Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6284
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Sonic Violence

Vexatus 6 lata temu

Obrazek
Zespół Sonic Violence powstał w połowie lat 80-tych XX wieku w Essex i grał Industrial Metal w starym dobrym stylu. Zespół pozostawił po sobie dwa bardzo dobre albumy i kilka całkiem fajnych EPek. Jagd to kwintesencja ich wczesnego stylu - potężne brzmienie, dwie gitary basowe, punkowa agresja. Transfixion to już nieco inne oblicze - więcej transu, mniej ciężaru, ale materiał jest bardzo udany. Niestety mniej więcej dwa lata po wydaniu tego materiału zespół przestał istnieć.

Obrazek
Skład:
Auntie - Guitars, Vocals ex-The Sinyx
▼ Byli muzycy
Andy - Bass ex-The Sinyx
Paul - Bass
Murray - Bass
Peri - Drums
Elmer - Drums, Vocals
Bill - Samples
Dyskografia:
1989 - Demo [demo]
1989 - Sacrifice to Strength [EP]
1990 - Jagd
1991 - Casket Case [EP]
1992 - Transfixion
1993 - The Blastecyst Mixes [EP]



MA: https://www.metal-archives.com/bands/So ... ence/87904
Raw Black Metal w rowie!!!

Tagi:
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 6 lata temu

Oj to był zajebisty zespół. Generalnie bardzo lubiłem industrialne projekty wydawane przez Peaceville / Dreamtime, które jednak w porównaniu do tych z Earache prezentowały się każdy inaczej. Sonic Violence pamiętam kupiłem dopiero po trzech latach od wydania szalonego Jagd, który jakoś od początku odpychał mnie okładką i nie byłem pewny co to jest. Dopiero jak dostałem sampler Head Your Mind i tam usłyszałem Sonic Violence i jeszcze kilka innych zaczęło się szaleństwo. Myślę, że druga płyta to było za szybkie odejście w klimaty bez powrotu w porównaniu z debiutem i chyba dobrze, że zakończyli potem działalność. Transfixion nie posiadam ale Jagd stoi dumnie na półce a jak poleci już to kolumny są wystawiane na porządne obciążenie basowe.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6284
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 6 lata temu

"Transfixion" też ma bardzo dobry klimat, ale inny od "Jagd" i "Casket Case", bo to już wyraźne pójście w stronę elektroniki i transowych klimatów. "Transfixion" słucham chyba nawet częściej od pozostałych. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5307
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 6 lata temu

W takim razie, jeżeli tak podoba Ci się Transfixion to obadaj sobie taki projekt ze starej Jugosławii o nazwie Tekton Motor Corporation, którzy wydali dwie płyty w Dreamtime. Zwłaszcza pierwsza z nich to istne szaleństwo.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6284
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 6 lata temu

@Hajasz, z całą pewnością obadam sobie w wolnej chwili - dzięki zz info. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6284
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus 5 mies. temu



Pierwsze konkretne przejawy reaktywacji (nie licząc jednego kawałka wypuszczonego w świat w 2021 roku). Całkiem spoko EPka. Panowie trzymają poziom. Czekam na trzeciego pełniaka.
Raw Black Metal w rowie!!!

Wróć do „Industrial / Ambient / Electronic”