Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

Karl Sanders

#1

CzłowiekMłot 2 lata temu

Obrazek

Obrazek

Powstały w 2004 roku projekt poboczny czcigodnego piewcy staroegipskich i ogólnie rzecz biorąc orientalnych klimatów, ale nie na metalowo i brutalnie jak w kapeli matce. Dla tych, co wysoko cenią instrumentalne, akustyczne smaczki pomiędzy napierdalaniem Nile. Wspaniały klimat, świetna muzyka do aromatycznych kąpieli lub tez innych lubieżnych czynności. Są to dźwięki skierowanie niekoniecznie do fanów kultowej już kapeli death metalowej z Greenville.

Skład:
Karl Sanders - Guitars, Bass, Drums, Percussion, Keyboards, Bağlama (2004-present) Nile, ex-Morriah
Mike Breazeale - Vocals, Chants (2004-present)
▼ Byli muzycy
Pete Hammoura - Drums, Percussion ex-Morriah, Psycho Spoon, ex-Enter Self, ex-Nile, ex-The Curbfeelers
Dyskografia:
2004 - Saurian Meditation
2009 - Saurian Exorcisms
2022 - Saurian Apocalypse





MA: https://www.metal-archives.com/bands/Karl_Sanders/26148
BC: https://karlsanders.bandcamp.com/music
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!

Tagi:
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#2

yog 2 lata temu

Dwójka to był dla mnie ogromny zawód po kulcie, jakim darzyłem debiutanckie Saurian Meditation, do tej pory nie polubiłem. Jedyneczka natomiast to mój zdecydowanie ulubiony album autorstwa Karla, niesłychanie klimatyczny babiloński ambiencik, pięknie operujący zwiewną pustynną melodią wprost z listy przebojów dla grzechotników, gromowładnym basem niesionym z głębi monumentalnych świątyń i kaskadowym - na wzór pewnie mitycznych ogrodów Semiramidy - akustycznym plumkankiem, przywodzącym w myśli wijące się w ekstazie ciała kapłanek Ishtar. Muza przez którą mówią wieki, brzmienia wieczne niczym złoto, marmur i lapis lazuli.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Marduk666
Tormentor
Posty: 1031
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Jarosław

#3

Marduk666 2 lata temu

...i oprócz dwóch/trzech utworów godnych uwagi to nuda niezmierna! Zgodzę się jednak, że następna płyta jest jeszcze gorsza bo nie ma na niej ani jednego utworu, na którym można ucho zawiesić ;) Wolę jednak to bliskowschodnie plumkanie wplecione w death metal jaki jest na pierwszych trzech ewentualnie czterech Nile'ach (potem to też nuda^2) ;)
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#4

yog 2 lata temu

No jeśli ktoś nie przepada za akustycznym, instrumentalnym plumkankiem w klimatach epoki brązu, to faktycznie w może 3 kawałkach wchodzi tu gitara elektryczna i w podobnej ilości jest wokal. A jak już przy tym jesteśmy, to warto zaznaczyć, że w przedostatnim kawałku debiutu, The Forbidden Path Across the Chasm of Self-Realisation, głosu użyczył David Vincent.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

#5

Kozioł 2 lata temu

yog pisze:
2 lata temu
No jeśli ktoś nie przepada za akustycznym, instrumentalnym plumkankiem w klimatach epoki brązu, to faktycznie w może 3 kawałkach wchodzi tu gitara elektryczna i w podobnej ilości jest wokal. A jak już przy tym jesteśmy, to warto zaznaczyć, że w przedostatnim kawałku debiutu, The Forbidden Path Across the Chasm of Self-Realisation, głosu użyczył David Vincent.
Ja bym z chęcią spróbował innego plumkania w klimatach epoki brązu bo Sanders męczy bułę. Co proponujesz?
Turris Babylonica e stercore facta est.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#6

yog 2 lata temu

Szczerze powiem, że nie jestem wielkim specjalistą, a Karl Sanders był może po soundtrackach z gier typu Faraon czy Age of Empires pierwszym blisko-wschodnim ambientem, jaki słyszałem, a że lubię klimaty mezopotamskie bardziej od Egipskich, to i projekt leży mi sporo bardziej od Nile. Na forum panowie @Nucleator i @Hajasz parę tematów jak pamiętam założyli o jakichś egipskich, rzymskich etc. ambientach, pewnie i greckie się znajdą, może perskie nawet, ale choć słuchałem kilku, to niestety mi nazwy w znacznej mierze pouciekały. Może taki Heilung to też plumkanko z epoki brązu, w sumie nie wiem, ale chyba jeszcze jest pradawniejsze, tutaj to jednak jakaś cywilizacja jest już, a nie ganianie za jeleniami.

Jeśli chodzi o samo blisko-wschodnie plumkanie to mocno mi się kojarzy z Karlem Ra Al Dee Experience typka z Necros Christos, ale nie jestem pewien o jak dawnej Arabii tamtejsze przygrywanko traktuje. I można by myślę trochę tak przyjąć, że jeśli komuś nie pasują interludia w Necros Christos, to i tu się nie odnajdzie. To jest, mam wrażenie, ich najważniejsze inspiracja, ten pierwszy album Karla Sandersa.

W temacie mogę dodać tyle, że odkąd usłyszałem Saurian Meditation, to się zakochałem bezgranicznie i uważałem tę płytę za jedną ze swoich ulubionych i jeśli mam być szczery przesadnie nie kopałem ostatnio w poszukiwaniu blisko-wschodnich czy mezopotamskich ambientów, a jak katowałem Karla Sandersa to nie bardzo było skąd takiego info wziąć chyba. Niesłychanie mi leżą te tutejsze człapiące wjazdy gitar elektrycznych w tle, chyba tylko w Morbid Angel coś takiego słyszałem.

Także, ja ze swojej strony to mogę zarzucić co najwyżej takiego klasyka epoki brązu - Popol Vuh w ogrodzie Faraona:

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#7

CzłowiekMłot 2 lata temu

yog pisze:
2 lata temu
Dwójka to był dla mnie ogromny zawód po kulcie, jakim darzyłem debiutanckie Saurian Meditation, do tej pory nie polubiłem. Jedyneczka natomiast to mój zdecydowanie ulubiony album autorstwa Karla, niesłychanie klimatyczny babiloński ambiencik, pięknie operujący zwiewną pustynną melodią wprost z listy przebojów dla grzechotników, gromowładnym basem niesionym z głębi monumentalnych świątyń i kaskadowym - na wzór pewnie mitycznych ogrodów Semiramidy - akustycznym plumkankiem, przywodzącym w myśli wijące się w ekstazie ciała kapłanek Ishtar. Muza przez którą mówią wieki, brzmienia wieczne niczym złoto, marmur i lapis lazuli.
Piękne i wzruszające wyznanie wiary w nadludzkie moce i umiejętności kompozytorskie pana Karla S. Pełna zgoda, ale jednak nie, bo przez ściśnięte gardło muszę wykrzyczeć, że z tymi grzechotnika mi to pojechałeś po bandzie. Te wenrze występują w Hameryce. Jak już to gorąca lista przebojów kobr i żmij nieuku!!!


Dla mnie jest to przede wszystkim piękne uzupełnienie tego co zawsze Sanders chciał nagrać osobno bez nieludzkiego napierdolu prosto z krypty. Miła, relaksująca muzyka, może i tła, może i trudno wyłapać jakiś szlagier, ale chyba nie o to tu chodzi. Debiut to tak jakby jeden utwór, a czy ambient, folk czy pseudopostsumeryjskie pierdu pierdu to nie mi oceniać. Grunt, że się podoba 😉

Z dwójką gorzej, nie zapada w pamięć, ale może kiedyś i gdzieś jeszcze się puści te piosenki.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#8

CzłowiekMłot 2 lata temu

Gruby Karl podpisał deal z Napalm records na swoje dalsze wypociny i trzeciego albumu można się spodziewać w przyszłym roku. Do sprzedaży maja wrocic tez dwa pierwsze albumy, albo to reedycje będą, nie wiem. Więcej info wkrótce.
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#9

CzłowiekMłot rok temu

Nowy album prekambryjskiego acoustic melodic ambient soundtrack metalu ukaże się już w lipcu tego roku!
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#10

yog rok temu

Lepiej by się winyl debiutanckich medytacji ukazał!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#11

CzłowiekMłot rok temu

”Saurian Apocalypse” ukaże się 22 lipca, a poniżej chyba całkiem fajny utwór z tej właśnie płyty:

Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#12

yog rok temu

Oskar się należy za ten teledysk. Nie no, ja rozumiem sztukę kolażu, ale co to kurwa jest xD Sam kawałek daje radę, choć poziomu jedyneczki się nie spodziewam i raczej czekam na wydanie na placku, niż nowy album, jak już pisałem.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#13

yog rok temu

Okładka jakaś taka lovecraftiańsko-gotycka...

Obrazek
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Szajtan
Tormentor
Posty: 2895
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: From Hell

#14

Szajtan rok temu

Nowy singiel S.F.R. (Skull Breach Edition)
I am Satan's generation and I don't give a fukk.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#15

yog rok temu

Karl znowu się rozmarzył z tym Skull Fuck Ritual.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
CzłowiekMłot
Moderator globalny
Posty: 2415
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Festung Posen

#16

CzłowiekMłot rok temu

yog pisze:
rok temu
Lepiej by się winyl debiutanckich medytacji ukazał!
Rozmawiający z mumiami Karl i wytwórnia spełniają marzenia:

„New Saurian Vinyl is here as well new Napalm reissues of first two Saurian albums . Oh yes 🤘

Obrazek
Non Stop Kolor!

Browar, knajpa, dupy i metal!
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#17

yog rok temu

No w końcu!!!
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#18

yog rok temu

Dziś premiera trzeciego albumu, a parę dni temu wyszło trzecie liryczne wideo - The Evil Inherent In Us All:



Na bandcampie póki co tylko te 3 powyższe utwory, ale może będzie i reszta wkrótce?



Jeśli ktoś gdzieś widział w Polsce winyl debiutu to proszę uprzejmie o cynk, bo do tej pory tylko najnowszego pre-order w Mysticu widziałem.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17452
Rejestracja: 7 lata temu

#19

yog 11 mies. temu

Ściągnęli w Fallen Temple na moją prośbę debiut na winylu i jak ktoś szuka, to jest jeszcze jedna sztuka.

Edit: już nie ma.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Industrial / Ambient / Electronic”