Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 4773
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Opole

Bad Sector

Hajasz 5 lata temu

Obrazek
Bad Sector to kawał historii ambientu, eksperymentów, noise itp. Powstały w 1993 roku projekt tworzy Massimo Margini, który swoje szlify muzyczne zdobywał u boku kilku post punkowych zespołów na przełomie lat 80/90. Bad Sector cieszy się olbrzymim szacunkiem na udergroundowej scenie muzyki elektronicznej. W bogatej dyskografii projektu jest kilka sztandarowych płyt, które do dzisiaj dorobiły się statusu kultowych.

Massimo sporo koncertuje a w Polsce można go było usłyszeć na dwóch edycjach Wrocław Industrial Festival w 2007 i 2013 roku.

W czasie swojej kariery wydał płyty w największych znaczących labelach zajmujących się muzyką eksperymentalną jak Old Europa Cafe, Power & Steel, Raubbau czy Loki Foundation.

Za najważniejsze płyty z logo Bad Sector uznawane są debiutancki album Ampos oraz Kosmodrom, The Harrow czy zabójcza EP'ka Jesus Blood.

Podsumowując warto prześledzić muzyczny rozwój Bad Sector od początku ponieważ każdy album jest inny.

BC: https://bad-sector.bandcamp.com/music
BC: https://loki-found.bandcamp.com/music
BC: https://infinitefog.bandcamp.com/music
Discogs: https://www.discogs.com/artist/73044-Bad-Sector
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
pit
Tormentor
Posty: 4698
Rejestracja: 5 lata temu

pit 5 lata temu

Znam Chronoland i Kosmodrom, oba świetne. Ten drugi był w części nagrany w Moskwie na fotoelktronicznym syntezatorze ANS. Ta perełka rosyjskiej myśli technicznej potrafi wygenerować 720 mikrotonów i ma funkcję przetwarzania obrazów na dźwięk.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 4773
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Opole

Hajasz 5 lata temu

Kosmodrom to chyba też najlżejszy album Bad Sector ale nie piszę tego w kategorii "in minus". Jak nie trawię wznowień płyt tak akurat w przypadku tej płyty na wznowieniu jest kilka dodatkowych numerów zarejestrowanych podczas tej sesji, które Massimo uważał za słabe a to jak się okazało same killery były. Od płyty Chronoland zaczął się cięższy okres Bad Sector a muzyka stała się mocno eksperymentalna na rzecz elektronicznych szumów i zgrzytów.
GRINDCORE FOR LIFE

Wróć do „Industrial / Ambient / Electronic”