Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 3315
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Stolica Kujaw Zachodnich

Brighter Death Now

Vexatus 3 lata temu

Obrazek
Brighter Death Now to solowy projekt muzyczny Rogera Karmanika, który znany jest nie tylko z działalności muzycznej, ale również jako założyciel bardzo prężnie działającej w swoim czasie Cold Meat Industry. W zależności od konkretnego wydawnictwa muzyka Brighter Death Now może być określona jako Noise, Industrial, Death Industrial, Power Electronics, Dark Ambient i co tam jeszcze sobie chcecie - Roger mieszał w swojej muzyce wpływy różnych stylistyk. Trudno przecenić wkład tego projektu oraz jego osoby na kształt elektronicznej ekstremalnej muzyki. Dyskografia jest dość obszerna - jeśli ktoś nie zna tego projektu to warto zacząć od czteropłytowego przekrojowego wydawnictwa "Very Little Fun" z nagraniami z lat 1998-2005.BC: https://brighterdeathnow.bandcamp.com/music
Discogs: https://www.discogs.com/artist/24658-Brighter-Death-Now
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 3716
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 3 lata temu

Pamiętam koncert w Lipsku na jakiejś edycji Gothic Wave Treffen, na którym Roger ostro wstawiony podczas występu wytrzepał sobie konia.

Jak znajdę foty z tego show to wstawię.
GRINDCORE FOR LIFE
PanLisek
Moderator globalny
Posty: 980
Rejestracja: 4 lata temu

PanLisek 3 lata temu

Bardzo lubię, i słucham chyba od końca lat 90. Twórca nurtu death industrial. długie, monotonnie powtarzające swe motywy utwory, pełne dusznej atmosfery i konkretnie patologicznych treści. Jak autor wątku wspomniał dyskografia dość zróżnicowana stylistycznie, od dark ambientu (Necrose Evangelicum) po ekstremalny noise/pe- Innerwar, Obsessis (ta ostatnia dedykowana przeróżnym upodobaniom seksualnym, polecam romantykom :D). Jeśli miałbym wskazać swoją ulubioną płytę, byłaby to chyba May All Be Dead. BDN miał bardzo duży wpływ na wiele projektów sceny post-industrialnej.

Wróć do „Industrial / Ambient / Electronic”