motyw trefla, karo itd tez sie tam przewijal ale nie mam zielonego pojecia jak mogla sie nazywac ta bajka :D
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6053
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#85

Wędrowycz 3 lata temu

+1000, w sensie nie wpadłem, żeby ten album do tej szufladki wrzucić, ale jakby się dłużej zastanowić, to coś w tym jest. Skojarzenie z bajkami z czasów dziecięcych też bardzo trafne. Przynajmniej u mnie są bardzo podobne odczucia. Zdecydowanie jest to rewelacyjny materiał, do którego chętnie wracam.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#86

Nucleator 3 lata temu

Tajemniczy projekt z Francji tworzący muzykę z nurtu dungeon synth. Jako inspirację podają Basila Poledourisa i Barak Tor z Grecji. Ich "podziemny" ambient nie odmawia sobie flirtów z orkiestracyjnymi partiami, dlatego też muzyka Urrnil świetnie nadaje się do czytania książek fantasy. Jedna z lepszych rzeczy, jakie w tym roku słyszałem.

Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#87

Vexatus 3 lata temu

Nucleator pisze:
3 lata temu
Ich "podziemny" ambient nie odmawia sobie flirtów z orkiestracyjnymi partiami, dlatego też muzyka Urrnil świetnie nadaje się do czytania książek fantasy.
A czy do pisania książek fantasy również się nadaje? ;)

Przeleciałem sobie na szybko kilka tracków z BC i nawet całkiem nieźle się tego słucha. Obadam sobie dokładniej w wolnej chwili...
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#88

Nucleator 3 lata temu

Jeden 20-minutowy kawałek staroszkolnego ambientu od Erythrite Throne. Hołdujący minimalizmowi, chłodny i z lekka niepokojący.


Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5423
Rejestracja: 6 lata temu

#89

pit 3 lata temu

Dobry vintage i ciągnie klimatem najstarszych filmów z Hammer House of Horror.
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#90

Nucleator 3 lata temu

Tym razem dungeon synth, przepełniony średniowiecznym klimatem. Idealnie nadaje się jako podkład pod gry RPG.


Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#91

Nucleator 3 lata temu

Świetny projekt dla tęskniących za białym puchem.

Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5423
Rejestracja: 6 lata temu

#92

pit 2 lata temu



Połączenie Varga, Mortiisa, muzyki do sesji RPG (to chyba definicja dungeon-synthu?) z Schulzem i Vangelisem. Właśnie dlatego jestem sceptyczny co do Vangelisa. Jakoś nikt nigdy nie łączy Varga z wczesnym Cluster. Niemniej wciąga.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5423
Rejestracja: 6 lata temu

#93

pit 2 lata temu

- najlepsze co słyszałem w tym gatunku i jego okolicach
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#94

Vexatus 2 lata temu

pit pisze:
2 lata temu
najlepsze co słyszałem w tym gatunku i jego okolicach
No to muszę koniecznie się zapoznać w wolnej chwili, bo nazwa chyba nic mi nie mówi...
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17448
Rejestracja: 7 lata temu

#95

yog 2 lata temu

Bardzo dobra płyta ten Offermose.

Nie od dziś wiadomo, że najlepszy dungeon synth to taki wyrosły ze szkoły berlińskiej elektroniki, jednak jak dla mnie, najlepsze co się temu gatunkowi przytrafiło, to drugie LP Filosofem i Die Festung Paysage D'Hiver.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5423
Rejestracja: 6 lata temu

#96

pit rok temu

Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5423
Rejestracja: 6 lata temu

#97

pit rok temu

Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#98

Vexatus rok temu

pit pisze:
rok temu
Bardzo spoko projekt z całkiem sporą ilością materiałów na koncie. Nie jest to czysty Dungeon Synth, bo gość czerpie z różnych innych gatunków i nawet do blackmetalowej stylistyki potrafi nawiązać.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6133
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#99

Vexatus 3 mies. temu



"Crown of Mesmer" to pierwszy materiał projektu Worm Priest. Warto posłuchać, choć nie wyróżnia się jakoś szczególnie na tle innych podobnych projektów. Gość zrobił po prostu dobrze brzmiący materiał.
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2893
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#100

Szajtan 3 mies. temu

Alembik - projekt w który zaangażowany jest Michał z Mgły/Otv/OWG:

Simon Heath, znany i lubiany ambientowiec z Atrium Carceri zabiera się za dungeon synth:
I am Satan's generation and I don't give a fukk.

Wróć do „Industrial / Ambient / Electronic”