Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

OutOfSight

Hajasz 3 lata temu

Obrazek
OutOfSight to mega zajebisty projekt dwóch jegomości K.R i Toma K. Myślicie pewnie, że taka Odraza czy te nowe Biesy to obskurna muza, brudna i "niesmaczna". W takim razie zapraszam do przesłuchania płyty Vodka Likes Smoke, na której tych dwóch panów jako teksty wzięli wiersze najbardziej zdegenerowanych polskich poetów jak Ratoń, Stachura, Hłaski itp którzy najczęściej swoją twórczość tworzyli w oparach taniego tytoniu i chamskiej wódy.

I taka właśnie jest ta płyta, do której jeszcze elegancko wpleciono sample ze starych polskich filmów aby jeszcze bardziej skondensować pijacki klimat.

Sama muzyka to... no właśnie co to za muza ? Dla mnie to ekstrawaganckie połączenie neofolku z dekadenckim klimatem absyntu i kaszlu symptomu gruźlicy. To jedyna płyta jaką wydali ale jest to cios totalny. Polecam jeszcze split z 2011 roku z Hotel De Prusse zatytułowany Forgotten Taste Of The Province. Część zagrana przez OutOfSight tym razem mocno inspirowana jest zakonspirowanymi klubami nocnymi polski przedwojennej, gdzie rządziły stare kurwy jak ta z okładki a zostać poskrobanym kozikiem po kręgosłupie można było być łatwiej niż zebrać szlagi po ryju.

Dyskografia:
2004 - Outofsight [single]
2006 - Furious Friends [split z Krepulec]
2006 - Mushroom's Patience + Outofsight [split z Mushroom's Patience]
2007 - Vodka Likes Smoke (The Damned Poets)
2011 - Forgotten Taste Of The Province [split z Hotel De Prusse]

Discogs: https://www.discogs.com/artist/572716-Outofsight
GRINDCORE FOR LIFE
PanLisek
Moderator globalny

PanLisek 3 lata temu

Słyszałem kiedyś parę utworów, które bardzo mi się podobały, i jakoś nie dane mi było się bliżej zapoznać. Można gdzieś to znaleźć w całości?
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 lata temu

Kawałki White Rooms i The Terrified Ground to beaty mają jak jakieś Suicide Commando, a nie neofolki ;) Niestety czasem (często) produkcja daje się we znaki, bo użyte sample klawiszy nie są pierwszej jakości.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter

Hajasz 2 lata temu

Te, produkcja tej płyty jest czysto domowa więc nie oczekuj jakichś fajerwerków. Ważny jest klimat a tego tu pod dostatkiem.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
yog
Tormentor

yog 2 lata temu

No wiem właśnie, słyszę to, bo takie sample i sam wykorzystywałem w tamtym czasie :P Papierosy i wódę słychać, ale to nieco psuje łatwość wczucia się w te lata 50.
Destroy their modern metal and bang your fucking head

Wróć do „Industrial / Ambient / Electronic”