Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 4773
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Opole

Archon Satani

Hajasz 5 lata temu

Obrazek
Archon Satani założony w 1990 roku przez Tomasa Petterssona oraz Mikaela Stravöstranda. Projekt tworzy dark ritual, wykonujący upiorną i przerażającą muzykę industrial ambientową z satanistycznym tłem, obsesyjnymi perkusjami oraz strasznymi, demonicznymi głosami.

Pierwszy raz usłyszałem o nich w liście od Krzycha Vickernesa i byłem pewny, że to jakiś black metal. Długo nic nie mogłem znaleźć od nich a pierwszy album jaki w końcu usłyszałem był In Shelter, na którym znalazło się 5 w chuj długich eksperymentalnych kawałków zawierających po jednym dźwięku!!!

Te ponad 70 min totalnego minimalizmu wytrzymałem do końca z wielkim trudem. Nie sprawdzałem reszty płyt po całości ale generalnie chyba najlepsza z nich to Memento Mori, na której jednak znacznie więcej jest industrialu, noise i ambientu. Jako całość Archon Satani tworzy cholernie ciężką muzykę do ogarnięcia.

BC: https://coldspring.bandcamp.com/music
Discogs: https://www.discogs.com/artist/42367-Archon-Satani
GRINDCORE FOR LIFE
Lis
Moderator globalny
Posty: 1392
Rejestracja: 6 lata temu

Lis 5 lata temu

Podręcznikowy przykład szwedzkiej sceny post-industrialnej; charakterystyczne brzmienie. Bardzo lubię, zwłaszcza Virgin Birth. Ordo Equilibrio to wiadomo, ale warto też sprawdzić Inanna, projekt Stravostranda, dark ambient od Archon Satani plus trochę wpływów In Slaughter Natives.


Wróć do „Industrial / Ambient / Electronic”