Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Brighter Death Now

Vexatus 6 lata temu

Obrazek
Brighter Death Now to solowy projekt muzyczny Rogera Karmanika, który znany jest nie tylko z działalności muzycznej, ale również jako założyciel bardzo prężnie działającej w swoim czasie Cold Meat Industry. W zależności od konkretnego wydawnictwa muzyka Brighter Death Now może być określona jako Noise, Industrial, Death Industrial, Power Electronics, Dark Ambient i co tam jeszcze sobie chcecie - Roger mieszał w swojej muzyce wpływy różnych stylistyk. Trudno przecenić wkład tego projektu oraz jego osoby na kształt elektronicznej ekstremalnej muzyki. Dyskografia jest dość obszerna - jeśli ktoś nie zna tego projektu to warto zacząć od czteropłytowego przekrojowego wydawnictwa "Very Little Fun" z nagraniami z lat 1998-2005.



BC: https://brighterdeathnow.bandcamp.com/music
Discogs: https://www.discogs.com/artist/24658-Brighter-Death-Now
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5348
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 6 lata temu

Pamiętam koncert w Lipsku na jakiejś edycji Gothic Wave Treffen, na którym Roger ostro wstawiony podczas występu wytrzepał sobie konia.

Jak znajdę foty z tego show to wstawię.
GRINDCORE FOR LIFE
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

Lis 6 lata temu

Bardzo lubię, i słucham chyba od końca lat 90. Twórca nurtu death industrial. długie, monotonnie powtarzające swe motywy utwory, pełne dusznej atmosfery i konkretnie patologicznych treści. Jak autor wątku wspomniał dyskografia dość zróżnicowana stylistycznie, od dark ambientu (Necrose Evangelicum) po ekstremalny noise/pe- Innerwar, Obsessis (ta ostatnia dedykowana przeróżnym upodobaniom seksualnym, polecam romantykom :D). Jeśli miałbym wskazać swoją ulubioną płytę, byłaby to chyba May All Be Dead. BDN miał bardzo duży wpływ na wiele projektów sceny post-industrialnej.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17552
Rejestracja: 7 lata temu

yog 2 lata temu

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5348
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 2 lata temu

Hajasz pisze:
6 lata temu
Pamiętam koncert w Lipsku na jakiejś edycji Gothic Wave Treffen, na którym Roger ostro wstawiony podczas występu wytrzepał sobie konia.
Jak znajdę foty z tego show to wstawię.
Kiedyś w necie było tych zdjęć więcej a teraz tylko jedno jest.

Obrazek
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2724
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 2 lata temu

Hajasz pisze:
2 lata temu
Hajasz pisze:
6 lata temu
Pamiętam koncert w Lipsku na jakiejś edycji Gothic Wave Treffen, na którym Roger ostro wstawiony podczas występu wytrzepał sobie konia.
Jak znajdę foty z tego show to wstawię.
Kiedyś w necie było tych zdjęć więcej a teraz tylko jedno jest.

Obrazek
I znalazłeś to trzepanie gruchy po trzech latach? Szacun! A co do projektu to kojarzę płytę z 97 coś o pedofilach monolog przy dźwiękowej magmie w stylu Merzbow. Cold Meat Industry to zna chyba każdy fan Zenka Martyniuka.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5348
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 2 lata temu

dj zakrystian pisze:
2 lata temu
Cold Meat Industry to zna chyba każdy fan Zenka Martyniuka.
Wskaż mi choć jednego takiego a uzdrowiona będzie dusza moja.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4663
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 2 lata temu

Gdybym miał 15 lat, może bym się podjarał tym, że jakiś facet wali konia publicznie. Dziś bym wezwał policję.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2724
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 2 lata temu

TITELITURY pisze:
2 lata temu
Gdybym miał 15 lat, może bym się podjarał tym, że jakiś facet wali konia publicznie. Dziś bym wezwał policję.
Walił dla sztuki! To tak jak te pozwy za targanie biblii przez Darskiego. Widzieli ci co chcieli. I jeszcze za to zapłacili!
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
TITELITURY
Tormentor
Posty: 4663
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Chmurokukułczyn

TITELITURY 2 lata temu

Biblia, to jest samo dobro, jeśli nawet nie w treści, to jako dzieło sztuki. A walący gruchę publicznie, to zboczeniec.
Dum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2724
Rejestracja: 7 lata temu

dj zakrystian 2 lata temu

W Biblii też był jednoręki bandyta. Onan!
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

Lis 2 lata temu

Mały Roger powraca, po załamaniach nerwowych, alkoholizmie, i sam diabeł wie czym jeszcze, i to jak, z jedną z najlepszych rzeczy jaką stworzył. Jego bose i zmatowiałe stopy kontynuują jednoosobową procesję pogrzebową przez zimny i opustoszały nordycki krajobraz. Niech wszystko zgnije!
Jest ciemno, brudno, wyzbyte z resztek empatii.



Tagi. May All Be Dead, Great Death, Necrose Evangelicum. Do tego ponoć nieświadomy udział Proiekt Hat w Let Everything Rot.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

Kozioł 2 lata temu

Hajasz pisze:
Hajasz pisze:
6 lata temu
Pamiętam koncert w Lipsku na jakiejś edycji Gothic Wave Treffen, na którym Roger ostro wstawiony podczas występu wytrzepał sobie konia.
Jak znajdę foty z tego show to wstawię.
Kiedyś w necie było tych zdjęć więcej a teraz tylko jedno jest.

Obrazek
Hahahah. Hajasz cztery lata szukał zdjęć gościa z fujarkom w ręku :D

Gratuluje, Gratulacje.
Turris Babylonica e stercore facta est.
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

Lis 2 lata temu

Zaraz tu Hajasz wpadnie na kacu, to zobaczysz gdzie raki zimują.
Awatar użytkownika
Kozioł
Tormentor
Posty: 2046
Rejestracja: 3 lata temu
Lokalizacja: Forteca trolli.

Kozioł 2 lata temu

Ta utopi mnie w Pruszkowskim Potoku :D
Turris Babylonica e stercore facta est.
Pan Efilnikufesin
Tormentor
Posty: 2667
Rejestracja: 6 lata temu

Pan Efilnikufesin 2 lata temu

Roger wie jak zrobic wesola i mila dla ucha Muzyke.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus rok temu

Dzisiaj wieczór z Brighter Death Now...



Chyba moje ulubione wydawnictwo od tego świrusa. :twisted: Szkoda, że niewiele macie do powiedzenia na temat BDN i bardziej od samej muzyki interesuje Was fujarka jej autora. ;)
Raw Black Metal w rowie!!!
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

Lis rok temu

Ja mam do powiedzenia, a fujarka mnie w ogóle nie interesuje. Very Little Fun to 3 płytowa kompilacja utworów z mini, v/a czy splitów (z Proiekt Hat, Slogun, Coph Nia..), bardzo fajne wydawnictwo. Dla mnie najlepsza to May All Be Dead, gdzie osiągnął szczyt jeśli chodzi o połączenie transowego death industrialu z rozpierdolem power electronics, takie I Hate You, czy I Wish A Was Little Girl przerabiają na mięso mielone.


Jeśli nie znasz to sprawdź Proiekt Hat, analogowy, surowy, podobnie transowy di. Enigmatyczny projekt, gwiazdy Dawida, żydowskie organizacje paramilitarne, obok swastyki, takie tam..

Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6326
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Vexatus rok temu

Lis pisze:
rok temu
Jeśli nie znasz to sprawdź Proiekt Hat, analogowy, surowy, podobnie transowy di.
Znam i nawet sobie przed snem odpalę "Deform Process" i "Reform Program", bo chyba te dwa materiały najbardziej lubię. :)
Raw Black Metal w rowie!!!

Wróć do „Industrial / Ambient / Electronic”