Awatar użytkownika
Sabbataj_Cwi

Re: Rammstein

Sabbataj_Cwi 3 mies. temu

O a ja nawet nie wiedziałem, że wyszło coś nowego. Poprzedniej płyty do tej pory nie przesłuchałem.
Szalom Alejchem
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Zsamot 3 mies. temu

Jednak przedwcześnie ponarzekałem na nowy album. Jest tu sporo dobrych kawałków. Nieco spokojniej, czasem w tonacji sentymentalnej, ale nie ma ryzyka, by zainwestować w ten album. Trochę klimatu z płyt poprzednich z naciskiem na album Rosenrot i Reise Reise. Kusi mnie opisanie poszczególnych kawałków, bo wtedy lepiej to można pojąć, skąd ta zmiana zdania u mnie. Ale to też efekt singlowego Zeit, który mocno się wrył w pamięć. Ale tak naprawdę na płycie jest o wiele więcej lepszych kawałków. Meine Tranen chociażby. Niby znany doskonale Rammstein, ale w tej mieszanej konwencji. A kolejny Angst bardzo motorycznie rozwija dobry "lot". Miłego dnia. ;-)
Allah jest wielki, ale B-52 też jest duży.
dj zakrystian
Tormentor

dj zakrystian 3 mies. temu

Płyta w stylu Rosenrot, tylko chyba mniej przebojowa. Brzmienie jak zwykle u Niemców, perfekcyjne. Poprzednia jednak nieco lepsza.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Vortex
Tormentor

Vortex 3 mies. temu

Najbardziej ten album wchodzi mi od "Angst" do końca. Wspomniany wałek najbardziej mi przypomina tego klasycznego Rammsteina. Wokal Lindemanna to perełka w tych czasach, nic a nic się nie zmienił przez te lata.
"Between Shit and Piss we are Born"
dj zakrystian
Tormentor

dj zakrystian 2 mies. temu

Wjechał teledysk do utworu Wielkie Cyce a w temacie cisza. Ciekawi mnie budżet tych klipów, bo widać tu kawał roboty.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator

Wędrowycz 2 mies. temu

Klip do Wilekich Cyców zajebisty. Kawałek też spoko. Do nowego albumu jeszcze nie przysiadłem natomiast.
Budżet napewno panowie mają konkret bo od strony wizualnej klipy zawsze mają świetnie zrealizowane. Podobnie jak np. w przypadku klipów Mansona czy też Nine Inch Nails czerpię dużą przyjemność z oglądania, nie tylko samego słuchania.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor

Derelict 2 mies. temu

Już gdzieś widziałem podobne "motywy", mianowicie u takiej jednej ruskiej onucy na D.
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Zsamot 2 mies. temu

dj zakrystian pisze:
2 mies. temu
Wjechał teledysk do utworu Wielkie Cyce a w temacie cisza. Ciekawi mnie budżet tych klipów, bo widać tu kawał roboty.
Co tu gadać, ja po prostu jestem zachwycony. Kawałek z klimatem, klip zaś po prostu całkowicie ich. Bosko prześmiewczy, seksistowski i klimatyczny. Najlepsi tak potrafią. Do samego końca klip jest boski.

I tak, kocham cycki.
Awatar użytkownika
Nathas
Tormentor

Nathas 2 mies. temu

Derelict pisze:
2 mies. temu
Już gdzieś widziałem podobne "motywy", mianowicie u takiej jednej ruskiej onucy na D.
Donatan jest ruską onucą?
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny

CzłowiekMłot 2 mies. temu

Jesli jest to chyba kupie jego „Równonoc”. Też mi się tak skojarzyło, jednak u zboczonych Niemców pod koniec był i wystrzał. Świetny teledysk jak i kawałek, germańce przypomnieli sobie o konkretnym gitarowym riffowaniu. Całościowo nowy album podoba mi się bardziej od poprzedniego.
Non Stop Kolor!

Szczęść Boże.
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Zsamot 2 mies. temu

Jest ciekawszy od poprzedniego. Co jest hiper miłą refleksją. ;-)
Awatar użytkownika
Czit
Moderator globalny

Czit 2 mies. temu

Dojebany klip i kawałek. Najlepszy na płycie. Fajnie by było jeszcze rozumieć...
yog pisze:
3 lata temu
Uważanie Seasons in the Abyss za lepszą od South of Heaven istotnie nie da się wytłumaczyć inaczej, niż kindermetalstwem ;)
Awatar użytkownika
Derelict
Tormentor

Derelict 2 mies. temu

Nathas pisze:
2 mies. temu
Derelict pisze:
2 mies. temu
Donatan jest ruską onucą?
No mówi o sobie, że jest w połowie Rosjaninem, to chyba jest!
Awatar użytkownika
Zsamot
Moderator globalny

Zsamot 2 mies. temu

No bo tylko u tego matoła motyw ubijania masła był rzeczywiście pokazany. To jest czad...
Awatar użytkownika
Haghi
Master Of Puppets

Haghi 2 mies. temu

Nowy album średni, cyce też średnie. Do "Mutter" to wiele brakuje. Coś jak powielanie albumu z 2019
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny

CzłowiekMłot 2 mies. temu

Naturalnie najnowszej płycie brakuje do czterech już kultowych, ale na pewno jest lepiej niż ostatnio. Niemcy przypomnieli sobie o soczystych riffach, mniej tu banału, a chce mi się tego słuchać częściej niż „Liebe is fur alle da”. R+ znów na plus.
Non Stop Kolor!

Szczęść Boże.
borsuk
Master Of Puppets

borsuk 2 mies. temu

Ta nowa płyta wchodzi mi coraz lepiej z każdym odsłuchem, a dwie wcześniejsze takiego efektu na mnie nie zrobiły, także jest git.
Widzew Łódź-Bałuty Pany
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny

CzłowiekMłot miesiąc temu

Jeżeli komuś bardzo zależy na tym, by pachnieć jak zboczony Niemiec z rockowego zespołu ma teraz na to szansę! Takie coś pojawiło się w znanej sieci drogeryjnej:

https://www.rossmann.pl/Produkt/Wody-pe ... 48770,8519
Non Stop Kolor!

Szczęść Boże.
Awatar użytkownika
Haghi
Master Of Puppets

Haghi miesiąc temu

borsuk pisze:
2 mies. temu
Ta nowa płyta wchodzi mi coraz lepiej z każdym odsłuchem, a dwie wcześniejsze takiego efektu na mnie nie zrobiły, także jest git.
Mam podobne odczucie. Nie myślałem, że album będzie mieć takie hmm oddziaływanie, ze praktycznie wałkuje te utwory cały "Zeit" :)

Wróć do „Industrial / Ambient / Electronic”