Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

Atrium Carceri

#1

Nucleator 6 lata temu

Obrazek
Kilkakrotnie na forum padła na forum nazwa Cold Meat Industry. W jej szeregach można znaleźć sporo ciekawych projektów, a jednym z nich jest Atrium Carceri (z łacińskiego więzienny pokój). Stoi za nim zasłużony dla ambientowej sceny Szwed Simon Heath. Do tej pory pod szyldem AC wydał kilkanaście płyt z muzyką określaną jako dark ambient bądź industrial ambient. Do kreowania niepokojącego, zawiesistego klimatu Simon używa różnych syntezatorów, sampli z filmów i różnych instrumentów. Dzięki temu "lektura" każdej płyty to gwarancja dźwięków przepełnionych oniryzmem i niepokojem i samotnej podróży przez niedostępne dla cywilizacji miejsca.

W 2011 roku Atrium Carceri opuszcza wytwórnię CMI i następne pozycje w dyskografii ukazują się już pod logiem własnej wytwórni Cryo Chamber. Muzyka tego projektu jest wykorzystywana w grach wideo i filmach.

Dyskografia:
2003 - Cellblock
2004 - Seishinbyouin
2005 - Kapnobatai
2007 - Ptahil
2008 - Souyuan
2009 - Phrenitis
2012 - Reliquiae
2012 - Void
2013 - The Untold
2015 - The Old City - Leviathan (Official Soundtrack)
2015 - Metropolis
2016 - Archives I-II
2017 - Echo [kolaboracja z Apocryphos / Kammarheit]
2017 - Black Corner Den [kolaboracja z Cities Last Broadcast]
2018 - Miles To Midnight [kolaboracja z Cities Last Broadcast / God Body Disconnect]
2018 - Codex
2018 - Ur Djupan Dal [kolaboracja z Herbst9]
2019 - Black Stage Of Night [kolaboracja z Cities Last Broadcast]




BC: https://cryochamber.bandcamp.com/music
Discogs: https://www.discogs.com/artist/145539-Atrium-Carceri
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5280
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#2

Hajasz 6 lata temu

Atrium Carceri jest świetne. Uwielbiam ich muzykę a zwłaszcza wczesne płyty. Mistrzowie nastroju grozy i ciekawych sampli.

Oba soundtracki także fajnie skomponowane. Projekt nie opuścił CMI tylko wytwórnia zakończyła działalność.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
Nucleator
Moderator globalny
Posty: 1726
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: LIPSK

#3

Nucleator 6 lata temu

A to może wiki się myli, bo tam pisze, że wytwórnia przestała funkcjonować w 2013.
Ryszard pisze:
5 lata temu
Trochę za dużo wina, przystojny kolega w koszulce Dissection, At the Gates z dyktafonu... I zaraz pedałują się tekie satany w parku na ławce, za ręce się trzymają... Teczowy Black Metal hahahaha
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5280
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#4

Hajasz 6 lata temu

^zgadza się ale Karmanik już w 2012 poinformował o zakończeniu działalności wszystkie zespoły i obiecał, że wyda wszystko co jest zaklepane aby nikt nie został wydymany. Ostatni album AC dla CMI to Relikwie z 2012 więc oni już wiedzieli, że następny album wyda już ktoś inny.

Co ciekawe w tym samym roku ukazał się także ich pierwszy album dla Cryo Chamber czyli Void.
GRINDCORE FOR LIFE
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

#5

Lis 6 lata temu

Nigdy nie widziałem w tym nic ciekawego, a znam jakieś 4 czy 5 pierwszych płyt. Z wierzchu wszystko to ładnie wygląda, ale brak w tym głębi, czegoś co by poruszyło wyobraźnię, ma to niby straszyć, ale to taki horror raczej klasy B, bez poważniejszych treści. Robienie klimatu dla samego klimatu mnie nie bardzo interesuje. Od Atrium Carceri wolę już Sephiroth/Ulfa Soderberga.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5280
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#6

Hajasz 6 lata temu

Ale Sephiroth to zupełnie inna muzyka niż Atrium Carceri i nie sposób tego porównywać. Zapominasz chyba o tym, że w latach 80-90 horrory klasy B były totalnie kultowe. Atrium Carceri nie straszy choć można mieć takie odczucia. Ich muzyka to po prostu bardzo dobry dark ambient, od którego nie boli głowa i nie zamykają się oczy jak to ma miejsce w sporej ilości innych projektów. Wiadomo, że pewnie mają tyle samo zwolenników co i przeciwników.

Mi się podoba choć ich płodność można by lekko ograniczyć bo faktycznie na taką ilość albumów ciężko stworzyć świeże dźwięki.
GRINDCORE FOR LIFE
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

#7

Lis 6 lata temu

Dla mnie Atrium Carceri to właśnie ta sama kategoria co Sephiroth, ja to nazywam obrazowym ambientem, czyli słuchacz dostaje wszystko na tacy, jest konkretnie namalowany obraz który przedstawia nam artysta i tyle, nie ma w tym nic więcej, miejsca na interpretację i pobudzenie wyobraźni.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5280
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#8

Hajasz 6 lata temu

Dla mnie Sephiroth to raczej przedstawiciel Tribal Ambient lecz możemy podyskutować jak będzie stosowny temat.
GRINDCORE FOR LIFE
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

#9

Lis 6 lata temu

Chodziło mi nie tyle o samą muzykę co bardziej o formę w jakiej jest przedstawiana.
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Administrator
Posty: 6091
Rejestracja: 7 lata temu
Lokalizacja: Warszawa

#10

Wędrowycz 5 lata temu

Przesłuchałem tegoroczną kolaborację z Cities Last Broadcast i God Body Disconnect pod nazwą "Miles To Midnight" i jest to kawał pięknej muzyki nocy jak bym to określił. Idealne do samotnej podróży nocą po ulicach miasta czy to pieszo czy też samochodem. Mamy tu wymieszany dark jazz i dark ambient. Mnie bardzo zrelaksowało, zdecydowanie polecam. U mnie ten materiał trafi do topki tego roku.
Odium Humani Generis
Lis
Moderator globalny
Posty: 1923
Rejestracja: 7 lata temu

#11

Lis 5 lata temu

Dark jazz + dark ambient, to może być ciekawe. W kolejce do obowiązkowgo sprawdzenia.
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17501
Rejestracja: 7 lata temu

#12

yog 3 lata temu

Ostatnio wyszła taka gierka z gatunku Souls-like pod tytułem Mortal Shell, no i ogólnie nuda trochę i niewiele tam jest do zaoferowania, bo i niewiele osób to tworzyło, ale soundtrack dobry zauważyłem, przyjemnie niekomfortowe wycie i inne takie, no i się okazuje, że Atrium Carceri za tym soundtrackiem stoi. Zdecydowanie najmocniejszy punkt programu tam moim zdaniem.

Cryo Chamber też soundtrack wydał.

Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4168
Rejestracja: 7 lata temu

#13

DiabelskiDom 3 lata temu

yog pisze:
3 lata temu
Ostatnio wyszła taka gierka z gatunku Souls-like pod tytułem Mortal Shell, no i ogólnie nuda trochę i niewiele tam jest do zaoferowania
Rozumiem, że Kolega grał? Czy tylko 10 minut YouTube na przewijce i pyk, jest opinia?
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
yog
Tormentor
Posty: 17501
Rejestracja: 7 lata temu

#14

yog 3 lata temu

Nie oglądam gier na przewijce, jak również nie grywam w gówno, a tym niewątpliwie jest Mortal Shell. Jest też szczęśliwie równie krótka, co pusta. Jeśli mówiłem, że Bloodborne wygląda wszędzie tak samo, to się kajam. Może być o wiele, wiele gorzej.
Destroy their modern metal and bang your fucking head
Awatar użytkownika
DiabelskiDom
Moderator globalny
Posty: 4168
Rejestracja: 7 lata temu

#15

DiabelskiDom 3 lata temu

Czyli nie grałeś, OK.
Panzer Division Nightwish
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3141
Rejestracja: 5 lata temu

#16

kurz 3 mies. temu

Zeszłoroczny album.



Muza jak na okładce, czyli ekstra.
Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 5280
Rejestracja: 6 lata temu
Lokalizacja: Opole

#17

Hajasz 3 mies. temu

To jeden z niewielu przedstawicieli dark ambientu, którego wszystkie albumy powodują, że Wacław się budzi. Bez znaczenia czy to solo czy w kolabo każdy album AC po prostu rozpierdala.
GRINDCORE FOR LIFE
Awatar użytkownika
kurz
Tormentor
Posty: 3141
Rejestracja: 5 lata temu

#18

kurz 3 mies. temu

Nie znałem wcześniej tego projektu. Odkryłem niedawno powyższy album i z miejsca mnie zachwycił.
Awatar użytkownika
dj zakrystian
Tormentor
Posty: 2682
Rejestracja: 7 lata temu

#19

dj zakrystian 3 mies. temu

Świetna płyta z sakralnym klimatem. Po tylku latach i wydawnictwach, gość wciąż potrafi tworzyć interesujące rzeczy.
Byłem rasowym metaluchem jednakże to dawno i nieprawda a co do bycia intelektualistą to od zawsze nim byłem
Awatar użytkownika
hellpanzer
Master Of Reality
Posty: 208
Rejestracja: 3 lata temu

#20

hellpanzer 3 mies. temu

Jeszcze ciepłe kolabo z Kammarheit


Wróć do „Industrial / Ambient / Electronic”