Awatar użytkownika
Hajasz
Raubritter
Posty: 4773
Rejestracja: 5 lata temu
Lokalizacja: Opole

Sephiroth

Hajasz 5 lata temu

Obrazek
Pochodzący ze Szwecji Ulf Söderberg jest odpowiedzialny za projekt Sephiroth założony w 1990 roku. Sporo czasu minie zanim pojawią się nagrania tego wielkiego artysty. Dzięki autentycznemu i palącemu zainteresowaniu mitami, rytuałami i enigmatycznymi pomnikami i miejscami wzniesionymi przez samą ludzkość dark ambient oferowany przez Sephiroth otrzyma nazwę plemiennego lub po prostu Tribal Ambient. Pod wpływem Graema Revella, Lustmorda i Nurse With Wound, Sephiroth opowiada historie o nieubłaganej i niszczycielskiej sile czasu, daremnych próbach oporu ludzkości i zatopionych miastach, upadłych wieżach i porośniętych ruinach. Mroczne dziwne krajobrazy dźwiękowe i rytualne bębny są połączone z własnymi nagraniami z miejsc takich jak Kair, Islandia i ponure nordyckie lasy.

Sephiroth nagrał dwie potężne płyty dla Cold Meat Indusdtry i zamilkł chyba na zawsze. Obecnie Ulf nagrywa płyty sygnowane swoim imieniem i nazwiskiem, które choć podobne do Sephiroth już nie wywołują u mnie takich pozytywnych reakcji.

Skład:
Ulf Söderberg

Dyskografia:
1999 - Cathedron
2005 - Draconian Poetry
Discogs: https://www.discogs.com/artist/49658-Sephiroth
GRINDCORE FOR LIFE
Lis
Moderator globalny
Posty: 1392
Rejestracja: 6 lata temu

Lis 5 lata temu

Lubię, choć bez zachwytów. Głównie chyba z powodu sentymentu, wychowałem się na Lovecrafcie i Howardzie, i do dziś chętnie wracam do takich klimatów. Nie pamiętam już na której płycie były takie fajne motywy rodem z Raison d'Etre. Płyty podpisywane nazwiskiem stawiam na równi.

W ramach uzupełnienia wrzucę jeszcze utwór Soderberga stworzony pod nazwą Apostasia, a utrzymany w stylistyce harsh noise.


Wróć do „Industrial / Ambient / Electronic”