Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor

Whalesong

Vexatus 3 lata temu

Obrazek
Whalesong to polski zespół grający tak zwany (bardzo nie lubię tego określenia) Industrial Metal. Wystarczy odpalić debiutancki album i już po chwili wiadomo, że zespół dość mocno inspirował się muzyką Godflesh i podobnymi projektami, ale w niczym mi to nie przeszkadza. :) Na koncie mają dwie EPki i wspomniany już pełniak "Disorder". Materiały są dostępne na ich stronie w serwisie Bandcamp. Nie jest to może szczególnie odkrywcza muzyka, ale ja lubię tego typu klimaty.

Obrazek
Skład:
Michael 'Neithan' Kielbasa - Guitars, Vocals, Drum programming, Soundscapes, Electronics, Effects, Noise (2009-present) Black Magic Rites, Lifeless Gaze, Useless, Grave of Love, Lugola, ex-Grind Your Brain, ex-Delusion, ex-Forgotten Name, ex-Global Invigilation, ex-N:VOID, ex-Nebulous Contradiction, ex-Sound Painter, ex-Symmetry 22
Grzegorz Zawadzki - Drums (2014-present) Sigihl, Useless, ex-Deathstrokardia, Hun, ex-Thaw
▼ Byli muzycy
Mateusz 'Matis' Kaczmarek - Bass (2009-2012) Morbus Mortifer, ex-Distres
Mateusz 'Acid' Chodorowski - Vocals (2009-2010)
Bartek Janusz - Drums (2010)
Michał Cezar Pastor - Bass (2012-?)
Damian Potempa - Bass, Vocals (2013-2018) ex-Black Earth Soil, ex-Carrot, ex-Hyde, ex-Lux Torpeda, ex-Oxida
▼ Muzycy koncertowi
Xanathos - Bass (2011) ex-Exhalation
Tasman - Bass (2012) ex-Sociopathy, ex-Beerhead, ex-Deviation, ex-Snake Eyes, ex-Whizper, ex-Symbolum Mortis
Dyskografia:
2011 - Filth [EP]
2013 - Fallout [single]
2015 - Roi des Rats [EP]
2017 - Disorder
2018 - Disorder Deconstructed
2019 - Gateway [EP]
2019 - Isolation [single]
2019 - Consumer [single]
2020 - Radiance of a Thousand Suns

MA: https://www.metal-archives.com/bands/Wh ... 3540331815
BC: https://whalesong.bandcamp.com/music
Awatar użytkownika
pp3088
Moderator globalny

pp3088 3 lata temu

Na starym forum ktoś z zespołu podesłał mi EP-kę "Filth". Był to 2011, dopiero zaczynali. Miałem nawet ją zakupić, ale czemu tego nie zrobiłem to nie dowie się nikt, bo nawet ja nie wiem.

Muzyka zespołu to jak wspomniał założyciel tematu dźwiękowa apokalipsa inspirowana Godfleshem. Czy to industrial metal? Jak najbardziej, z tym że nazwa ta jest bardziej zeszmacona i nadużywana niż gothic metal. Dlatego ja to nazywam Godflesh-corem i stawiam obok takich załóg jak Pitchshifter, Skin Chamber, Dead World czy Greymachine.

Jeżeli ktoś tęskni za Industrial Pitchshiftera czy Streetcleaner wiadomo kogo to niech zgłasza się na bandcamp tych chłopaków. Nie pożałuje.
Screaming Into The Blackness, Needing No God But Himself

Beneath the Veil of Sanity Beats the Throbbing Process of Decay

"ja pierdolę przeczytałem cały temat Kid Rock i muszę się napić"

Wróć do „Industrial / Ambient / Electronic”