Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6276
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

Puce Mary

#1

Vexatus 6 lata temu

Obrazek
Puce Mary to projekt duński projekt Noise/Power Electronics stworzony przez niejaką Frederikke Hoffmeier. Puce Mary ma na koncie kilkanaście różnych wydawnictw (między innymi splitów z innymi twórcami), wśród których najważniejsze są 3 pełniaki wydane przez label POSH Isolation. "Success" i "Persona" należą do moich ulubionych płyt w tym gatunku i właściwie można je potraktować jak dwie kolejne części tej samej płyty. Najnowsza "The Spiral" trochę odstaje od dwóch poprzednich, ale także trzyma poziom i jest całkiem interesująca. Pozostałe wydawnictwa prezentują dość zróżnicowany poziom, ale też warto się z nimi zapoznać.

Puce Mary to taka forma Noise/PE, która stawia na klimat, zamiast po prostu zarzucać słuchacza ścianą przesadnie przesterowanych przypadkowych dźwięków i wokali. Mogę tego słuchać przez pół dnia... :)

Najnowszy LP:



BC: https://puce-mary.bandcamp.com/music
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5497
Rejestracja: 6 lata temu

#2

pit 5 lata temu

Wyszedł nowy album. I nawet na hipsterskim pitchforku zebrał 7,2. Posłucham sobie wieczorem.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6092
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#3

Wędrowycz 5 lata temu

Leci sobie właśnie "The Drought" i już przy 6 wałku czuję się mocno wkręcony. Dawno nie słyszałem tak wkręcającego i gęstego od atmosfery horroru PE/Noise/Death Industrial. Tak to opisuję, bo jak dla mnie jest to połączenie tych trzech gatunków w jedno. Elegancko wibrujące, niepokojące i przyjemnie wprowadzające atmosferę nadciągającej nieuchronnie śmierci. Czytając recenzje zdaję sobie sprawę, że nie tylko ja jestem zafascynowany tym albumem.
Odium Humani Generis
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5497
Rejestracja: 6 lata temu

#4

pit 5 lata temu

Oldschoolu też jest w tym tyle ile trzeba. Bardzo dobry album. Polecam jeszcze Pharmakon, jeśli nie kojarzysz. Druga laska grająca w bardzo podobnym klimacie.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6276
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#5

Vexatus 5 lata temu

Nie mam jeszcze nowej płyty i nawet jej nie słyszałem, ale zapewne nie odbiega poziomem od poprzednich. Puce Mary to jeden z częściej słuchanych przeze mnie projektów w tym stylu. Zdecydowanie więcej tutaj klimatu niż typowej sieczki Noise/PE - przynajmniej na płytach, bo występy live to już inna bajka.😀 Co do Pharmakon to jest to równie udany projekt, ale muzycznie sporo odstaje od PM.
Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6276
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#6

Vexatus 5 lata temu

Nowy album nie zawodzi i trzyma mniej więcej poziom i klimat poprzednich pełniaków (bo z pomniejszymi wydawnictwami to różnie bywa). Jak zwykle Frederikke tworzy super klimat, który wyróżnia się na tle innych podobnych projektów.

Raw Black Metal w rowie!!!
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5497
Rejestracja: 6 lata temu

#7

pit 5 lata temu

Vexatus pisze:
5 lata temu
Co do Pharmakon to jest to równie udany projekt, ale muzycznie sporo odstaje od PM.
Poprostu działają według innego przepisu. Pharmakon ma nawet cover "Bang Bang" na swoim koncie.
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 5497
Rejestracja: 6 lata temu

#8

pit rok temu

Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6276
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#9

Vexatus 4 mies. temu



W 2022 roku coś się jednak działo w ramach tego projektu. :)
Raw Black Metal w rowie!!!
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

#10

Lis 4 mies. temu

Znałem tylko z nazwy, często też przewijała mi się ta okładka z jabłkiem. Trzeba w końcu sprawdzić jak tak zachwalacie.
Awatar użytkownika
Vexatus
Tormentor
Posty: 6276
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Światowa stolica beztalencia, bagiennej gorączki i nędzy duchowej. Specjalista ds. Złej Reklamy.

#11

Vexatus 4 mies. temu

Puce Mary to taka dość specyficzna muzyka, bo tutaj bardziej klimat i trans się liczą i takiego typowego kopa w ryj oraz bombardowania ścianą dźwięku raczej nie uświadczysz. Najbardziej podchodzą mi pełniaki "Persona" i "Success". Wydane jeden po drugim i bardzo zbliżone stylistycznie. Płyta z jabłkiem na okładce również bardzo dobra. Dwóch najnowszych materiałów jeszcze nie przerobiłem.
Raw Black Metal w rowie!!!

Wróć do „Industrial / Ambient / Electronic”